Важливість стартового відрізку сезону в прогнозуванні футбольних матчів

Тарас Гончар

Досвідчені беттори, складаючи прогнози і розміщуючи ставки на черговий футбольний поєдинок, часом навіть на підсвідомому рівні тримають в голові результати тієї чи іншої команди на старті чемпіонату, а точніше – в перших шести іграх. Експерти БК Pinnacle розповідають про важливість стартового відрізку сезону при прогнозуванні футбольних матчів.

ставки

Важливість стартового відрізку сезону в прогнозуванні футбольних матчів

Приказка «як почнеш день, так його і проведеш» цілком застосовна і до старту футбольного сезону в будь-якій національній лізі світу. Дійсно, після перших шести турів в турнірній таблиці часто вже досить виразно простежується поділ команд на тих, хто буде боротися за медалі, і тих, кому судилася доля аутсайдерів. Звичайно, іноді ситуація може змінитися, наприклад, з приходом нового головного тренера, або купівлею-продажем важливих гравців. Але все ж, як правило, стартові матчі є визначальними і для всього сезону в цілому.

Основні висновки зі стартового відрізку

У більшості провідних чемпіонатів зі збалансованим календарем кожна команда зі своїх шести стартових матчів проводить три поєдинки вдома, і три – на виїзді. З огляду на те, що в середньому клуби в різних лігах проводять від 30 до 40 матчів за сезон, шість ігор – це приблизно шоста частина всього турніру, і певні висновки вже можна зробити.

Зрозуміло, що перед кожним новим сезоном у будь-якої команди змінюється склад (іноді більше, ніж наполовину), часто з’являються нові обличчя в тренерському штабі і в керівництві клубу, а часом команда і взагалі переїжджає на нову арену. За першими шести іграми ми вже можемо зробити висновки, чи були всі ці зміни на благо, або ж на шкоду. Також можна оцінити і дебютантів, які щорічно приходять з нижчого дивізіону.

Нижче на малюнках наведені дані останніх трьох сезонів англійської Прем’єр-ліги (АПЛ), де можна побачити становище кожної з команд після шести стартових турів, і після заключного 38-го туру, і порівняти їх між собою. Як бачимо, різкі злети і падіння траплялися нечасто. Виокремимо підйом клубу «Кристал Пелес» з останнього, 20-го місця, на 11-е в сезоні 2017/18, і зворотний шлях «Вест Бромвіча» (з 12-ї позиції на 20-ю) в тому ж році, а також тріумф «Челсі», який став чемпіоном в сезоні 2016/17, незважаючи на те, що лондонська команда була тільки восьмою після стартового відрізку.

Прем’єр-ліга, сезон-2018/19

Прем’єр-ліга, сезон-2017/18


Прем’єр-ліга, сезон 2016/17

Вплив стартового відрізку на подальший виступ команд

Крім наочного зображення розподілу місць команд у АПЛ за останні три сезони, зазначимо, що, починаючи з сезону 1995/96, коли в турнірі стали брати участь 20 клубів і, відповідно, кожен з них проводив по 38 матчів, лише в трьох випадках чемпіоном ставала команда , що не входила в першу четвірку за підсумками стартових шести турів. Таким досягненням можуть похизуватися «Манчестер Юнайтед» (10-е місце на старті в сезоні 2002/03), «Манчестер Сіті» (7-е місце в 2013/14) і вже згаданий «Челсі» в 2016/17.

Що стосується клубів, які опинилися в хвості турнірної таблиці після початкового відрізку чемпіонату, то найчастіше дефіцит очок на старті позначається на їхніх виступах і в сезоні загалом. У 22 з 24 випадків (тобто починаючи з сезону 1995/96) як мінімум одна з трьох команд, яка замикала турнірну таблицю за підсумками перших шести турів, вилітала в кінці кінців з АПЛ після завершення чемпіонату. У 11 з 24 сезонів на виліт відправлялися відразу два аутсайдери стартового відрізку, а в сезоні 2006/07 всі три невдахи старту в результаті дружно вирушили в Чемпіоншип.

Але і тут бувають свої винятки. Найяскравішим можна вважати підйом «Саутгемптона» з 16-го рядку на підсумковий шостий, який дав клубу можливість виступити в єврокубках, в сезоні 2015/16.

Використання даних стартового відрізку при розміщенні прогнозів

Проаналізувавши дані про виступи тієї чи іншої команди на старті чемпіонату і порівнявши її підсумкові результати впродовж декількох сезонів, гравці можуть правильно спрогнозувати її результати в основній частині турніру. Так, знаючи, що окремо взятий клуб, займаючи високе місце після шести турів упродовж останніх років, «тримав планку» і надалі, можна розраховувати на те, що він «не підведе» і в поточному сезоні.

І навпаки, команда, яка погано починала в декількох чемпіонатах поспіль і постійно бовталася в підвалах турнірної таблиці, навряд чи зможе показати хороший результат, якщо і новий сезон для неї також почався невдало.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт