Валуйний коефіцієнт: як шукати вигоду на ставках?

Рейтинг Букмекерів
«Рейтинг Букмекерів» продовжує порушувати актуальні теми беттингу в своїх матеріалах, і сьогодні ми пропонуємо поговорити вам на тему «валуя» в ставках.
Валуйный коэффициент: как искать выгоду на ставках?

Валуйний коефіцієнт: як шукати вигоду на ставках?

Валуй (або value) – термін, який в сучасному беттингу добре знайомий всім гравцям. Хоча ще років 10 назад це слово викликало здивований вираз обличчя у багатьох любителів ставок на спорт і повне нерозуміння того, про що йде мова. Зараз всі розуміють, що валуй – це, простіше кажучи, ставка з підвищеним коефіцієнтом, на думку самого гравця. Напевно кожен з вас хоча б раз-другий при перегляді лінії на якийсь чемпіонат, ловив себе на думці про те, що коефіцієнт на ту чи іншу подію завищений і заслуговує додаткової уваги. Це і є валуй.

Деякі гравці вважають, що валуйний беттинг – це стратегія, яка гарантує прибуток на дистанції. Але точніше буде сказати, що це особливий підхід до беттингу з боку гравців, які розраховують серйозніше ставитися до ставок на спорт і все більше намагаються зробити з простої гри реальний заробіток. Звичайно, як би людина не розбиралася в спорті і пошуку валуя, беттинг не можна розцінювати, як реальний спосіб заробітку собі на життя – все ж в ставках грають роль і багато інших чинників, які позбавляють беттинг гарантованого доходу. Втім, навчившись знаходити реальний валуй, гравець може не тільки підняти свій рівень гри проти букмекера, а й підвищити шанси на перемогу.

Валуй це перевага над лінією, або цінна ставка для гравця

По суті своїй виходить, що валуй – це перевага над лінією, або цінна ставка для гравця – адже для бетторів стоїть завдання гарантувати собі прибуток саме за рахунок цієї самої переваги в той час, як у букмекерів є гарантований заробіток у вигляді маржі. Прийнято ділити валуй на два види – об’єктивний і суб’єктивний. Перший варіант передбачає математичне обґрунтування під вибором, а ось останній базується на чистому припущені гравця, який в якомусь варіанті спостерігає куди більші шанси на прохід ставки, ніж сам букмекер.

Для обчислення об’єктивного валуя існує формула K*P>1 (K- коефіцієнт, виставлений букмекером, P – можливість проходу в десятих, 1 – 100% ймовірність). Для кращого розуміння читача скористаємося прикладом з Інтернету під дану формулу, який пов’язаний з тенісом. Якщо зустрічаються два рівних тенісиста і букмекер дотримується тієї ж думки, то і котирування в лінії будуть рівними на перемогу обох тенісистів (наприклад 1,9 на 1,9 – в залежності від маржі БК) – це невигідна ставка для гравця, але вигідна для букмекера через маржу. А ось якщо зустрічаються два рівних тенісиста, і це розуміє сам гравець, але бачить, що букмекер виставляє котирування на зразок 1,7 на 2,15. Гравець розуміє, що зустрічаються рівні суперники, але букмекер закладає в перемогу одного з тенісистів ймовірність меншу, ніж 50%. Отже, беттор прийме сторону «андердога» на думку букмекера – адже це більш вигідна ставка при зустрічі рівних суперників, а значить валуйна. За формулою виходить наступне: 2,15 х 0,5 = 1,1> 1. Отримане число вище одиниці, а значить сама ставка має хороший вагу.

Багато гравців звикли визначати валуй «на око»

Втім, не всі користуються формулою, і багато гравців звикли визначати валуй «на око». Для цього необхідно, в першу чергу, уважно стежити за певним видом спорту, а ще краще – конкретним чемпіонатом, бути в курсі всіх новин і регулярно спостерігати не тільки результати, а й гру, яку демонструють команди в даному чемпіонаті. У такого беттора буде набагато більше шансів знайти перевагу в лінії, ніж у пересічного гравця в БК, який спирається здебільшого на турнірне становище і імена команд, слідуючи примітивній логіці ставок саме на фаворитів, в стилі «Реал» пе 1» ​​.

Валуй в ставках можна (і навіть потрібно) знаходити в лінії, що тільки з’явилася. Наприклад, на плей-оф єврокубків багато букмекерів прагнуть викласти лінію максимально швидко і лише пізніше її коректують – в залежності від потоку ставок і вносячи вже особисті котирування, після глибшого аналізу. Звичайно, робити ставки заздалегідь не завжди вигідно і самим гравцям, але частенько буває так, що на вибір не можуть вплинути навіть можлива відсутність якихось гравців. Наприклад, жереб зводить дві атакувальні та результативні команди за своїм стилем гри, а букмекер дає високий коефіцієнт на тотал більше. Логічно припустити, що вже впродовж тижня котирування в цьому напрямку просядуть дуже сильно через активність гравців і варіанти такого роду краще брати заздалегідь. Тоді ви отримаєте перевагу над подальшою лінією. Втім, це може стосуватися не тільки єврокубків (якщо ми говоримо про футбол), але і регулярних чемпіонатів. Все частіше букмекери прагнуть викласти лінію на кілька турів вперед і не завжди встигають вчасно коригувати котирування. А по ходу раннього туру гравець може отримати інформацію про дискваліфікацію, травму та ступінь важливості матчу для однієї зі сторін поєдинку, що допоможе оцінити ситуацію заздалегідь і знайти валуйний варіант в лінії, який потім багато гравців заграють вже набагато дешевше, а значить невигідно.

Також варто виділяти особисті зустрічі грандів, де в останні роки досить часто бачимо помітні перекоси в один з боків, що часто викликає подив. Звичайно, бувають реальні відмінності в поточній формі команд, але все ж коли у зустрічі двох грандів одна з команд вартує від п’яти і вище, це викликає запитання і має привертати увагу. Регулярно такі ставки приносити успіх не будуть, але на дистанції вони повинні давати прибуток. У цьому сезоні досить згадати перемоги «Манчестер Юнайтед» над «Ювентусом» і «ПСЖ» на виїзді або домашній успіх «Боруссії» проти «Баварії» (в цьому випадку дортмундці вартували трохи більше трійки – але грали вони вдома і були набагато кращими «Баварії» за поточною формою, і ніяк крім валуя такий вибір назвати не можна було).

Валуї шукати набагато простіше буде в чемпіонатах, які не належать до категорії «топ»

Не варто забувати і про те, що валуї шукати набагато простіше буде в чемпіонатах, які не належать до категорії «топ». Адже саме до останніх букмекери ставляться найуважніше через те, що в топових лігах найбільші потоки грошей і там помилятися дуже небезпечно для букмекера. А до смолмаркетів уваги куди менше з боку букмекерів, і досвідченим гравцям значно простіше знаходити для себе перевагу над лінією.

Висновок

Сьогодні ми говорили про валуй в ставках, іншими словами – про перевагу над лінією. Це дуже корисна річ для гравців, але пошук таких приходить з досвідом. Новачкам необхідно пам’ятати, що заради того, щоб знаходити перевагу над лінією, необхідно дуже уважно стежити за певним чемпіонатом або декількома і бути в курсі всіх новин. Найкраще – дуже оперативно. Крім того, важливо навчитися давати власну оцінку тому чи іншому поєдинку і вміти самим припускати приблизні котирування, які дасть букмекер на ту чи іншу гру. Оцінюючи ситуацію до погляду на букмекерську лінію, буде значно простіше після знаходити той самий валуй. І не забувайте, що простіше знаходити перевагу на смолмаркетах, до яких букмекер менш уважний.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт