Ставки на скачки: як вигравати, стежачи за кращими стайнями

Жанна Зайцева

У Британії стартував сезон гладких скачок на трав’яних доріжках. Місцеві гравці кажуть: «Бар’єрні скачки – для душі, гладкі – для ставок». Найбільші суми ставлять і виграють саме у весняно-літній сезон. Для того, щоб досягти успіху, треба знати кращі стайні.

Один з тренерів Godolphin Саїд бен Сурор

Один з тренерів Godolphin Саїд бен Сурор

1. Godolphin

Говорячи «стайня», ми найчастіше маємо на увазі тренера коней. Але іноді говорити про тренера має сенс тільки у зв’язці з власником. Такий випадок компанії Godolphin (ОАЕ). Це справжня імперія світового масштабу. Очолює Godolphin шейх Мохаммед аль-Мактум, прем’єр-міністр ОАЕ, правитель Дубаї.

Головні тренери Godolphin – Чарлі Еплбі (Charlie Appleby) і Саїд бен Сурор (Saeed bin Suroor). У Британії зараз в основному виступають коні Еплбі, і ось статистика цього тренера на день написання статті: за останні два тижні виступили 16 коней, 5 з них перемогли, ще 6 зайняли призові місця.

Жокеїв, що працюють на Godolphin, можна дізнатися по куртці благородного синього кольору. З цього сезону у кольорах арабської компанії виступає один з кращих молодих наїзників Британії Вільям Бьюїк (William Buick). Користуються арабські шейхи послугами перспективних початківців жокеїв Шейна Грея (Shane Gray) та Алі Ролінсона (Ali Rawlinson).

Щовесни публіка з особливим нетерпінням чекає новачків-дволіток від Godolphin – нерідко вони виграють з першого разу.

Річард Хеннон-молодший успадкував стайню від батька

Річард Хеннон-молодший успадкував стайню від батька

2. Річард Хеннон

Ще одна конюшня, новачки якої стають фаворитами майже автоматично, належить Річарду Хеннону (Richard Hannon). Цей тренер проводить всього лише другий сезон у своїй кар’єрі, але галасу навколо нього багато. Пояснюється це просто: Хеннон успадкував стайню від свого батька, Річарда Хеннона-старшого, а той заробляв репутацію кілька десятиліть, та й зараз від справ не відійшов, допомагає синові.

Хеннон-молодший не підкачав – у перший же свій сезон біля керма удостоївся звання чемпіона. Воно присуджується тренеру, коні якого зароблять найбільші призові. І у цьому сезоні Хеннон також абсолютний фаворит на чемпіонський титул.

Стайня Хеннона завжди славилася новачками-дволітками. Око у батька і сина досвідчене, набувають вони тільки кращих скакунів і, як кажуть, «вміють їх готувати». Особливу увагу на коней Хеннона варто звертати, якщо у сідлі триразовий жокей-чемпіон Річард Хьюз (Richard Hughes). Він основний наїзник Хеннона і давно вже у буквальному сенсі член сім’ї – одружений на сестрі Хеннона-молодшого (у скачках взагалі, якщо придивитися, кожен доводиться комусь родичем).

Скакуни Марка Джонстона популярні круглий рік

Скакуни Марка Джонстона популярні круглий рік

3. Марк Джонстон

Цілий рік на трав’яних і штучних доріжках популярні конячки від Марка Джонстона (Mark Johnston). Він працює зі своїми вихованцями недалеко від йоркширської села Мідлем, і його тренувальну базу називають однією з найбільш просунутих у Британії.

Цього року паби Йоркшира гудуть – кажуть, що у Джонстона небувало вдалий набір новачків-дволіток. Це стало очевидно у перший же день гладкого трав’яного сезону 28 березня – на трьох різних іподромах виграли три дебютанта від Джонстона, обійшовши низку серйозних фаворитів. Сподіваюся, на цьому вдала смуга не закінчиться!

Постійний жокей Джонстона – Джо Феннінг (Joe Fanning). Якщо у скачках кілька коней цього тренера, дивіться, на яку він посадив Феннінга – це означає, що на неї покладаються головні надії стайні.

Хамдан аль-Мактум - ще один представник еліти ОАЕ, досяг успіху на грунті конярства

Хамдан аль-Мактум – ще один представник еліти ОАЕ, який досяг успіху на ґрунті конярства

4. Хамдан аль-Мактум

Знаменитий власник коней Хамдан аль-Мактум (Hamdan al Maktoum) – міністр фінансів ОАЕ і брат засновника Godolphin Мохаммеда аль-Мактума (я говорила, що у скачках всі родичі?).

На сьогодні у стайні Хамдана аль-Мактума – більше п’ятисот коней, які виступають по всьому світу. Його представники вигравали найпрестижніші заїзди планети: французька Prix de L’Arc de Triomphe, австралійський Melbourne Cup, американський Breeders ‘Cup Classic та найдорожчі скачки світу Dubai World Cup.

Минулий сезон став для стайні аль-Мактума одним з найбільш вдалих в історії. Очікують, що у цьому сезоні смуга удач продовжиться – пара новачків-дволіток від цього арабського шейха вже здобула у Британії вражаючі перемоги. Чекають тут також відбулися зірок аль-Мактума: Muhaarar, Estidhkaar, Faydhan.

Дізнатися стайню аль-Мактума можна по синій формі жокея з білими еполетами і смугастим синьо-білим шоломом. Постійний жокей цього власника – суперпрофі Пол Ханаган (Paul Hanagan).

Тренують кращих скакунів аль-Мактума у Британії вищезгаданий Річард Хеннон, а також Джон Госден (John Gosden), Ед Данлоп (Ed Dunlop) та Роджер Варіан (Roger Varian).

Найпопулярніший тренер Ірландії - Ейдан О'Брайен

Найпопулярніший тренер Ірландії – Ейдан О’Брайен

5. Ейдан О’Брайен

Ейдан О’Брайен (Aidan O’Brien) – найзнаменитіший тренер Ірландії, беззмінний власник титулу тренера-чемпіона гладких скачок країни з 1998 р. Багато разів вигравав зі своїми кіньми найпрестижніші заїзди Британії, так звані «класичні»: 2000 Guineas, 1000 Guineas, Епсомьске Дербі, Oaks, St. Leger.

Тільки Дербі коні О’Брайена вигравали п’ять разів. За останні п’ять сезонів вихованці О’Брайена заробили в Британії та Ірландії більше 26 мільйонів фунтів призових. Вражаючі факти можна наводити ще довго…

Втім, головне, що нас цікавить: у цьому сезоні скакуни О’Брайена є фаворитами на всі п’ять «класичних» скачок. У котируваннях на Дербі шість з перших семи фаворитів належать йому! Не виключено, що у цьому році ірландський тренер збере всі найбільші британські трофеї.

Висновок: особливу увагу на коней О’Брайена треба звертати у престижних перегонах. Це не тільки вищезгадана «класика», а й будь заїзди, у назві яких є слово Group.

У цьому сезоні О’Брайен почав співпрацю з одним з кращих жокеїв Британії Райаном Муром (Ryan Moore). Цей наїзник гідний найпильнішої уваги завжди – на будь-якому коні! А на скакунах топової стайні – без сумніву.

Вдалого вам весняно-літнього сезону!

Читайте також інші статті Жанни Зайцевої, коментатора скачок з Великобританії, для «Рейтингу Букмекерів»: «Ставки на кінські скачки: як знайти переможця у карті заїзду», «Кінські скачки: стратегії і типи ставок», «Ставки на скачки: на яких ресурсах шукати інформацію?», «5 неймовірних виграшів у ставках на скачки: історії переможців».

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?