Ставки на серії перемог. Причина переможних серій – майстерність чи все-таки везіння?

Рейтинг Букмекерів

Букмекерська контора Pinnacle Sports у своєму блозі пояснила, чому не можна недооцінювати фактор удачі, роблячи ставку на продовження серії перемог. «РБ» перекладає матеріал.

Надаль відомий своїми серіями перемог на грунті

Надаль відомий своїми серіями перемог на грунті

Безсумнівна ознака майстерності зіркових спортсменів – їх здатність послідовно уникати поразок. Роджер Федерер на Вімблдоні, команди Жозе Моуріньо на домашній арені, Флойд Мейвезер у боксерському рингу. Однак питання у тому, чи викликано це їх талантом, або це всього лише великим везінням?

Замінимо спортсменів монетками

Якщо відійти від персоналій професійного спорту і думати про їх виграшні серії тільки з математичної точки зору, набагато легше переконатися у тому, як спотворене наше уявлення про вдалі смугах. Давайте забудемо про спортивну майстерність і уявимо шанси спортсменів на основі підкидання монетки.

Якщо ви підкинете монетку 100 разів, за теорією ймовірності у вас 75% шанс побачити серію з 6 поспіль випадань монетки однієї і тієї ж стороною і 10% шанс побачити поспіль цілих 10 решок або орлів. Послідовність випадань можна представити в наступній замальовці, де «О» – орел, а «Х» – решка.

Таблиця-2

Кожен, дивлячись на цю картинку, зразу ж зверне увагу на тривалу серію випадання орлів у 4-му ряду. Чи означає це, що дана смуга чимось особлива? Чи означає це, що орел домінує і випадає частіше? Чи, може, це ознака високої майстерності? Ні! Це всього лише монетка. Теорія ймовірності доводить, що часом довгі серії виникають на порожньому місці.

Поточна форма тенісистів, боксерів, тренерів команд і т.д., особливо їх тривалі успішні серії, можуть спотворити наше уявлення про їхні шанси на успіх в окремо взятому спортивній події і привести до їх переоцінки.

Наприклад, замінивши орла і решка на W і L (Win і Loss), поглянемо на малюнок:

Таблиця-3

Як вважаєте, які результати ховаються під «???»? Більшість людей вважає, що виграшна серія в цьому місці триває. А тепер погляньте на це:

Таблиця 1

Що ви представили під знаками питання на цій картинці? Природно, хочеться заповнити цю прогалину як «WWWWW», незважаючи ні на що. Чому? Та тому що людський мозок схильний до створення шаблонів, яких ми дотримуємося, навіть якщо це позбавлено будь-якого раціонального сенсу.

Фактор майстерності

Звичайно, ніхто не говорить, що зірки спорту досягли своїх вершин виключно завдяки щасливому випадку. Очевидно, що вони домоглися цього завдяки таланту. Фігурально висловлюючись, їх майстерність робить монетку менш збалансованою, більш схильною випадати стороною W (перемога), ніж інші монети.

Але це не означає, що результат визначений на 100%.

Наприклад, коли Рафа Надаль грає на ґрунтовому покритті, його «монета» практично завжди випадає однієї і тієї ж стороною. Відсоток його перемог на ґрунті за останні 5 років становив 96%, 93%, 100%, 92%, 96%, з середнім значенням 95.4%. Очевидно, що перемоги Надаля обумовлені зовсім не тільки талантом, але водночас везіння могло зіграти велику роль в ідеальному для нього сезоні 2010-го року.

Так чи означає це, що Роджер Федерер домінував на Вімблдоні, тому що він набагато краще, ніж був Піт Сампрас? І чи так хороші «Майамі Хіт», як «Лейкерс» в 70-х, після їх недавньої серії?

Відповідь: «можливо». Якщо реально дивитися на речі, то смуги перемог обумовлені комбінацією чинників, і фарт – один з них. Ігноруючи фактор везіння, ми робимо себе жертвою переоцінки шансів команд, у яких тягнеться світла смуга.

В американському спорті удача грає більшу роль у розподілі гравців, коли команди по черзі вибирають талановитих молодих спортсменів, що забезпечує високу конкуренцію і відсутність великої різниці між класом команд, знижує шанси домінування однієї команди над іншими, як в європейському футболі.

При виборі ставки слід з обережністю визначати важливість такої штуки, як поточна форма команди. Чи справді варто вірити в те, що команда з п’ятиматчевою формою LLWWW обіграє команду з формою WWLLL?

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?