Спіймай мене, якщо зможеш. Топ-10 конфліктів БК і правоохоронців

Рейтинг Букмекерів

У зв’язку з конфліктом, який розгоряється між українськими правоохоронними органами та компанією «Парі-Матч» ми вирішили згадати й інші гучні випадки, коли силові структури ставали на шляху у букмекерських компаній. «Рейтинг Букмекерів» пропонує вашій увазі свого роду топ-10 ситуацій (розділених географічно – на «наших» і «не наших»), коли «справа пахла смаленим».

Букмекери нерідко привертають увагу правоохоронних структур

Букмекери нерідко привертають увагу правоохоронних структур

Пост-СРСР

1) «Марафон»

У минулому один з найбільших операторів букмекерського бізнесу Росії (нині – тільки в онлайні) двічі за останні декілька років потрапляв до кримінальних хронік. Причому обидва випадки в підсумку закінчилися «пшиком». 2012-го року Головне управління МВС в Пермському краю порушило кримінальну справу проти букмекера, звинувативши компанію в обмані клієнтів. Справа стосувалася інформації про футбольний матч між пермським «Амкаром» і махачкалинським «Анжі» в рамках Прем’єр-ліги. На думку аналітиків «Марафону», гра через не характерно гігантські суми, що були поставлені на перемогу дагестанського клубу, носила вкрай підозрілий характер і змушувала сумніватися в її чесності.

За непідтвердженими даними, команда «фас» щодо букмекера була дана в головному обласному поліцейському управлінні  після того, як до одного з місцевих високих чиновників звернувся друг, який вважався покровителем «Амкара». У результаті, скандал швидко зійшов нанівець, справа свого розвитку не отримала. Як, втім, і кримінальне переслідування в 2013-му році Миколи Петрова, який займав на той час посаду одного з топ-менеджерів «Марафону». Останній був звинувачений в поширенні і продажу анаболічних стероїдів.

2) «Ф.О.Н.»

У 2014-му році міська прокуратура Москви відкрила кримінальне провадження відносно букмекерського оператора «Ф. О. Н.». Компанію звинуватили в організації в інтернеті ресурсу за адресою www.fonbet.com, на якому гравці з Росії могли в режимі онлайн (що, як відомо, в РФ законодавством заборонено) робити ставки на результати спортивних подій. У центральному офісі «Ф. О. Н.» співробітниками Головного управління економічної безпеки і протидії корупції МВС Росії був проведений багатогодинний обшук. Були конфісковані документи та близько 7 млн рублів. У ході розслідування щоденний дохід бізнесу був оцінений в 50 млн рублів. «Злі язики» пов’язували цей «наїзд» з підступами конкурентів. Здогадайтеся з одного разу, чим у підсумку завершилася ця кримінальна справа, про яку в серпні 2013-го року написали майже всі великі федеральні газети? Все вірно, було тихо-мирно «спущено на гальма».

«ФОН» зазнавав обшуків 2014-го року

«Ф.О.Н» зазнавав обшуків 2014-го року

3) «Фаворит»

Усі останні шість років, впродовж яких букмекерський бізнес перебуває в Україні під забороною, керівники місцевих БК виявляли чудеса тактичної гнучкості, щоб їх бізнес міг існувати в тих чи інших формах. Яскравий приклад проблем українських (неіснуючих, звичайно ж) букмекерів з місцевою міліцією – опублікований декілька років тому лист авторства нібито власника БК «Фаворит» Андрія Матюхи. Хакери одного з угрупувань виклали тоді у вільному доступі великий масив особистого листування деяких екс-депутатів Верховної Ради України від колишньої «Партії регіонів». Окрім іншого, там виявився і вхідний лист з адреси [email protected] (нині недійсної), яка нібито належала пану Матюсі. У ньому були викладені прохання про допомогу. Кілька епізодів з тексту листа гідні прямого цитування:

«… На сьогодні букмекерська компанія має близько 900 пунктів з прийому ставок у всіх областях України. Нелегальний статус бізнесу та пов’язані з ним постійні перевірки, порушені кримінальні справи та слідчі дії, які проводяться за ними, вивезення техніки як речових доказів, тривалий простій закритих пунктів, негативна реакція з боку клієнтів і персоналу – все це привносить великий дисбаланс у роботу компанії …

… Звичайно, що на місцях в усіх регіонах компанія співпрацює з різними контролюючими органами з МВС, насамперед з співробітниками УБЕЗ, в деяких випадках зі співробітниками УБОЗ та по боротьбі з кіберзлочинністю. Крім МВС, до співпраці іноді залучаються прокуратура та податкова міліція. Обсяг щомісячних платежів по Україні становить нині приблизно $150 000, але це не дає ніякої гарантії більш-менш стабільної роботи …

… У разі якщо всі наші пункти в усіх регіонах будуть стабільно працювати, ми готові збільшити обсяг щомісячних платежів до $200 000. У разі позитивного рішення про централізоване співробітництво нам будуть необхідні одна-дві людини, яким ми можемо телефонувати цілодобово у разі виникнення проблем в будь-якому регіоні, і ці співробітники гарантовано повинні знімати проблему по лінії МВС. Поки бізнес не буде легалізований, проблеми можуть виникати завжди та скрізь. Також нам потрібна буде допомога по слідству, щоб закрити вже наявні проблеми в регіонах і повернути нам вилучену техніку та інші матеріальні цінності. Якщо вдасться за допомогою співпраці з МВС створити проблеми та по-справжньому закрити наших конкурентів (а не прикрити на кілька днів), ми готові додатково платити $ 50000 – 100000 … »

Звичайно ж, автентичність цього листа так ніколи ніким і не була підтверджена.

У 2014-му році обшуки проводилися і в казахській «Олімпі»

У 2014-му році обшуки проводилися і в казахському «Олімпі»

4) «Олімп»

Найпопулярніша букмекерська компанія Казахстану в своїй країні давно налагодила максимально ефективні канали комунікації як з високопоставленими держчиновниками, так і з міліцейським керівництвом. Але й тут часом трапляються «збої в роботі». Так, в 2014-му році Департамент по боротьбі з економічною і корупційною злочинністю в місті Алмати провів, як було сказано в прес-релізі правоохоронців, оперативну розробку діяльності цієї БК. У центральному офісі «Олімпу» було проведено обшук, вилучено жорсткі диски комп’ютерів та бухгалтерська звітність. Керівництво «Олімпу» оперативно виступило зі спростуванням звинувачень за несплату податків. Справа, що не дивно, пізніше була закрита у тиші кабінетів і без сліду.

ТОВ «Парі-Матч» підозрюють у зв'язку з www.parimatch.com

ТОВ «Парі-Матч» підозрюють у зв’язку з www.parimatch.com

5) «Парі-Матч»

Ситуація навколо одного з топових букмекерів всього пострадянського простору зараз знаходиться в стадії активного розвитку: ймовірно засновникам ТОВ «Парі-Матч» інкримінують організацію нелегального грального бізнесу в інтернеті під торговим знаком «Парі-Матч» на сайті www.parimatch.com. Чим все закінчиться, сказати дійсно складно. Тому ми й залишили цей скандал наостанок нашого «навколокримінального» топа. Спостерігаючи за зіткненням інтересів «Парі-Матч» і анонімних конкурентів компанії, а також активністю силовиків (обшуки у неназваних керівників, вилучення комп’ютерної техніки), нескладно провести логічний ланцюжок між цим інтересом правоохоронців і нещодавньою публічною активізацією «Парі-Матч» в Україні. Компанія виступила генеральним спонсором міжнародної гральної конференції Game ON, яка відбулася в жовтні в Києві. Банерами з логотипом «Парі-Матч» був обвішаний зал готелю Hilton, де проходив івент … Можна припустити, що комусь у правоохоронних структурах не захотілося байдуже спостерігати за цим.

Ейром досі цікавиться американська влада

Ейром досі цікавиться американська влада

Далеке зарубіжжя

6)  Bodog

Офіс прокурора американського штату Меріленд досі регулярно випускає медіа-релізи, в яких оновлює інформацію про розшук Кельвіна Ейре, який обвинувачується в організації незаконного грального бізнесу та відмиванню грошей. На початку 2012-го року Ейр, батько-засновник онлайн-букмекера Bodog (який пізніше розширився до цілої гральної імперії) був оголошений владою США у федеральний розшук. У вину спритному бізнесмену приписувалося отримання прибутку на суму більше $100 млн від «чорних» і неврахованих фіскальними органами трансферних банківських операцій з грошима клієнтів-гравців. Так що ось вже декілька років громадянин Канади Ейр ні ногою в США – адже там його можуть залишити без можливості купатися в розкоші та публічно смітити пачками доларів.

Між іншим, всі хитрощі американських правоохоронців щодо закриття офіційного сайту Bodog досі не увінчалися успіхом. Якщо старий домен www.bodog.com дійсно не функціонує, то, наприклад, за адресою www.bodog.euі сьогодні працює онлайн-букмекер. Чи належить він структурам Ейра або просто використовує викуплене «розкручене» ім’я – не важливо. Головне, що «беттінговий флібустьєр» №1, як і раніше, «в шоколаді» та насміхається над північноамериканською системою правосуддя. За останньою інформацією, скандального канадця востаннє бачили спокійно мешкаючим в острівній державі Антигуа та Барбуда в Карибському басейні. Власне, відповідно інформації на bodog.eu, букмекер оперує в інтернеті саме на підставі ліцензії, виданої владою Антигуа.

Betuniq був міцно пов'язаний з Ндрангетою - італійською мафією

Betuniq був міцно пов’язаний з Ндрангетою – італійською мафією

7) BetUniQ

Ця букмекерська компанія стала жертвою спецоперації під невигадливою назвою Gambling, що була проведена італійською поліцією в липні 2015-го року. В рамках ретельно підготовлених дій, спрямованих на боротьбу із злочинним угрупуванням Ндрангета, було заарештовано  41-у особу та заморожено нелегальних активів на суму понад 2 млрд євро. Під «гарячу руку» правоохоронців потрапила і букмекерська компанія BetUniQ на чолі з Маріо Дженнаро. Цей 38-річний виходець з провінції Калабрія був засновником і обіймав посаду генерального директора BetUniQ. За повідомленням західних гемблінгових ресурсів, Дженнаро мав дуже міцні зв’язки з верхівкою Ндрангети – легендарного злочинного угруповання з Калабрії.

BetUniQ, за даними поліції, повністю контролювалася криміналітетом. Компанія до свого краху мала в Італії декілька десятків наземних пунктів прийому ставок, а також сайт в Інтернеті. Після того, як діяльність букмекера була заморожена правоохоронцями, мальтійський гральний регулятор, під ліцензією якого оперувала «бандитська» компанія, негайно анулював виданий BetUniQ дозвіл. Зараз сайт компанії недоступний, а Маріо Дженнаро вивчає томи кримінальної справи, за якоюй йому незабаром належить постати перед судом.

Platinum SB управляли байкери з Hells Angels

Platinum SB управляли байкери з Hells Angels

8) Platinum SB

Понад $2,5 млн готівкою були конфісковані поліцією Канади під час декількох рейдів навесні 2013-го року у людей, яких вдалося ідентифікувати як співвласників онлайн-букмекера Platinum SB. Причому найгучніша операція із залученням до зубів озброєного спецназу сталася під час вечірки, присвяченої розіграшу Супербоулу, що була організована босами компанії «для своїх». Як стало відомо, Platinum SB позиціонувала себе як канадська компанія винятково для клієнтів-гравців, які робили ставки на її сайті. У реальності ж юрисдикцією букмекера була Коста-Ріка, де знаходився і дата-центр.

Що цікаво, безпосередню причетність до роботи нелегального букмекера виявили серед верхівки канадського філії (чаптера) знаменитого байкерського угруповання HellsAngels. Зокрема, координував операційну діяльність компанії чоловік на ім’я Біллі Міллер, президент відділення «Пекельних ангелів» в канадському Лондоні (провінція Онтаріо). Незабаром після закриття офіційного сайту www.platinumsb.com букмекер знову «виринув» на просторах інтернету – цього разу в доменній зоні .tk (що належить крихітній тихоокеанській острівній державі Токелау). Втім, на сьогодні владі Канади все-таки вдалося «зігнати зі світу» Platinum SB.

9) Betjack

 У травні 2015-го дійшла до логічного завершення кримінальна епопея букмекерської компанії Betjack. Завдяки серйозним фінансовим вкладенням з боку кримінальних структур австралійського Мельбурна, цей букмекер-оператор за декілька років активності зміг зібрати на своєму сайті клієнтську базу в кілька десятків тисяч гравців. Betjack діяв на підставі ліцензії, виданої в офшорній юрисдикції Вануату.

До певного часу компанія вважалася стабільною, але пару років тому у неї почалися проблеми з виплатою виграшів клієнтам. Борги доходили до декількох сотень тисяч австралійських доларів. Кінець терпінню влади Австралії прийшов тільки в поточному році. Після кількох поліцейських рейдів була вилучена бухгалтерська документація, яка підтвердила підозри: Betjack входив до кримінальної імперії мельбурнського гангстера Міка Гатто. Колишній боксер великої ваги Гатто використовував БК у ролі однієї з «пральні» по відмиванню грошей, зароблених на наркотрафіку і сутенерстві. Безпосередньо контролював букмекера його права рука Тоні «Товстун» Макбел (торік засуджений в Австралії до 30-ти років ув’язнення). Після закриття офісу Betjack сайт компанії перестав функціонувати. Ліцензія, видана владою Вануату, була оперативно анульована в липні 2015-го року.

Dafabet на азіатських ринках користується патронажем друзів у владі

Dafabet на азіатських ринках користується патронажем друзів у владі

10) Dafabet

Цей букмекер з Філіппін наразі усіма силами намагається побудувати репутацію в європейських юрисдикціях. Робить це звичним маркетинговим способом – спонсоруванням відомих футбольних клубів. Так, Dafabet є генеральним спонсором таких англійських команд, як «Сандерленд» і «Блекберн». Але на іншому кінці світу авторитет Dafabet побудований, як прийнято вважати, переважно за рахунок корупційних зв’язків в урядах більшості азіатських країн (де заборонений гральний бізнес) і в кримінальних структурах континенту.

Але не з усіма вдається «домовитися» хитрим філіппінським букмекерам. Так, Dafabet має перманентні проблеми з правоохоронцями Китаю. Як відомо, беттінг в цій країні заборонений, ставки на спорт караються покаранням від грошового штрафу до трьох років ув’язнення. Але для компанії ринок Китаю – надто ласий шматочок. Тому вже кілька разів Dafabet займалася «перетягуванням канату» з поліцією цієї країни. Кілька сайтів компанії (під різними доменами) в останні роки вже були заблоковані в Китаї, але філіппінці невтомно рекламують в Мережі нові адреси ресурсів для своїх ризикових клієнтів з Піднебесної.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?