У страху очі великі: гра на високих котируваннях

Рейтинг Букмекерів
Сьогодні «Рейтинг Букмекерів» пропонує поговорити вам на тему того, чому не варто боятися грати на високих котируваннях, і чим така гра вигідна. Свою думку пояснює професійний гравець The Red.
У страху очі великі

У страху очі великі: гра на високих котируваннях

Сьогодні ми поговоримо про цікаву для багатьох тему: про ставки на високі котирування. Далеко не всі сприймають подібний (агресивний) стиль гри. Однак я намагаюся дотримуватися саме такої тактики та постараюся посперечатися в рамках свого матеріалу з тими, хто вважає, що низькі котирування завжди виправдані і таять в собі виграш.

Думка більшості

Велика частина (причому переважна) гравців в букмекерських конторах дотримується думки, що якщо коефіцієнт на якусь подію в лінії «великий», то шансів виграти на ньому просто немає. І багато гравців (особливо новачки в цій справі) мислять приблизно в такому ж форматі і вважають неймовірними шанси будь-якої ставки, котирування якої від 2,0 і далі. Але це все не більше ніж стереотипи. Безумовно, букмекери в своїх котируваннях закладають ймовірність кожної події в матчі, і там, де котирування нижче, ймовірність подібного результату в матчі, логічно, вважається вищим. Тільки це зовсім не означає, що подібний вибір буде означати виграш. Грають в будь-якому виді спорту люди, а не котирування з лінії, і в кожній події необхідно проводити свій власний аналіз, а не спиратися тільки на думку букмекерів. Тим більше, що ті нерідко і самі дають помилкові оцінки та висловлюють думку, коли вона істотно відрізняється від реальності. Але довірливі і недосвідчені гравці сліпо слідують за лідером і просто ставлять в тому напрямку через те, що букмекери так піднесли розклад в тому чи іншому поєдинку.

Насправді ж все зовсім інакше: низькі котирування підбиватимуть вас так само часто, як і високі. Особливо якщо ви підійдете до ставки без належного аналізу. Якщо умовний мадридський «Реал» приймає на своєму полі команду з останнього місця і вартує перемога мадридців 1,1, це ще не означає, що «Королівський клуб» обов’язково переможе або проб’є в результаті фору. Не виключено, що куди вигідніше буде поставити на гол суперника або ж плюсову фору в їхній бік.

Найчастіше гравці замість того, щоб заграти щось симпатичне за 3,1, збирають купу копійчаних варіантів в експрес, в якому за традицією не заходить лише один матч

Більшість гравців стають заручниками стереотипів про те, що чим нижчий коефіцієнт, тим більше шансів на його прохід. Чим нижче котирування, тим більша ймовірність проходу даної події на думку букмекерів і, ймовірно, самих гравців (якщо ми бачимо рух лінії). Але це лише ймовірність (свого роду прогноз) і не більше того. Насправді ж будь-яка ставка після її розміщення має шанси 50 на 50. Просто тому, що подія може як відбутися, так і не відбутися. Якби всі варіанти з фаворитами проходили завжди і всюди, а подібні котирування проходили регулярно, то і не було б самих букмекерів.

Але переконати майже нікого неможливо в цьому сенсі, і багато шанувальників беттингу, особливо початківці, залишаються заручниками власного страху і не можуть поставити на «великі» коефіцієнти і, наприклад, замість того, щоб заграти щось симпатичне за 3,1, збирають купу копійчаних варіантів в експрес, в якому за традицією не заходить лише один матч. Але я не бачу жодного сенсу в подібній грі, коли є можливість знаходити в одному якомусь матчі гідний коефіцієнт і чекати проходу всього однієї події замість 10

Особистий досвід

Звичайно, в ті далекі часи, коли я був ще дуже юним і зовсім недосвідченим та сам здійснював свої перші кроки в беттингу, я теж приїжджав в будку, збирав експрес з фаворитів і потім чекав успіх в надії прийти після вихідних і отримати стопку купюр. Утім, не так сталося як гадалося: не пам’ятаю, щоб хоч один з таких експресів у мене пройшов, і тоді я вже почав розуміти, що все це повна фігня – слідувати за думкою букмекерів всюди і спиратися на статуси фаворитів. Однією з перших ставок з хорошим коефіцієнтом, яку я виграв, була, напевно, П2/П1 на фінальний матч Ліги чемпіонів УЄФА, коли «Барселона» грала проти «Арсеналу». До цього вибору я йшов довго, роздумуючи про його доцільність і аналізуючи останні матчі за участю команд. У підсумку «Каноніри» виграли перший тайм, але програли весь матч, а я отримав непогану на той момент суму грошей.

З роками я все більше переймався грою на високих котируваннях і нестандартних варіантах

На той час я вже не дуже боявся високих котирувань і нестандартних думок або виборів в лінії і все більше втягувався в подібного роду гру. Перевернули моє ставлення до страху перед високими котируваннями, напевно, слова одного з гостей букмекерського закладу, який тоді сказав щось на кшталт «вони зараз грають краще «Тоттенхему», і яка різниця, що вони вартують вище 3,0! Якщо впевнений, треба грати, а не дивитися на котирування!». «Шпори» тоді грали чи з «Редінгом», чи чи з «Болтоном» і були на той момент і справді не в найкращих кондиціях, на відміну від суперника. У підсумку лондонці програли, а я задумався над словами досвідченішого гравця – різниця у віці між нами була подібна прірві, напевно. І з роками я все більше переймався грою на високих котируваннях і нестандартних варіантах. Звичайно, і до цього дня я можу скласти якийсь експрес з невисоких котирувань (тільки не дуже мізерних – їх не переношу) і поставити на звичайні котирування (на кшталт 1,7 або 1,85), але переважно намагаюся шукати «валуї» в лінії букмекерів або просто щось авантюрне, але має під собою підстави. Причому реальні підстави, а не просто тому, що тут високий коефіцієнт. І ті, хто читали або читають мої блоги і прогнози, прекрасно знають і розуміють, про що я говорю.

Підсумок

Який висновок можна зробити з усього вищесказаного? Дуже простий. Манера гри будь-якого гравця має право на існування, і ніхто не має права вирішувати за нього, як і куди йому правильніше поставити. Але при всьому при цьому я б хотів дати вам одну просту пораду: не дивіться на котирування і не будьте заручниками свого власного страху. Від величини котирувань не залежить ваш підсумковий успіх. Успішність ставок залежить від належного аналізу, правильного вибору і, само собою, везіння – без цього нікуди. Беттинг любить сміливих, а боягузливих він зжирає з потрохами!

У коментарях до матеріалу діліться своїми думками про прочитане і не забувайте розповідати про власні принципи гри на ставках!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт