Стратегії ставок на спорт. Ставки на «Формулу-1»: що впливає на результати перегонів?

Рейтинг Букмекерів

У цій статті блог букмекера Pinnacle Sports розповідає гравцям, на що треба звернути увагу, роблячи ставки на «Формулу-1» найближчого сезону. Для того, щоб зробити правильну ставку в цьому виді спорту, необхідно мати повну інформацію по багатьох факторах – пілотів, позиціях на стартовій решітці, особливості траси і так далі. «Рейтинг Букмекерів» перекладає цей матеріал для своїх читачів.

269586__max_news

На результати перегонів «Ф-1» впливають безліч факторів

Стартова решітка

Для визначення майбутнього переможця вкрай важливо знати номер на стартовій решітці, з якого гонщик буде стартувати. Приміром, пілоти, які завойовували поул в Монці, гарантовано вигравали гонки в 80% випадків. Для порівняння, на Гран-прі Канади в Монреалі лише 30% з учасників, які виграли кваліфікацію, перемагали в гонці.

На трасах, де досить проблематично здійснювати обгони (наприклад, на Гран-прі Монако), гравці в першу чергу повинні оцінити здатність того чи іншого пілота якщо не завоювати поул-позицію за підсумками кваліфікації, то як мінімум зайняти досить високе місце. В даному випадку поул буде суттєвою перевагою. А в Монреалі, наприклад, обганяти в рази простіше, ніж в Монте-Карло. І тут вже гравцям слід вивчити можливості пілотів, які стартують не з першого і не з другого місця.

Перш ніж зробити ставку на переможця гонки, необхідно в першу чергу вивчити всі особливості траси і дочекатися результатів кваліфікації. І не варто звертати великої уваги на минулі результати окремо взятого пілота на даному Гран-прі. Якщо лізти в історію, то краще вивчити результати гонок на цій трасі. Завдяки цьому ви отримаєте деяке уявлення про те, чого варто чекати від найближчої гонки.

І нехай взаємозв’язок між результатами кваліфікації та результатів гонки важлива, не варто ґрунтуватися тільки на цьому факторі, роблячи ставку на переможця Гран-прі.

Шини

Шини грають величезне значення в гонках «Формули-1». Тому слід знати, як шини будуть впливати на результати пілотів на тій чи іншій трасі. Необхідно розуміти, чим керуються пілоти, вибираючи той чи інший комплект, яка у команди буде тактика на гонку.

Кожен пілот на кожен гоночний уїк-енд має певний набір шин. І вже від команди залежить, чи збереже він шини для гонки або буде міняти під час вільних заїздів і кваліфікації. Це може вплинути на результати перегонів.

Чимало залежить і від стилю пілотів. Наприклад, Дженсон Баттон часто береже шини завдяки високій швидкості. А у Льюїса Хемілтона, навпаки, досить агресивний стиль, свої шини він не береже. На всьому цьому необхідно робити акцент.

Після того, як два роки тому Pirelli повернувся в «Формулу-1» в якості офіційного постачальника, він почав випускати більш «непередбачувані» шини, завдяки яким у пілотів виникло більше можливостей для обгонів. Разом з тим розуміння характеристик шин стало ще важливішим для вибору вірної ставки.

У сезоні 2013-го ці шини були піддані серйозній критиці за їх швидке псування. Компанія Pirelli прислухалася до всіх заперечень і запевнила, що з нового сезону покришки будуть більш надійними.

Погода

Гравці, що ставлять на гонки «Формули-1», не повинні забувати про такий чинник, як погода. Необхідно вивчити погодні умови під час кваліфікації та самої гонки. Коли на вулиці ясно, коли асфальт траси гарячий, погода не вносить жодних коректив в результати гонки. Але коли температура траси падає або починається дощ, результати можуть бути досить непередбачуваними.

Тут можна звернутися до історії. Адже більшість Гран-прі не змінюють свого місця в календарі «Формули-1». Наприклад, Гран-прі Бельгії якраз славиться своєю дощовою погодою. І тут варто робити ставку в тому числі і на тих пілотів, які традиційно сильно виступають під час дощу. Наприклад, на Дженсона Баттона. На молодих і не зовсім досвідчених пілотів в даному випадку увагу варто звертати в останню чергу.

Характеристики траси

Розуміння специфіки тієї чи іншої траси «Формули-1» – це, звичайно, дуже важливо. Наприклад, якщо на трасі є кілька довгих прямих секторів, значить, варто розраховувати на високі швидкості. Але не варто забувати, що всі траси різні. І кожен новий випадок треба розглядати по-новому. Наприклад, траса на Гран-прі Бахрейну має кілька особливостей, які можуть створити специфічні проблеми пілотам і їх командам. Траса складається з чотирьох довгих прямих, після яких відразу ж слідують круті повороти, де пілотам просто необхідно знижувати швидкість. Це відмінне місце для обгону. Крім того, є кілька секторів, на яких пілотам необхідно бути обережними та підібрати правильний баланс між швидкістю і обережністю.

Виходить, що пілоти можуть їхати на повній швидкості на 50% траси (в кваліфікації – на 57% траси). Тобто навантаження на двигун буде не таке велика, як в більшій частині гонок сезону.

Разом з тим, якщо говорити про роботу двигуна в Бахрейні, то не варто скидати з рахунків високу температуру, яка постійно панує в тих краях.

Після того, як ви вивчите і зрозумієте все характеристики траси, вам необхідно подивитися, як будуть вести себе боліди під час вільних заїздів і кваліфікації. Лише після цього ви зможете зробити єдину вірну ставку.

Командні стратегії

Командні стратегії відіграють велику роль в гонках «Формули-1». Тому гравці повинні бути впевнені в тому, що вони розуміють, що може статися на трасі. «Стайні» на кожну гонку вибудовують стратегію, яка, на їхню думку, допоможе команді добитися максимального результату. Мова про настройки боліда, вибір шин, кількість піт-стопів.

Наприклад, якщо під час гонки два пілота однієї команди виявилися поруч, то одному може бути дозволено обігнати іншого. Або ж один з пілотів буде триматися позаду свого партнера і спробує запобігти обгони з боку конкурентів.

Для того, щоб подібні ситуації ніяк не позначилися на вашій ставці, необхідно вивчити, на яких місцях знаходяться пілоти в особистому заліку, кому очки потрібніші. Не варто забувати і про Кубок Конструкторів. Для команд він має не менш важливе значення, ніж для пілотів – особистий залік.

Зміни в правилах

Якщо ви плануєте довго і успішно ставити на гонки «Формули-1», вам необхідно знати правила і регулярно стежити за їх оновленнями і змінами. ФІА регулярно вносить зміни в правила з метою зробити гонки ще більш видовищними. Дані правила іноді можуть допомогти не найсильнішим командам. І на це теж варто звертати увагу при виборі ставки.

Знання – сила

Під час ставок на гонки «Формули-1» важливо мислити широко. Не варто зациклюватися на одній конкретній гонці. Наприклад, якщо пілот припустився помилки в якійсь конкретній гонці, то далеко не факт, що він повторить її на наступному Гран-прі. Ви повинні оцінювати виступи пілотів не по одній гонці і навіть не по одному сезону.

На результати кожної гонки впливає безліч факторів. І перш ніж зробити ставку, необхідно приділити належну увагу кожному з них.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?