Прогноз. Біатлон. Жіноча спринтерська гонка у Пхьончхані

13:15, 02 бер 2017

У корейському Пхьончхані, де в наступному році відбудуться Олімпійські ігри, пройде черговий етап Кубка світу з біатлону. Тея Грегорін, як не дивно, знаходиться у прекрасній формі після чемпіонату світу й готова надалі показувати високі результати.

Кілька слів про місцеві умови. У Пхьончхані вітряна погода, до океану всього близько 60 кілометрів. Траса дуже непроста, рівнинних ділянок майже немає, по суті, тільки перед стрільбищем і на фініші. Постійні підйоми змінюють небезпечні спуски, причому підйоми затяжні й досить круті. Тому робота буде важкою. На перший план вийде фізична підготовка спортсменів у сукупності з тією втомою, яка вже накопичилася за весь сезон і особливо після чемпіонату світу.

Випробуванням може стати зміна часових поясів. Різниця відчутна. Проте багато фахівців сходяться на думці, що «накриватиме», як раз після корейського етапу, коли потрібно буде пройти зворотну адаптацію. Усе це індивідуально, а значить, залишається лише спостерігати.

Іще однією проблемою може стати штучне освітлення й сніг, на який було дуже багато нарікань ще в 2009 році, коли тут проходив чемпіонат світу. Загалом, перешкод багато, тому краще повернемося до біатлоністок.

Тея Грегорін провела блискуче другий тиждень на чемпіонаті світу, де змогла стати 12 в індивідуальній гонці та 5 в мас-старті. Уявіть, ці результати стали найкращими для неї за останні два сезони! Словенці нарешті вдалося налагодити стрільбу, а на лижні вона демонструвала щось неймовірне – топ-4 в останніх двох гонках. Однак Грегорін продовжила дивувати й надалі. Минулого тижня в Сочі пройшли Всесвітні військові ігри, вона взяла участь у спринті, і з двома нулями привезла Акімової, яка посіла друге місце, більше 40 секунд! Причому росіянка також стріляла без промахів. Після чого Тея зазначила, що відчуває себе чудово й знаходиться у відмінній формі. І з цим важко посперечатися.

Крім того, Грегорін одна з тих, хто має досвід виступів у Пхьончхані. Вона змагалася тут у 2008 та 2009 роках, і навіть завоювала срібло – свою єдину медаль у кар’єрі на чемпіонатах світу.

Букмекери пропонують її порівняти з Пауліною Фіалковою. У цьому сезоні спортсменки стріляють на одному рівні – приблизно 80% закритих мішеней, у спринті навіть трохи краще Грегорін – 78.3% проти 76%, при тому, що вона пробігла на одну гонку більше. Фіалкова значно поступається у швидкості, і в спринті тільки одного разу опинилася вище за словенку. Це сталося ще на першому етапі в Естерсунді. Цілком ймовірно, що навіть із зайвим штрафним колом Грегорін усе одно покаже кращий час, як це було в Хохфільцені.

Що стосується наших, то тут є питання. Безумовно, медалі в естафеті надали нам впевненості та настрою. Але за двотижневу перерву в Джими і Підгрушної не було можливості потренуватися на снігу, на відміну від конкуренток. Тому може знадобитися час, щоби знайти потрібні кондиції.

Є спокуса зіграти Дальмаєр проти Коукалової. Скільки разів Габі повторювала, що її мета на цей сезон – медалі світової першості. Із цим вона впоралася. Напрошується деякий спад, але відставання в загальному заліку від Лаури не таке велике, і нав’язати боротьбу цілком реально. Припускаю, що цей етап стане визначальним. Ставка проти чешки за 1.65 поки виглядає нераціональною, можливо, уже наступного тижня, коли вона опустить руки, такий варіант матиме сенс. До того ж саме у спринті Коукалова випередила Дальмаєр у Хохфільцені.

Ординар: Програш
Пхьончхан. Жінки. Спринт
13:15/2 бер
Т.Грегорін - П.Фіалкова
Ця ставка пройде?
Проголосували 0 людей
Пройде 50%
Не пройде 50%
Пройде
Не пройде
Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0