В Україні вирішили покарати п’ять клубів за договірні матчі

Рейтинг Букмекерів

Глава Комітету з етики та чесної гри Федерації футболу України (ФФУ) Ігор Кочетов заявив, що станом на кінець серпня в Контрольно-дисциплінарний комітет (КДК) передані матеріали розслідувань по семи підозрілим матчам. КДК вирішив покарати п’ять клубів у вигляді зняття очок і накладення штрафів.

У 2016-му році було проведено розслідування щодо футболістів ФК «Зоря», «Металіст» і «Говерла»

У 2016-му році було проведено розслідування щодо футболістів ФК «Зоря», «Металіст» і «Говерла»

«Станом на кінець серпня в КДК передані матеріали розслідувань по семи матчам, щодо яких була отримана інформація про те, що їх результати могли піддатися маніпуляціям. На сьогодні КДК винесено рішення про покарання п’яти клубів у вигляді зняття очок і накладення штрафів», – цитує пана Кочетова прес-служба ФФУ. При цьому чиновник не уточнює, про які команди йдеться.

За словами пана Кочетова, Комітет з етики та чесної гри перебудував роботу, прийнявши до уваги Закон «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень», який набув чинності в грудні 2015-го року.

Так, акцент був зроблений на проведенні розслідувань з метою виявлення конкретних осіб, причетних до організації матчів з фіксованим результатом, і безпосереднього впливу.

Впродовж 2016-го року було проведено розслідування щодо футболістів професійних клубів «Зоря» (Луганськ), «Металіст» (Харків) і «Говерла» (Ужгород). Вони брали участь в договірних матчах з метою одержання неправомірної вигоди, а також у протиправному впливі на результати офіційних спортивних змагань у футболі, розповів глава комітету.

Як додав пан Кочетов, за матеріалами, отриманими в ході перевірки Службою і Комітетом, правоохоронні органи здійснюють досудове розслідування. «Йдеться про три кримінальні провадження за фактами вчинення низкою футболістів кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 369-3 КК України (Одержання неправомірної вигоди з метою протиправного впливу на результат офіційних спортивних змагань) і ч. 4 ст. 354 КК України (Одержання неправомірної вигоди).

На початку серпня голова незалежної європейської організації Federbet, що займається виявленням договірних ігор, Франческо Баранка заявив, що з кожним роком в Україні число футбольних матчів з фіксованим результатом зростає, і закликав керівництво країни легалізувати букмекерський бізнес якомога швидше.

При цьому тим же часом в ЗМІ з’явилася інформація про те, що українська Прем’єр-ліга (УПЛ) відмовилася від співпраці з Federbet через те, що для цього необхідна згода всіх клубів, однак луцька «Волинь» і донецький «Олімпік» не підтримали ініціативу про проведення організацією моніторингу матчів.

Президент Професійної футбольної ліги (ПФЛ) України Сергій Макаров заявив про зацікавленість організації у співпраці з Federbet, при цьому як спонсора даного проекту можуть залучити букмекерську компанію «Парі-Матч».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?