У Dr.Web розповіли про схему продажу «договірних» матчів

Рейтинг Букмекерів

Фахівці компанії Dr.Web – розробника антивірусних програм і сервісів для надання послуг інформаційного захисту – розповіли про те, як шахраї продають в інтернеті нібито «договірні» матчі.

У компанії Dr.Web розповіли про схему продажу «договірних» матчів

Як правило, зловмисники діють зовсім просто: створюють сайт, на якому пропонують придбати «достовірну та перевірену інформацію про результат матчів». В якості гарантії вони пропонують користувачам заздалегідь завантажити захищений паролем RAR-архів, який сам розпаковується, повідомляється на сайті Dr. Web.

Гарантією чесності служить той факт, що архів висилається гравцеві до матчу, а пароль до нього він отримує після гри, тобто підтасувати дані на перший погляд неможливо.

Фахівці з’ясували, що замість справжніх архівів шахраї відправляють своїм жертвам ПО власного виробництва. Їхня програма повністю імітує інтерфейс і поведінку реального архіву, створеного за допомогою WinRAR. Дослідники пишуть, що підробка не тільки зовні практично не відрізняється від звичайного SFX-архіву, але схожим чином реагує навіть на спробу ввести неправильний пароль.

Усередині фейкового архіву міститься шаблон текстового файлу, в який за допомогою спеціального алгоритму підставляються довільні результати, в залежності від того, який пароль введе користувач. Тобто після закінчення матчу шахраї відправляють користувачам відповідні паролі, в результаті чого з «архіву» нібито «витягується» текстовий файл з правильним результатом. Насправді ж «потрібний» результат просто генерується на основі пароля.

Існує і альтернативний варіант: шахраї відправляють гравцям захищений паролем файл Excel, що містить спеціальний макрос. Цей макрос аналогічним чином підставляє в таблицю необхідний результат в залежності від введеного пароля.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?