Ставки live на NBA. Стратегії та секрети заробітку. Частина 1

Рейтинг Букмекерів

Переграти букмекерів до матчу, використовуючи похибки в лініях, стало неможливо. Будь-яка система, яка починає приносити серйозний дохід, незабаром перестає працювати зі звичним рівнем ККД. Букмекери – не дурні. У їх розпорядженні кращі обчислювальні системи, здатні з неймовірною точністю оцінити ймовірність всіх можливих результатів спортивної події задовго до його початку. Ми розглянемо, напевно, єдиний спосіб конкурувати з букмекерами в ставках на кращу баскетбольну лігу світу, і його підкажуть нам тренди і закономірності при ставках в лайві, які виділив Чед Форд, колумніст сайту ESPN і інсайдер світу американського баскетболу.

1

Букмекери – не дурні

Матч у баскетбольній лізі NBA триває 48 хвилин. На атаку кожна команда повинна витратити не більше 24 секунд. Кидків по кільцю за матч може бути від 120 до 220 (в залежності від темпу команд). Кожна команда сама вибирає кількість триочкових спроб в кожній зустрічі. Як ви розумієте, різниця значень «тоталів» може досягати 100 очок. За останні 10 років було зіграно більше 24 тисяч матчів в регулярних чемпіонатах NBA. «Тотали» на ігри коливалися від 168 до 245. Ідеальним показником ефективності роботи букмекера є відсутність дисбалансу в бік «більше/менше». Тобто чим ближче до заявленого «тоталом» закінчується гра, тим краще для контори. Отже, якщо ви весь цей час ставили тільки «менше», то мали рацію в 49,8% випадків, а якщо більше – в 49,7%. Решта 0,5% – «тотали» були зіграні «очко в очко» (за даними сервісу SportsInsights.com). Це говорить про те, що роки спостережень і десятки тисяч проведених матчів дозволили букмекерам вивести рівень своїх прогнозів на майже ідеальні для заробляння мільйонів доларів умови.

Немає нічого більш складного, ніж намагатися переграти букмекера задовго до початку матчу (ми говоримо про надзвичайно мінливий і насичений новинами світ північноамериканського спорту, тобто NBA, NHL та MLB). Розставляючи гроші відразу після відкриття ліній, ви ризикуєте потрапити на новини на кшталт «кращий гравець вашої команди сьогодні отримує день відпочинку» або «на матчі працюватиме найнеуспішний суддя при ваших початкових даних». Таке трапляється дуже часто. Справжня робота починається за 3-4 години до старту гри, коли вимальовуються стартові склади, призначаються судді і зі станів команд надходять новини про стан гравців після вчорашніх (і попередніх) навантажень. Але навіть з огляду на ці особливості, далеко не завжди вдається знайти правильний підхід для роботи з NBA. Адже не тільки ви переглядаєте твітери інсайдерів і новинні стрічки.

«Навіть якщо ви самі тільки що були свідками того, як умовний Леброн Джеймс після тривалої дружньої зустрічі з Дуейном Уейдом не зміг знайти свою машину і поїхав з незнайомцями в невідомому напрямку, не дивуйтеся, якщо виявите змінену букмекерами лінію на найближчий матч «Клівленда», – іронізує Чед Форд.

Нічого дивного. Чим більше грошей вкладається в той чи інший сегмент ставок, тим уважніше до нього ставляться контори. Наприклад, в студентському баскетболі NCAA можна зустріти падіння лінії з «+14» до «+6» без єдиної новини про травми або зміни в складах. Але нас же цікавить найкраща ліга світу, правда? Саме тому одним з найцікавіших варіантів роботи зі спортом в наші дні є ставки по ходу матчу.

Завжди шукай найвищий коефіцієнт

Фактор самого высокого коэффициента при игре в лайве

Завжди слід шукати найвищий коефіцієнт, особливо в лайві

Ніколи не забувайте, роблячи прогнози на NBA, що в NBA зібрані кращі гравці планети. Всього 360 чоловік в активних складах 30 команд. 360 осіб з понад 7 млрд, що живуть на планеті. Так, в серії матчів до 4 перемог одні команди сильніше інших. Але коли 12 чоловік в одній окремо взятій грі «ловлять вогонь», вони здатні переграти кого завгодно. Навіть найгірша команда в історії NBA – «Шарлотт Бобкетс» зразка 2012 – виграла в тому сезоні 7 матчів з 66, тобто 10,6%.

«Мені сьогодні виразно подобається «Голден Стейт» вдома проти «Сан-Антоніо», але фора «-7» відбиває всяке бажання лізти в цей матч»

Висока мінусова фора (частіше зустрічається для домашніх команд) часто може бути знижена до прийнятного рівня вже в першій чверті матчу. Зовсім нечасто трапляються ігри, в яких фаворит йде в великий відрив вже на перших хвилинах. Найчастіше команди проводять на рівних і першу, і другу чверті, а іноді доходять так і до кінцівки четвертої. Не варто недооцінювати команди NBA і не варто боятися стратегії очікування, адже чим більше ви дивитеся і вивчаєте ринок пропозицій, тим більше у вас з’являється шансів виявити і використати помилку, зроблену окремо взятим букмекерів.

До речі, про помилки. Головне правило – «завжди шукай найвищий коефіцієнт», з яким кожен гравець зобов’язаний слідувати в ставках будь-якого роду, особливо активно потрібно використовувати в «живих» ставках, де діапазон значень помітно вищий.

Схід і Захід

Фактор площадки для Восточных команд

Фактор майданчику призводить до переоцінки Східних команд вдома

Це найбагатший ґрунт для роботи в ставках на NBA. І, що особливо приємно, зручні випадки зустрічаються досить часто. Ось уже більше 5 років дисбаланс сил між конференціями в NBA призводить до серйозної букмекерської мігрені. З одного боку, часто контори переоцінюють міцні або слабкі Східні команди, які грають вдома, надто довіряючи фактору домашнього поля. З іншого боку, ці ж Східні команди сильно недооцінюють, коли вони б’ються за свою честь в гостях. Цим можна і потрібно користуватися.

Нижче кілька систем, здатних підняти ваш настрій.

Східна команда грає в гостях у Західній і програє від 4 до 18 очок після першої половини: варто поставити на те, що вона проведе набагато сильніше другі 24 хвилини цієї зустрічі. Ні, не ставте на перемогу цієї бідної Східної команди в усьому матчі. Тільки на другу половину, яку вона не програє з різницею більше ніж в 2 очка. Імовірність виграшу – близько 58%, прибутковість системи близько 15%.

Приклад: «Мілуокі» в гостях у «Х’юстона». «Рокетс» ведуть «+12» після першої половини. На перемогу «Бакс» у другій коефіцієнт 1,85. «Бакс» перемагають у другій половині з рахунком 55-49.

«Хто-небудь ще звертає увагу на те, що на Сході тільки 6 команд мають> 50% перемог, в той час як на Заході «Нью-Орлеан» займає лише 10-е місце при 55% перемог?»

Ставка на перемогу в другій половині матчу проти Західної команди з коефіцієнтом від 6 до 11: аутсайдер несподівано сильно проводить першу половину, і букмекери настільки не вірять в продовження матчу в такому ж ключі, що виставляють сильно завищений коефіцієнт на його перемогу в другій половині. Такий варіант розвитку подій в матчі зустрічається вкрай рідко, але дає великий результат. Виграє приблизно кожна четверта ставка, але за рахунок великого коефіцієнта дає прибутковість в розмірі приблизно 75%.

Приклад: «Бостон» після першої половини програє «Голден-Стейт» 49-56. Букмекери за рахунок спочатку високої фори на «Голден-Стейт» дають коефіцієнт 6 на перемогу «Бостона» в другі 24 хвилини. «Бостон» перемагає в другій половині 62-58, програє матч і приносить нам гроші.

Ставка на невелику плюсову фору команди, що програє в гостях Сходу: часта і, на подив, вкрай успішна система. Міцні Східні колективи на зразок «Мілуокі», «Брукліна», «Індіани», «Бостона» і «Маямі» часто стають заручниками однієї з найцікавіших закономірностей в NBA – команда, що виграє 10 очок, виступає на 20% слабше команди, «програє 10 очок» (дослідження Yahoo !, проведені Джастіном Рао і Меттью Голдманом). Це означає, що ведучи з комфортною різницею в 10-20 очок після 24 хвилин, ці середнячки не будуть особливо впиратися в наступні дві чверті, що дає нам всі підстави ставити на гостей у другій половині при виконанні трьох умов: різниця в рахунку після першої половини від «-3» до «-18», фора на другу половину від «0» до «+2» і коефіцієнт на перемогу гостей в матчі не менше 2,7. Імовірність перемоги майже 65%, а прибутковість – близько 25%.

Приклад: «Бостон» програє 7 очок після першої половини в гостях у «Мілуокі». Фора на перемогу «Бостона» в другій становить «+1,5», а коефіцієнт на перемогу у всьому матчі – 3,05. «Селтікс» беруть другу половину 47-43, програють матч, але ми знову опиняємося у виграші.

Зауваження: у випадку з системами «за/проти конференції» потрібно уважно стежити за місяцем проведення матчів і або вчасно «відпускати педаль газу», або «додавати обертів». Чому? Тому що…

Читайте заключну другу частину статті «Ставки live на NBA. Стратегії та секрети заробітку» тут.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?