Спростування або докази. Як клуби та ліги відреагували на розслідування МВС про «договірняки»

Тарас Гончар

«Рейтинг Букмекерів» зібрав усі оприлюднені офіційні заяви футбольних клубів і професійних ліг, які були звинувачені в матчах з фіксованим результатом.

mvs3445

Як клуби та ліги відреагували на розслідування МВС про «договірняки»

Однією з перших відреагувала на гучне розслідування Міністерства внутрішніх справ щодо боротьби з корупцією «Олександрія». Клуб Прем’єр-ліги висловив стурбованість, що ім’я команди зазначається фігурантом справи.

«Оскільки у матеріалах МВС повідомляється про ймовірну причетність ФК «Олександрія» до договірних матчів, звертаємося із заявою надати офіційні докази або спростувати причетність футбольного клубу «Олександрія» та його співробітників до організації договірних матчів», – написав директор клубу Кітаєв відкритий лист до МВС і Нацполіції.

Зараз відбулася велика заява, що іде боротьба з корупцією, а закінчиться все «пшиком». Я думаю, що Баранка, який отримує 200 тисяч доларів на рік, вирішив таким чином показати свою роботу

Інший представник УПЛ, «Зірка», також був здивований звинуваченню в протиправній діяльності.

«Вважаємо неприпустимими безпідставні звинувачення, які шкодять клубній репутації. На даний момент в футбольному клубі «Зірка» обшуків не проводилося. Враховуючи серйозні звинувачення на адресу клубу, про які представники Міністерства внутрішніх справ заявили на всю країну, футбольний клуб «Зірка» просить терміново надати докази щодо протиправної діяльності будь-кого з представників клубу», – йдеться в заяві ФК з Кропивницького.

Серед клубів, яких МВС підозрює в нечесній грі, був представник Другої ліги, «Прикарпаття». Президент ФК Василь Ольшанецький не зрозумів, як івано-франківський клуб опинився серед підозрюваних у корупції.

«Всім відомо, які клуби займаються матчами з фіксованим результатом, зокрема і в Другій лізі, але до нас з такими пропозиціями навіть не звертаються, бо знають, що ми в такі ігри не граємо і з нами навіть такої розмови не може бути. Зберу всіх тренерів, гравців та працівників та обговоримо цю ситуацію, але я впевнений, що ніхто з нашого клубу в цьому участі не брав», – сказав пан Ольшанецький в інтерв’ю WestNews.

Всім відомо, які клуби займаються матчами з фіксованим результатом, зокрема і в Другій лізі

«Оболонь-Бровар» повністю підтримав проведення правоохоронними органами слідчих дій з метою виявлення доказів та притягнення до відповідальності осіб, пов’язаних з організацією договірних матчів.

«У зв’язку з тайною досудового розслідування, на сьогодні Клубу невідомо, чи підозрюється хтось з існуючих або колишніх співробітників, тренерів або гравців у здійсненні незаконних дій, що наразі розслідуються правоохоронними органами. Заходів, пов’язаних з розслідуванням, на території Клубу не проводилося; звернень з боку слідчих органів в Клуб не надходило. Будемо всіляко сприяти розслідуванню з метою викорінення будь-яких проявів корупції», – зазначається в офіційні заяві «Пивоварів».

Свій відвертий коментар стосовно «Справи про договірні ігри» дав і почесний президент вінницької «Ниви» Василь Вовк.

«Це друга ліга! «Контора» там участі не бере. Якщо ставлять, то нехай надають докази, залучають у якості підозрювальних працівників клубу, якщо таке дійсно мало місце. Зараз відбулася велика заява, що іде боротьба з корупцією, а закінчиться все «пшиком». Я думаю, що Баранка, який отримує 200 тисяч доларів на рік, вирішив таким чином показати свою роботу», – сказав Василь Вовк телеканалу «112 Україна».

Головний тренер «Полтави» Анатолій Безсмертний був змушений відповідати на незручне питання про розслідування на прес-конференцій після поразки в стиковому матчі з «Чорноморцем».

«Ну, ви розумієте, це повна маячня. Наша команда, можу на всю Україну заявити, ні в чому не замішана. Навіть не хочу виправдовуватися і говорити на цю тему. Нічого на нас не вплинуло, нам просто смішно стало. Нам собі дорікнути нічим», – сказав головний тренер «Полтави».

Ну, ви розумієте, це повна маячня. Наша команда, можу на всю Україну заявити, ні в чому не замішана

ФК «Нікополь» обурений появою в ЗМІ інформації про нібито причетність клубу до договірних матчів і проведення відносно клубу слідчих дій.

«Офіційно заявляємо, що футбольний клуб «Нікополь» сповідує принципи чесної гри і докладає всіх зусиль для неможливості подібних махінацій. Адміністрація футбольного клубу, керівництво міста Нікополь, стурбовані поширенням неправдивої інформації щодо ФК «Нікополь». Подібні неправдиві відомості можуть відлякати потенційних інвесторів», – висловив стурбованість клуб Другої ліги.

«Реал Фарма» наголосила на своїй ідеальній репутації та відкритості, тому керівники клубу виступили з заявою.

«Нам нема чого приховувати і нема в чому виправдовуватися: висловлюємо свою готовність підтримувати МВС в боротьбі з корупцією. Наскільки нам відомо, в багатьох областях України було здійснено кілька десятків обшуків. Зокрема, проходили обшуки і в Одеській області, проте відносно нашого клубу жодних процесуальних дій не було», – йдеться на офіційному сайті «Реал Фарми».

Сподіваємося, що результатом слідства стане покарання не клубів в цілому, а встановлених злочинців

«Миколаїв» заявив про налаштованість надати допомогу правоохоронним органам для виявлення і найсуворішого покарання винних в організації неправомірних дій.

«МФК «Миколаїв» запевняє, що клуб ні в якій формі не підтримував і не буде підтримувати або покривати винних у скоєному. Клуб систематично проводить серйозну роботу в колективі з метою викорінення і профілактики подібних явищ, які плямують як кожного окремого спортсмена, так і всього клубу», – наводить реакцію миколаївського ФК офіційний сайт.

Професіональна футбольна ліга (ПФЛ) високо оцінила зусилля правоохоронних органів та ФФУ очистити вітчизняний футбол.

«Очікуємо підсумкових результатів розслідування і притягнення до відповідальності конкретних людей, насамперед – замовників згаданих злочинних груп. Сподіваємося, що результатом слідства стане покарання не клубів в цілому, а встановлених злочинців», – розповів очільник ПФЛ Сергій Макаров.

Українська Прем’єр-Ліга також буде співпрацювати з правоохоронними органами та ФФУ у розслідуванні можливих договірних матчів.

«Організаторам договірних матчів не місце в українському футболі. Об’єднавши зусилля з Федерацією футболу України, Комітетом з етики та чесної гри ФФУ та органами футбольного правосуддя, ми не допустимо, щоб дії кількох десятків зловмисників кинули тінь на улюблену гру мільйонів українців», – запевнив президент УПЛ Томас Грімм.

Нагадаємо, що 22 травня в Україні пройшла облава на організаторів договірних матчів, а 67% українських клубів виявилися причетними до участі у матчах з «фіксованим» результатом.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?