Слухання про договірні матчі в крикеті: «Або допомагаєш в маніпуляції, або більше ніколи не зіграєш»

Олександр Веселов

В одному із судів Лондона тривають слухання щодо договірних матчів в крикеті, які, ймовірно, мали місце бути в 2008 році під час змагань в Індії. Вчора перед присяжними виступила екс-дружина крикетиста Лу Вінсента, який вже визнав свою провину, а також розповів, під чиїм керівництвом брав участь у матчах з наперед визначеним результатом.

Судовий процес по справі продовжується

Судовий процес по справі продовжується

Елеанор Райлі, колишня дружина новозеландського гравця в крикет Лу Вінсента, розповіла в суді наступну інформацію. Для початку Райлі згадала про телефонні дзвінки Вінсента, які мали місце бути в квітні 2008 року. Зателефонувавши їй перший раз, він стривожено розповів, що в Абу-Дабі (ОАЕ) до нього підійшов чоловік з кейсом, щоб обговорити питання договірних матчів, але спортсмен відмовився. Набравши телефонний номер дружини через п’ять днів, Вінсент, крізь сльози, зізнався, що раніше збрехав їй, підкресливши, що взяв гроші та погодився допомагати в фіксації результатів матчів. Також він додав, що в цій справі працює з Крісом Кернсом.

Нагадаємо, що зараз 45-річний Кріс Кернс, легенда новозеландського крикету, підозрюється в суді не тільки в організації договірних матчів, але і в дачі неправдивих свідчень з цього питання.

Далі Елеанор Райлі розповіла про одну бесіду з Вінсентом, в якій він повідав: «Кріс сказав, якщо ми не будемо брати участь у договірних матчах, то ніколи більше не зможемо грати в крикет. Він не сумнівається, що у разі відмови їх професійні кар’єри підуть під укіс».

Також Райлі повідала присяжним, зі слів Вінсента, що гравці симулювали ті чи інші події під час поєдинків за допомогою спеціальних знаків та жестів.

Повертаючись до телефонних розмов, з яких почала Райлі, через місяць після них, вже на території Великобританії, Кернс звертався до Лу Вінсента з приводу фіксації результатів ігор, які проходитимуть на Туманному Альбіоні. Знаючи про «нечисті» поєдинки в Індії, Елеанор Райлі зажадала від свого чоловіка обіцянки, що він не буде цим займатися на британських стадіонах. Вінсент відповів згодою.

Також Райлі згадала про особисту розмову з Крісом Кернсом, адже її хвилювала ситуація з договірними матчами, до організації яких було залучено багато людей – рано чи пізно все стане надбанням громадськості. Кернс відповів їй, що в Індії всі цим займаються, ніхто їх не звинуватить. Він виглядав дуже впевнено.

Перед лицем Закону Райлі підтвердила, що ніхто не мотивував її появу в суді, рішення вона приймала самостійно, – повідомляє The Guardian.

Поки судовий процес по даній справі триває, зауважимо, що в 2010 році тодішній президент індійської Прем’єр-ліги з крикету Лаліт Моді звинуватив Кернса в тому, що двома роками раніше він брав участь в договірних матчах, граючи за клуб «Чандігарх Лайнс». Після чого новозеландський крикетист подав до суду, виграв справу, та отримав 90 тисяч британських фунтів в якості моральної компенсації.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?