Інтерв’ю-прогноз. Ганна Чакветадзе: Кербер не виграє підсумковий турнір року, головний фаворит для мене Халеп

12:00/23 жов '16

Відома тенісистка, екс-п’ята ракетка світу, яка завоювала 8 титулів на різних турнірах WTA, коментатор телеканалу «Євроспорт», експерт «Рейтингу Букмекерів» Ганна Чакветадзе напередодні старту підсумкового турніру року WTA виокремила головну фаворитку змагань в Сінгапурі, а також проаналізувала шанси першої ракетки світу Анжеліки Кербер.

– У неділю в Сінгапурі стартує підсумковий турнір року WTA. На ваш погляд, ті, хто не вперше бере участь в подібному турнірі, мають перевагу над новачками на кшталт тієї ж Медісон Кіз?

– Ви знаєте, не думаю, що це має якесь значення. Не хотіла б аналізувати шанси саме Медісон Кіз. Не думаю, що досвід в даному випадку буде мати ключове значення. Раз на раз не приходиться. Знову ж таки, не завжди на підсумковому чемпіонаті ми бачимо якісний теніс. Багато сюрпризів. Це через те, що багато тенісисток втомилися. Хтось краще себе почуває, хтось гірше. Іноді трапляються дуже несподівані матчі. Комусь не вдається показати свою кращу гру.

– З топових турнірів року підсумковий чемпіонат можна назвати найнепередбачуванішим, якщо не брати до уваги Олімпіаду?

– Так, безумовно, це найбільш непередбачуваний турнір. По-перше, тому що гравців ділять на підгрупи. З одного боку добре, що у тебе є кілька шансів. Навіть якщо ти програв перший матч, ти не вилітаєш, у тебе залишається шанс. З іншого боку, все це незвично. Тенісисти звикли, що, якщо ти програв, можна летіти далі. А так у тебе другий шанс, а іноді і третій. Не всі з цим справляються, адже після програшу зазвичай таке спустошення. У деяких виходить підлаштуватися, виходить на наступний день зіграти по-іншому. Хтось не справляється психологічно. Ще більше проблем у другій грі. Немає якоїсь однієї історії. Все залежить від конкретного гравця.

У Кузнєцової могла б бути перевага, але поки вона долетить до цього Сінгапуру, у неї і сил не залишиться.

– Буквально в останній момент потрапила на турнір Світлана Кузнєцова, дещо раніше оформила путівку в Сінгапур Домініка Цибулкова. Вам не здається, що ці дівчата можуть здорово виступити, враховуючи ступінь їхньої готовності, вони в тонусі, на відміну від багатьох дівчат, які слабо виступали в кінці сезону?

– У Кузнєцової могла б бути перевага, але поки вона долетить до цього Сінгапуру, у неї і сил не залишиться. Що стосується Цибулкової, то вона здорово виглядала на турнірі в Лінці, але там їй не зустрілися складні суперники. Але мені сподобалося, як вона грала. Зараз настав час серйозної перевірки для неї. Подивимося, чи зможе вона з кращими грати так само, як на турнірі в Лінці.

Мені здається, що Кербер не зможе виграти. Занадто багато вона грала в цьому році.

– Ви можете виокремити головного фаворита турніру? Букмекери великою мірою виділяють Анжеліку Кербер, першу ракетку світу.

– Мені здається, що Кербер не зможе виграти. Занадто багато вона грала в цьому році. У неї, звичайно, чудова фізична підготовка. Але, на мій погляд, втома візьме своє. Я б виділила Сімону Халеп.

– Радванська? Вона ж чинна чемпіонка.

– Боюся, Радванська поступиться гравцям, які постійно б’ють. Важкувато їй з ними справлятися, хоча всяке може бути. Торік у неї вийшло. Гравці, які діють в атакувальному стилі, в кінці року не відрізняються стабільністю. Вони починають багато помилятися, тому що готовність не оптимальна, потрібно долати себе. Ноги вже не такі різкі, як їм би хотілося. І це позначається на якості гри. Один матч їм може вдасться, і тоді вони здатні обіграти Радванську. Але стабільно добре грати впродовж усього турніру у них не вийде.

Система, коли ти не відразу вилітаєш, впливає сильно. Десь ти поборовся, хтось виявився ще гіршим готовий, і ось вже результат, за який не соромно.

– Все-таки хочеться повернутися до теми досвіду. У дівчат, які рік за роком грають від початку і до кінця сезону, має бути перевага над тими, хто вперше провів сезон на високому рівні і дістався до підсумкового турніру?

– Мені складно сказати. Я грала на такому турнірі один раз і вийшла в півфінал. Мені здається, що справа тут не в досвіді. На підсумковому турнірі тобі протистоять гравці, яких ти добре знаєш, з якими ти грав раніше. На підсумковому турнірі немає такого шаленого тиску, як на Кубку Федерації. Там ти за країну граєш. А тут ти потрапив в число кращих. Ти вже відчуваєш задоволення і хочеш здобути якісь бонуси.

– Перед тим, як вийти в півфінал підсумкового чемпіонату, ви добре грали на попередніх турнірах?

– Я грала просто жахливо. Мені було дуже неприємно, що я кваліфікувалася, тому що мені було соромно туди їхати.

– І що в результаті у вас змінилося?

– Та нічого не змінилося. Просто все добре склалося! Система, коли ти не відразу вилітаєш, впливає сильно. Десь ти поборовся, хтось виявився ще гіршим готовий, і ось вже результат, за який не соромно.

Ординар: Програш
Переможець турніру
23.10.2016 12:00 ЕЕТ
Підсумковий турнір року WTA
Ця ставка пройде?
Проголосували 0 людей
Пройде 50%
Не пройде 50%
Пройде
Не пройде
Дати свій прогноз
Повторити ставку!
Знайшли помилку?Повідомте про неї
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0