Суд виправдав президента «Фенербахче», раніше засудженого за договірні матчі

Олександр Веселов

Президент мультиспортивного клубу «Фенербахче», частиною якого є відомий футбольний клуб, Азіз Йилдирим, раніше визнаний винним в організації договірних матчів та засуджений на 6 років і 3 місяці позбавлення волі, виправданий 13-им Верховним кримінальним судом Стамбула.

Провівши більше року у в’язниці, Азіз Йилдирим зумів довести свою правоту

Провівши більше року у в’язниці, Азіз Йилдирим зумів довести свою правоту

Як відомо, в 2011 році у Туреччині прогримів відомий скандал про масштабну корупцію в спорті, розгляд справ триває донині, але головним його результатом став серйозний удар по репутації турецького футболу. За підсумками з’ясування подробиць, напередодні старту сезону 2013/2014, УЄФА ухвалив рішення тимчасово відсторонити місцевих грандів, «Фенербахче і «Бешикташ», від участі в міжнародних клубних змаганнях. «Жовті канарки» були дискваліфіковані на два сезони (плюс третій умовно з випробувальним терміном на п’ять років), а «Чорні орли» пропустили одну єврокубкову кампанію.

Серед відомих особистостей, серйозно постраждав президент «Фенербахче» Азіз Йилдирим, якого звинуватили у впливі на результати цілого ряду футбольних матчів, в результаті чого, в липні 2012 року, суд визнав його винним, засудивши на 6 років і 3 місяці позбавлення волі. Більше року 62-річний функціонер, який заперечував всі звинувачення на свою адресу, провів у в’язниці, після чого був випущений на свободу в очікуванні розгляду апеляції і перегляду справи.

Розглянувши справу повторно, 13-й Верховний кримінальний суд Стамбула (перший вирок, в 2012 році, виніс 14-й Суд) виправдав Йилдирима та ряд інших особистостей, вказавши на те, що президент «Фенербахче» став жертвою маніпуляцій групи, очолюваної Фетхюлла Гюленом. Усунувши Азіза Йилдирима, 74-річний Гюлен, який офіційно проживає в добровільному вигнанні у Сполучених Штатах, мав намір взяти під контроль мультиспортивний клуб «Фенербахче».

Як повідомляє Associated Press, свіже рішення Феміди сотні шанувальників «Фенербахче» відсвяткували прямо біля дверей будівлі суду.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?