Ставки на кінські скачки: як знайти переможця у карті заїзду

Жанна Зайцева

Для початку кілька простих правил, які варто пам’ятати кожному, хто робить ставки на скачках. Хто і коли першим сформулював ці принципи, невідомо, – можливо, легендарний Капітан Очевидність – але дорога до виграшу починається саме з них.

У ставках на скачки потрібно запам'ятати 6 основних принципів

У ставках на скачки потрібно запам’ятати 6 основних принципів

Це два «не», два «ніколи» і два «завжди».

  1. Не ставте на кожну стрибка поспіль. Це вірний шлях до боргової ями.
  2. Не прагніть відігратися, постійно підвищуючи ставку в надії, що в підсумку виграєте. Так ви попадете в боргову яму ще швидше.
  3. Ніколи не ставте більше, ніж можете дозволити собі втратити.
  4. Ніколи не ставте на коня тільки тому, що вже ставили на нього і він програв.
  5. Завжди шукайте хороший коефіцієнт. Букмекери при розрахунку цін можуть більше орієнтуватися на обсяг ставок, ніж на реальну форму коня. Або можуть прогледіти важливий факт – вони теж люди! Вірте собі і шукайте вигоду.
  6. Завжди пам’ятайте: кращий прогнозист – це карта скачок. У ній є вся необхідна інформація, щоб зробити правильний вибір.

Відразу виникає питання – як же розшифрувати цю горезвісну карту скачок? Подивимося на прикладі карти William Hill:

Приклад карти скачок на WH

Приклад карти скачок на WH

Це бар’єрні скачки на іподромі Чепстоу Class 3 Novices Handicap Chase (як перевести таку назву, читайте у попередній статті). Оскільки це гандикап, кожному коню присвоєно певну вагу, щоб зрівняти шанси учасників.

Номер 1 завжди несе найбільшу вагу, а далі – за зменшенням. По суті, комісія гандикаперів зробила за нас важливу частину роботи – розсортувала коней по таланту. Хто вважається найталановитішим – той і перший номер, тому і більше ваги.

Вага, присвоєна коням, вказується у Стоун і фунтах. «11-8″ означає «11 Стоун, 8 фунтів» (73,5 кг). Хороша новина: морочитися цим не треба! Перерахунок у кілограми вам нічого не дасть. Досить розуміти, що вага йде по спадній – ну й іноді корисно прикинути різницю в фунтах між певними учасниками. Наприклад, між номерами 1 та 5 різниця шість фунтів – це досить багато. При цьому, згідно з рейтингом газети Racing Post, саме номер 5 – найкращий кінь у стрибку (RP рейтинг – 137).

Racing Post – найавторитетніша газета Британії, що пише про скачки. Їх рейтинги складаються з безлічі факторів: кількість перемог коня, рівень заїздів, в яких він брав участь і т.д. Високий RP рейтинг – це добре!

Таким чином, складається цікава ситуація. На думку комісії гандикаперов, кращий кінь в стрибку – Dresden. А експерти Racing Post виділяють Going Concern.

Тепер про коефіцієнти. Вони в основному діляться на два типи – early prices (ранні ціни) і starting prices (стартові ціни). Ранні ціни дають приблизно за добу до скачок, іноді – вранці в день заїзду. У наведеній карті це колонка «ціна».

В міру наближення скачок ціни починають змінюватися в залежності від того, на кого й скільки ставлять. У момент старту коефіцієнт закріплюється на певному рівні. Це і є «стартова ціна» (SP, СЦ). Вона розраховується централізовано і буде однакова для всіх букмекерів.

SP може бути як вище, так і нижче ранньої ціни – тут вже як пощастить. Тому раджу вибирати букмекерів, які дотримуються політики «Best Odds Guaranteed» («Краща ціна гарантована»). Вони автоматично виплачують по тому коефіцієнту, який був вище.

Подивимося на коней. Цифра в дужках під формою жокея – кількість днів з останнього заїзду скакуна. «D» (distance) означає, що кінь вже перемагав на дану дистанцію. «C» (course) говорить про те, що учасник уже вигравав на цьому іподромі.

«Форма» – результати виступів коня у попередніх заїздах. Читаємо цифри зліва направо, крайня праворуч цифра – останній стрибок. Візьмемо Dresden. «Форма: 6-5F62». Дефіс розділяє два сезони. F означає, що кінь впав на бар’єрі. Отже, переводимо: у поточному бар’єрному сезоні Dresden виступив чотири рази, один раз упав, на останньому стрибку прийшов другим.

У формі коней зустрічаються також літери «P» та «U». P означає, що кінь зійшов з дистанції. U – скинув жокея. Слеш «/» сигналізує про те, що в кар’єрі скакуна була велика перерва, рік або більше.

Імена під кличкою коней: зліва жокей, праворуч тренер. У принципі, для того, щоб успішно робити ставки, можна обійтися і без цієї інформації, але з нею точність прогнозів зростає. Про те, де шукати рейтинги жокеїв і тренерів, я розповім в окремій статті.

Отже, на кого ж зробити ставку у цій карті? Коефіцієнти учасників досить близькі, тобто, на думку букмекера, хороші шанси тут у всіх. Я порадила б поставити на двох коней – коефіцієнти дозволяють все одно залишитися у плюсі.

Логічний вибір: кінь з найвищим RP рейтингом. Гріх не скористатися підказкою від британських експертів! Так що один варіант – це 5. Going Concern. До того ж, він вже перемагав на цьому іподромі і на цій дистанції, а також знаходиться у вигідному положенні щодо фаворита – несе помітно менше ваги.

Для підстраховки я б ще поставила на номери 1. Dresden. Він все-таки фаворит і явно прогресує: в останній скачці прийшов другим, показавши свій кращий результат у сезоні. Я, до речі, не люблю ставити на коней, які в останніх скачках перемогли: цілком можливо, що в той момент скакун досяг піку форми, а зараз піде на спад. Так що номер 2. Ascendant мені підозрілий.

Результати вищеописаної скачки

Результати вищеописаної скачки

Перевіримо результат. Переможцем став Going Concern, Dresden фінішував другим. Як по нотах!

Звичайно, так вдало буває не завжди – і рейтинги Racing Post, буває, помиляються. Тому краще враховувати сукупність факторів: рейтинг, співвідношення ваги, наявність перемог або прогресу по ходу сезону. Вся ця інформація наочно представлена ​​в карті заїзду.

У наступній статті читайте про найпростіші стратегіях ставок на скачки!

У попередніх матеріал ви можете прочитати про те, що потрібно знати, перш ніж починати ставити на скачки, а також про 5 історій неймовірних виграшів на скачках.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?