Стратегія ставок на теніс: «Фактор аутсайдера»

Рейтинг Букмекерів

Любителі ставок на теніс знають про так званий «фактор аутсайдера». Мова про гру тенісистів з більш низьким рейтингом проти фаворитів. «Рейтинг Букмекерів» переклав статтю блогу Pinnacle Sports, в якій пояснюється, чому на рейтинг варто звертати увагу.

blogfeature_14731_cashout

Луксіка Кумкхум виграла у Петри Квітової

Що таке «фактор аутсайдера»?

Як показує практика, гравцям, які не стоять в рейтингу дуже вже високо, часто з великими труднощами даються деякі матчі. Або деякі відрізки в окремо взятих матчах. Як правило, це матчі проти більш досвідчених суперників.

В основному мова йде про ситуації на матчбол або сетбол. Деякі гравці просто не можуть повірити в те, що вони можуть виграти це очко і здобути перемогу в сеті або матчі.

Дослідження показали, що вирішальні подачі та розіграші очок гравцям середньої руки в матчах проти фаворитів даються куди важче, ніж всі інші розіграші та подачі. З іншого боку, коли заповітне очко вдається виграти, – це стає одним із найбільш пам’ятних подій в їх житті. Та й любителі робити ставки цей результат запам’ятовують надовго.

І логічно думати, що тиск на тенісиста зростає в залежності від того, на якій позиції в рейтингу знаходиться його суперник. Наприклад, Ніча Летпічаксінчай (347 номер рейтингу) виграла в Олександри Круніч (153) на недавньому турнірі в Паттаї. Коефіцієнт на цю подію становив 7.19. Але для неї ця перемога буде зовсім не така, як для Луксікі Кумкхум (88) на цих же змаганнях, коли вона зуміла здолати Петру Квітову (6). Цей результат оцінювався коефіцієнтом 11.15. Незважаючи на те, що Летпічаксінчай в рейтингу стоїть нижче, ніж Кумкхум, та й різниця в рейтингу між нею і її суперницею більше. ніж у Луксікі з Петрою, саме Кумкхум відчувала більший тиск. Адже їй, на відміну від її співвітчизниці, протистояв більш класний суперник.

Зараз розглянемо, в яких випадках тенісисти, відмічені букмекерами як аутсайдери, вигравали свої матчі. Для наступних розрахунків були відібрані тенісисти, на перемоги яких в нинішньому сезоні коефіцієнт був від 5.00. На кожного з них було поставлено 100 фунтів.

ATP

 Рейтинг суперника  Матчі  Перемоги  Перемоги %  Виграно/програно  Прибуток
 1-20 77 9 11.69 -1420 -18.44
 21+ 35 6 17.14 50 1.42
 Все 112 15 13.39 -1370 -12.23

Як бачите, в ATP-турі, якщо аутсайдеру попадається суперник з топ-20 світового рейтингу, то шансів на перемогу куди менше, ніж в тому випадку, якщо лідер займає в рейтингу місце нижче 20-го.

Найнесподіваніша перемога у випадку з тенісистами з топ-20 сталася в матчі Роберто Баутіста-Агути проти Хуана Мартіна Дель Потро (коефіцієнт – 13.03). Не варто забувати і про те, що в дані розрахунки був включений Станіслас Ваврінка, який на шляху до свого титулу на відкритому чемпіонаті Австралії обіграв спочатку Новака Джоковича, а потім – Рафаеля Надаля.

Ще дві перемоги аутсайдерам подарував Давид Феррер, який програв у 2014 році Даніелю Брандсом (6.13) і Лу Яньсюню (5.66).

WTA

 Рейтинг суперника  Матчі  Перемоги Перемоги %  Виграно/програно  Прибуток
 1-20 71 9 12.68 -216 -3.04
 21+ 30 6 20.00 615 20.50
 Все 101 15 14.85 399 3.95

Дана таблиця показує, що в WTA-турі ситуація більш-менш схожа. Андердог у зустрічах проти суперниць з топ-20 виступають не найкращим чином. Тут також часто-густо негативні результати. Найнесподіванішою перемогою аутсайдера тут став результат матчу Кумкхум – Квітова. Чеська тенісистка в нинішньому сезоні встигла програти ще й болгарці Цветані Піронковій (6.83), а вищезгадана перемога Летпічаксінчай стала несподіваною для аутсайдерів у зустрічі з тенісистками за межами топ-20.

Якщо ж проводити аналогії з Ваврінкою, то варто відзначити Ану Іванович, обігравши Серену Вільямс (9.75), а також Агнешку Радванську, яка відправила додому Вікторію Азаренко (5.16).

Молоді гравці

Дослідження, які ми розглянули, говорять про те, що в WTA у аутсайдерів більше шансів здолати фаворита вищого рангу. Але тут не врахований ще один фактор. Молоді зірки в жіночому тенісі з’являються набагато частіше, ніж в чоловічому.

У топ-100 ATP-туру є лише шість тенісистів, чий вік молодше 23 років. Найвідоміший з них – Григор Дімітров (22 роки). Він, до речі, є єдиним тенісистом з топ-50 рейтингу молодше 23 років. А 99-е місце займає молодий австрієць Домінік Тім, який лише недавно пробився в першу сотню.

Для порівняння, в WTA-турі 29 тенісисток, які ще не відсвяткували своє 23-річчя, знаходяться в першій сотні. Вище за всіх з них в рейтингу стоїть п’ята ракетка світу, Сімона Халеп. А в топ-50 рейтингу таких гравців дев’ять.

Це говорить про те, що в жіночому тенісі більше талановитої молоді, ніж в чоловічому. Відповідно, юні таланти часто можуть підносити несподівані результати, пробиваючись до першої сотні.

ATP / WTA

 Рейтинг суперника  Матчі  Перемоги Перемоги %  Виграно/програно  Прибуток
 1-20 148 18 12.16 -1636 -11.05
 21+ 65 12 18.46 665 10.23
 Все 213 30 14.08 -971 -4.56

У підсумковій таблиці наведено зведені дані по ATP і WTA. Як бачите, якщо брати ситуацію в тенісі цілком, не розділяючи вид спорту на чоловічий і жіночий, аутсайдерам, як і раніше складніше грати проти суперників з топ-20 світового рейтингу, ніж проти всіх інших. І на це варто звертати увагу, роблячи ставки на теніс.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?