Кубок Європи ФІБА. «Енергія» — «Хімік». Прогноз Олександра Прошути

19:00, 17 лют 2016

Олександр Прошута, авторитетний баскетбольний журналіст та головний редактор сайту «Планета Баскетбол» дає свій прогноз на перший матч чемпіона України, БК «Хімік», в плей-оф Кубку Європи FIBA.

Чинний чемпіон України розпочне боротьбу в плей-оф раунді матчами з румунською «Енергію». Формат протистояння достатньо простий: серія до двох перемог однієї з команд. Спочатку румуни та українці зіграють в Пітешті, за тиждень зустрінуться в Южному, а ще через тиждень, за необхідності, повернуться до Румунії.

«Енергія» дивом кваліфікувалася до матчів на виліт, зайнявши перше місце в групі, де усі команди завершили турнір з показником 3-3. Утім, румуни мали краще співвідношення очок, за рахунок чого навіть змогли зайняти перше місце. Як проходив далі «Хімік», ми всі пам’ятаємо: чотири перемоги на старті, дві поразки та великі нерви на фініші.

Румунська команда минулого року досягла великого успіху, досягши «Фіналу чотирьох» Єврочелленджу – турніру, продовженням якого став Кубок Європи ФІБА. Зараз же румуни знову в плей-оф, але навряд здатні повторити той успіх. Інший склад, інші обставини. «Енергія» – середняк румунського баскетболу, восьма команда національної ліги на цей момент. Хоча американський кістяк в хлопців з Пітешті зберігся, и вони можуть влаштувати веселе життя будь-кому.

Важливо зазначити: в період між другим етапом та плей-оф в складі «Енергії» відбулися доволі значні зміни. Команду залишили два гравці передньої лінії – американець Ламонт Мек та серб Лазар Радосавлєвич. Мек був кращим бомбардиром команди в Європі (19,3 очки за матч), Радосавлєвич мав важливу роль в ротації. На зміну прибув литовець Раймундс Даніс, який цього сезону зіграв вже три зустрічі проти «Хіміка» в складі «Ювентуса». Але сьогодні він, за правилами турніру, зіграти не зможе.

Букмекери оцінили стан справ у цій справі неоднозначно: з одного боку, «Енергія» – фаворит першого матчу, з іншого, «Хімік» має йти далі. Протиріччя в тому, що «Їжаки» не мають переваги власного паркету, тож українцям не пройти до наступного кола без перемоги в Румунії. На домашньому майданчику «Енергія» в Європі цього сезону програла лише раз – литовському «Пьєно». Але це була інша команда, насамперед, з Меком. Без нього румунам буде непросто втримати «фарбу» та ще й набрати значну кількість очок. Як підказали румунські колеги, також в клубу є значні фінансові проблеми.

Відверто кажучи, до останнього вагався між двома варіантами – «мінусовою» форою на господарів та перемогою гостей. «Енергія» сильно грає вдома, може активуватися фактор домашнього суддівства, та й фора незначна. Але чомусь здається, що «Хімік» зможе гарно зіграти в захисті та влучити свої кидки. Криза в яку команду Олега Юшкіна потрапила наприкінці другого етапу, вже фактично позаду. Тому я зупиню свій вибір на перемозі українців – букмекерська контора Pari-Match видає коефіцієнт 2,28 на цьому ринку. Добре було б взяти перемогу «Хіміка» з урахуванням овертайму, але цього ринку в лінії поки що немає. Втрати з точки зору коефіцієнту не будуть великими, а ось п’ятихвилинка в першому матчі більш ніж вірогідна.

Ординар: Програш
Кубок Європи ФІБА
19:00/17 лют
«Енергія» — «Хімік»
Ця ставка пройде?
Проголосувало 2 людей
Пройде 100%
Не пройде 0%
Пройде
Не пройде
Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0