Стратегія точок «підвищення і пониження» в ставках на спорт

Рейтинг Букмекерів

У матеріалі дається визначення так званих точок підвищення і пониження в ставках на спортивні події. Ви дізнаєтеся, яким чином їх знаходити і як використовувати для складання успішних прогнозів.

gsldbotyyz

Використання точок «підвищення і пониження» в розміщенні ставок

На біржовому ринку один з головних законів говорить: «Купуй дешево, продавай дорого». Але, виявляється, схожу стратегію можна використовувати і в грі на ставках. По-іншому її називають стратегією точок «підвищення і пониження».

Що таке точки «підвищення і пониження»?

Головною відмінністю згаданої біржової концепції «купуй дешево, продавай дорого» від стратегії «підвищення і пониження» є те, що в другому випадку принципи дешевої покупки і дорогого продажу повинні протистояти один одному. Якщо говорити про ринок ставок на спорт, така ситуація складається, коли беттери в масовому порядку «купують» одну команду і «продають» іншу.

«Підвищення» і «зниження» цінності розтягують ринок в протилежні сторони від реальної ціни. Беттери, які можуть відшукати таку розбіжність, здатні в перспективі отримати непоганий прибуток.

Накопичення очікувань

Головною причиною самого виникнення точок «підвищення і пониження» ми вважаємо так званий ефект накопичення очікувань. Очевидно, що в будь-якому виді спорту більш успішні і «розкручені» команди, чиї результати вищі за середні, завжди привертають до себе набагато більше уваги з боку гравців. Відповідно, загальна кількість і суми ставок на них також вищі, ніж на менш значущі команди.

Ще одним важливим фактором при виявленні точок «підвищення і пониження» стає вектор зміщення коефіцієнтів в попередніх матчах команд. Більшість беттерів схильні при укладанні парі на спортивні події відштовхуватися в основному від поточної форми команд, тобто від кількості їхніх перемог і поразок у недавніх іграх. Наша ж стратегія полягає в тому, щоб постаратися визначити ті команди, на які в даний момент спрямований на ринку грошовий потік. Гравці, в тому числі і досить досвідчені, часом надають перебільшене значення тому, що вони бачили в останній грі тієї чи іншої команди, сподіваючись, що і в черговому матчі вона виступить приблизно так само. Саме тому сили команди, на яку спрямований «перегрів», тобто «підвищення» ринку, часто переоцінюються, в той час як для ставок на «знижувальні» команди букмекери можуть надати певні знижки. І цим варто скористатися.

Параметри поточного ринку

Практично всі гравці часто геть відкидають тактику оцінки переваг поточного ринку. А тим часом дуже важливо навчитися розуміти, чи продається на даний момент певна команда або купується. Також представляє важливе значення знаходження обґрунтування для сформованої ринком ціни.

Для визначення переваг ринку хорошою початковою точкою є порівняння коефіцієнтів букмекера для попередніх матчів цих же команд в першому колі. Будь-який коефіцієнт на ринку ставок спочатку формується на підставі експертної букмекерської оцінки.

Крім тих випадків, коли склад однієї з команд сильно змінився в результаті продажу гравців, дискваліфікації або травм, коефіцієнти в двох матчах з одними і тими ж командами повинні приблизно бути схожими (зрозуміло, з огляду на коригування, пов’язані зі зміною місця проведення матчу і , відповідно, перевагою свого поля або майданчика). Якщо беттер вірно розрахує цю «домашню» перевагу, то, швидше за все, він зможе виокремити з коефіцієнтів як реальну оцінку букмекера, так і зміни, внесені на підставі успіхів або невдач команди за останній час.

Статичні коефіцієнти

Якщо гравець візьметься оцінювати за вказаними вище принципам кожен із запропонованих букмекером на один окремо взятий ігровий день матчі, йому банально не вистачить часу. Тому починати пошуки точок «підвищення і пониження» слід з порівняння коефіцієнтів лінії відкриття, які дорівнюють поточним коефіцієнтам в тих іграх, де беруть участь найбільш успішні команди.

Якщо гравець помічає, що коефіцієнти в таких іграх залишаються статичними, тобто не змінюються впродовж тривалого часу, він повинен розуміти, що найчастіше це є свідченням так званого ефекту «перетягування канату»: розміщенні іншими беттерами ставки зумовлюють «підвищення» і «зниження» успішної команди в поєднанні з подібним ефектом для неуспішної.

Основний сенс стратегії точок «підвищення і пониження»

При використанні нашої стратегії беттерам необхідно почати з пошуку зазначених статичних коефіцієнтів на ринку розміщення ставок. Для цього необхідно правильно оцінити кілька (п’ять-сім) попередніх матчів команд. Бажано знайти такі серії, в яких одна команда здобуває перемогу за перемогою, а інша терпить низку невдач (пам’ятайте, що підходять тільки досить довгі серії повторюваних результатів).

Знайшовши суперечливість в оцінках двох команд на ринку, почніть розглядати її переваги. Можливо, для більш успішної команди були присутні явні завищення або заниження ставок в недавніх іграх? Або те ж саме відбувалося з коефіцієнтами на менш успішну команду? При виявленні контрастного сприйняття цих команд, уважно вивчіть результати їх недавніх очних зустрічей.

Далі вам необхідно внести коректування в залежності від фактору домашнього поля. Після цього зробіть оцінку розбіжності коефіцієнтів: їх підвищення або пониження означає внесення ринком коригувань саме на підставі результатів останніх матчів. Перевагу для ціни, яку ми шукаємо, потрібно порівняти з котируваннями, викликані результатами недавніх зустрічей, застосованими до реальної ринкової ціни. Якщо різниця виявляється занадто велика, то майже завжди це свідчить про присутність цінності в розміщенні ставок на команду, яка занижується ринком. А отже і про отримання прибутку від ставок на неї.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?
Сайт «» не підтверджена,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт