В Україні відтепер будуть ув’язнювати за «договірняки»

Рейтинг Букмекерів

Через місяць після голосування в парламенті України президент країни Петро Порошенко підписав закон про боротьбу з корупцією в професійному спорті.

Президент Порошенко сподівається побачити «чистий» український футбол

Президент Порошенко сподівається побачити «чистий» український футбол

Закон під номером №2243а “Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних правопорушень” був прийнятий депутатами Верховної Ради ще на початку листопада. На робочий стіл глави держави потрапив через місяць.

Згідно з документом, віднині спортсменам в країні законодавчо заборонено робити ставки на змагання, в яких вони беруть участь. У разі виявлення правопорушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. При першому документально зафіксованому правопорушенні винного чекає штраф у розмірі до 305 тис. гривень. Повторно виявлене ігнорування норм закону призведе до подвоєння штрафу і забороні займатися професійною спортивною діяльністю на термін до року.

Але все це лише у випадку, якщо ставка спортсмена була менше 24 тис. гривень. Більше – настає час для кримінальної відповідальності (від двох до п’яти років позбавлення волі).

За організацію договірних матчів передбачено покарання до трьох років ув’язнення з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що президент Федерації футболу України Андрій Павелко нещодавно назвав договірні ігри «раковим захворюванням» місцевого футболу. Голова ФФУ заявив, що період вмовлянь і профілактичних розмов щодо фігурантів подібних «бізнес-схем» в країні закінчився. Пан Павелко є також депутатом Верховної Ради і одним з авторів Закону.

Тим часом, глава міжнародної неурядової організації Federbet Франческо Баранка продовжує жахатися величезній кількості матчів з фіксованими результатами в українській молодіжній першості.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?