Генеральний директор Міжнародного центру з безпеки спорту: «Сума ставок на кожен матч АПЛ – близько мільярда євро, 80% з них – нелегальні»

Олександр Веселов

Генеральний директор Міжнародного центру з безпеки спорту (ICSS) Кріс Ітон, на міжнародній зустрічі через проблему договірних матчів розповів про фінансовий оборот «чорного ринку» світу ставок, який, на його думку, може погубити професійний спорт протягом десяти років.

Хто виграє насправді?

Хто виграє насправді?

«Ставки на кожен матч футбольної англійської Прем’єр-ліги близько мільярда євро, при цьому 80% від цієї суми – гра на нелегальних ринках», – повідав Ітон, який раніше обіймав пост Голови з питань безпеки у ФІФА.

Правда, поки немає підстав припускати, що ставки можуть вплинути на результат будь-якого матчу Прем’єр-ліги.

Більшою мірою незаконні ставки процвітають в країнах або адміністративних районах, де азартні ігри знаходиться поза законом.

«У такому ритмі професійний спорт не виживе більше десяти років, – попереджає генеральний директор ICSS. – Якщо уряди країн колективно не візьмуться за проблему договірних матчів, то зовсім скоро спорт зіткнеться з глобальними питаннями довіри. Поки ми не бачимо належної реакції, політики експлуатують проблеми спорту лише в особистих інтересах».

За даними Ітона, фінансовий оборот незаконного грального ринку спорту, контрольованого в основному злочинними угрупованнями Східної Європи та кримінальними синдикатами Азії, досягає 1.5 трлн. євро на рік. До слова, існує думка, що це дуже консервативна оцінка, і реальна сума може досягати 3-х трильйонів євро.

Переважна більшість незаконних ставок припадає на футбол, зокрема, в зоні ризику перебувають товариські матчі на рівні збірних та клубів, поєдинки без турнірної мотивації в офіційних змаганнях, а також дуелі в нижчих лігах.

Крім спорту «номер один», в середовищі шахраїв також користуються популярністю крикет і теніс, повідомляє AFP.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?