Схильність до ігроманії можуть викликати ліки, які приймають для лікування хвороби Паркінсона

Рейтинг Букмекерів

Лікарські препарати, що застосовуються для лікування хвороби Паркінсона, можуть викликати пристрасть до азартних ігор і сексуальну розбещеність, з’ясували вчені.

У препаратів, які приймають хворі на паркінсонізм, дуже неприємні побічні дії

У препаратів, які приймають хворі на паркінсонізм, дуже неприємні побічні дії

Згідно з новим дослідженням, яке провели вчені американського Університету Лойоли, таблетки від хвороби Паркінсона можуть перетворити пацієнта в залежного від гемблінгу і сексу, пише Daily Mail. Крім того, люди можуть здійснювати безрозсудні покупки і переїдати, що призводить до катастрофічних наслідків.

Раніше проведені дослідження вже виявляли, що дані ліки викликають розлад контролю над спонуканнями (ICD). Але, ймовірно, проблема набагато серйозніша, ніж здавалося вченим раніше.

Як показали дослідження, чоловіки частіше схильні до гіперсексуальності та ігроманії після прийому даних ліків, а жінки схильні до надлишкового шопінгу і переїдання. Неврологи серед потенційно катастрофічних наслідків всього цього розрізняють фінансовий крах, розлучення і втрату роботи.

Доктор Хосе Біллер з Університету Лойоли і його колеги зазначили, що основним фактором ризику ICD є використання агоністів дофамінових рецепторів, які приймають в рамках симптоматичної терапії на ранній стадії хвороби Паркінсона. Серед цих препаратів виділяють праміпексол (торгова марка Mirapex) і ропінірол (відомий як реквіп).

Інші фактори ризику включають в себе пов’язані з молодим віком куріння, зловживання алкоголем і такі властивості особистості, як імпульсивність, обсесивно-компульсивний розлад, депресії і тривоги.

Впоратися з ICD доволі важко, і ніяких інструкцій щодо його подолання немає. Дослідники заявили, що лікування хвороби Паркінсона має бути індивідуалізованим, тому ретельний відбір конкретних процедур і методів лікування має вирішальне значення. У разі необхідності потрібно припиняти прийом відповідних ліків. Однак це непросте завдання, оскільки пацієнти можуть боятися, що без цих таблеток їм стане тільки гірше.

Контролювати дані розлади можна за рахунок антидепресантів. Інші потенційні немедикаментозні методи лікування включають в себе когнітивно-поведінкову психотерапію і нейростимуляцію.

«Члени сім’ї повинні бути попереджені, що антипаркінсонічні препарати можуть викликати ICD», – сказав доктор Біллер. За його словами, сім’ї повинні повідомляти лікаря пацієнта про зміни в його поведінці, появу дратівливості і інші симптоми розладу контролю над спонуканнями. З метою попередження наслідків лікарі пропонують обмежити доступ хворого до кредитних карток і інтернету.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?