У столиці Катару обговорять проблему договірних матчів в спорті

Олександр Веселов

В найближчі середу та четвер, 16 і 17 вересня, в Досі, з ініціативи ЮНЕСКО та Міжнародного центру безпеки спорту (ICSS), відбудеться перша технічна зустріч з питань договірних матчів у спорті.

Футуристична Доха - гарне місце для зустрічі

Футуристична Доха – гарне місце для зустрічі

Спільне засідання пройде в рамках подальшої діяльності щодо виконання рекомендацій, які містяться в Декларації Берліна, прийнятої в 2013 році на 5-й Всесвітній конференції міністрів спорту (MINEPS V). Він збере понад 60 урядовців, міжнародних експертів та лідерів у спорті.

Зустріч проголошена стати маяком для спортивної політики як на міжнародному, так і на національних рівнях. Вона прагне поліпшити та зміцнити міжнародне співробітництво між урядами та іншими зацікавленими сторонами з питань розвитку спорту.

Деякі з ключових рекомендацій, викладених в Декларації Берліна, стосуються боротьби проти маніпуляцій в спортивних змаганнях, зокрема, включають в себе політику нульової терпимості до допінгу та шахрайства з результатами спортивних змагань.

Декларація також рекомендує розширити співпрацю для раннього виявлення маніпуляції – профілактичні заходи та моніторинг, відповідно до національного і міжнародного законодавства.

«Спорт може бути потужним засобом для соціальної інтеграції, примирення і миру, гендерної рівності, розширення прав та можливостей молоді, з вигодами, які простягаються далеко за межі території стадіонів. Тільки спорт може об’єднати жінок і чоловіків з різних культур разом навколо спільних цінностей чесної гри, взаємної поваги та командного духу, адже спорт має універсальну мову», – говорить Ангела Мело, директор Відділу у справах молоді, спорту та етики, Сектор соціальних і гуманітарних наук ЮНЕСКО.

Президент ICSS Мохамед Ханзаб: «Збір технічних експертів та офіційних осіб з усіх куточків земної кулі, ця зустріч буде першою значною сходинкою на шляху до реалізації бачення Декларації Берліну, та забезпечить важливу платформу для зміцнення міжнародної політики по боротьбі з маніпулюванням в спорті».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?