Ставки на теніс у Live. Чи дає перевагу перша подача?

Рейтинг Букмекерів

Більшість тенісних коментаторів скажуть вам, що гравці завжди хочуть подавати першими в ітернеті. Теорія полягає в тому, що легше грати на гейм попереду, ніж постійно наздоганяти суперника. Але що показує статистика, невже гравці, які подають першими, насправді виграють частіше?

live-tennis-betting-xl

На базовому статистичному рівні ця концепція представляється помилковою. Дані за останніми чотирма Вімблдонськими турнірами (найбільш сприятливому для гравців з подачею змаганню) демонструють, що тільки у 48,2% сетів чоловічих одиночних турнірів переможці подавали першими. У WTA – тільки 50,1%.

Професор Ян Магнус Тілбургского університету та професор Френк Классен з університету Амстердама розглянули сети, виграні гравцями, котрі подавали першими. При цьому вони помітили дивні дані, наведені у даній таблиці.

Сет Чоловіки Жінки
1 55.4% 56.6%
2 44.3% 44%
3 43.5% 47.8%
4 51%
5 48.8%

Чому подача першим забезпечує перевагу у першому сеті, але не дає таку ж перевагу у більшості інших? Причина цього зниження полягає у способі визначення гравця, який буде подавати першим у всіх сетах, крім першого.

Гравець, який подає першим у другому, третьому, четвертому чи п’ятому сеті, – це завжди той гравець, який брав подачу в останньому геймі попереднього сету. І так як кращий гравець у матчі як правило виграє перший сет на своїй подачі, то зазвичай найгірший гравець приймає подачу в останньому геймі сету і подає першим у всіх сетах, крім першого.

Зосередження на переможцях при розміщенні ставок на теніс Live

Можна більш об’єктивно подивитися на те, чи є перша подача в тенісі перевагою, аналізуючи, як гравці виступають після перемоги у попередньому сеті. Використання цієї інформації допоможе усунути похибки незбалансованих матчів (хороші гравці проти поганих).

В ATP немає великої різниці між відсотком виграшних подач і відсотком виграшних прийомів подач після виграшу у попередньому сеті. У другому сеті при подачі гравцем першим відсоток перемоги становив 72,5% за умови, що гравець взяв верх у першому сеті. При прийомі подачі – 68%. У третьому сеті процентне співвідношення було ще більш близьким: 73,9% до 72,1%.

У п’ятому сеті воно становило фактично 48,3% до 51% на користь гравців, які приймають, але через рідкість таких випадків дані можуть вважатися ненадійними.

Тому справедливо зробити висновок, що подача першим (якщо тільки не у першому сеті) не впливає на те, хто виграє сет і, ймовірно, повинна бути виключена з підрахунків для розміщення ставок в тенісі live.

Жіночий фактор у розміщенні ставок на теніс live

Як і в ATP, в жіночих одиночних іграх у першому сеті у гравця, який подає, також є перевага над приймаючим з різницею в 13,2%.

Цікаво, що після виграшу першого сету у тенісисток WTA, які приймають подачу, є перевага (75,2%), над тими, хто перемагає і потім подає знову (72%), хоча ця тенденція знову повертається до більш типових 60,1% проти 63,5% в третьому сеті.

Чому перший сет?

Іноді критики припускають, що у першому сеті краще приймати, оскільки той, хто подає, ще не розігрівся, тож більше схильний до помилок. Хоча кількість помилок у першому геймі з подачею могло б бути вище середнього, шанси на перемогу при першій подачі також збільшені в порівнянні із звичайним геймом з подачею.

В ATP ймовірність того, що той, хто подає, виграє свій перший гейм становить 87,7% порівняно з 80,8% для звичайного гейма з подачею. Для WTA процентне співвідношення становить 74,3% проти 63,4%. Тому, якщо ви робите ставки на теніс live, врахуйте: більш імовірно, що той, хто подає, переможе в першому геймі матчу, а не програє його через те, що він ще не зовсім розігрівся (той, хто приймає подачу, може бути ще менше готовий).

Джерело: Pinnaclesports

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?