Що таке фора: азіатська та європейська

Сергій Деркач
Фори бувають двох основних видів: азіатська та європейська

Фори бувають двох основних видів: азіатська та європейська

На «Рейтингу Букмекерів» нам, авторам сайту, часто доводиться стикатися з питанням «А звідки ви такий коефіцієнт на таку-то фору взяли?». Викликане воно тим, що багато читачів і гравці не знають відмінностей між азіатськими та європейськими форами. Щоб скоротити кількість подібних питань у майбутньому, ми вирішили написати цей матеріал.

Що таке фора і навіщо вона потрібна?

Ставки з форою існують для того, щоб мати можливість передбачити різницю у рахунку. Наприклад, у матчі Німеччина – Гібралтар гра на ринку 1Х2 просто безглузда через те, що на німців пропонується 1.01, а на нічию або перемогу Гібралтару ставити – означає втратити гроші. У таких випадках гра на форах – один з небагатьох робочих варіантів ставки. Якщо ми беремо Гібралтар з форою «+10», то це означає, що матч починається з рахунку 10:0 на користь Гібралтару і «завдання» Німеччини – виграти не більше, ніж з різницею у 9 голів. Але фори бувають різні, і зараз ми постараємося це вам «розжувати».

Європейські фори

Дві головних ознаки європейської фори: вона завжди буває тільки цілою («+1», «+2», «-1», «-2») і не передбачає повернення при рівному підсумковому рахунку з урахуванням фори. Тому європейська фора завжди оцінюється вище у коефіцієнтах, ніж така ж азіатська. Третя відмінність полягає у тому, що з європейською форою можна поставити на нічию.

Для прикладу беремо той же матч – Німеччина проти Гібралтару. На перемогу Гібралтару з європейською форою «+10» пропонувався коефіцієнт 1.91. У цьому випадку, якби Німеччина виграла з різницею у 10 м’ячів – наприклад, 10:0, то з урахуванням фори рахунок був би 10:10, і наша ставка програла б, так як європейська фора не припускає повернення. 9 м’ячів переваги і менше – ставка зіграла б з коефіцієнтом 1.91. 10 м’ячів переваги і більше – програш.

Азіатські фори

З азіатськими форами складніше. Вони бувають і цілими, і дробовими. Наприклад: фора «+1», «-1.5», «+1.25», «-3», «-3.75» і так далі. Правила розрахунку цілих і дробових фор теж різняться.

Для початку візьмемо цілі азіатські фори. Вони розраховуються так само, як і європейські, за одним важливим винятком: якщо підсумковий рахунок матчу з урахуванням фори рівний, то ми отримуємо повернення. Наприклад: ми взяли Гібралтар з азіатською форою «+10». Якби Німеччина виграла з рахунком 10:0, то ми отримали б повернення, 11:0 і більше – програш. 9:0 і менше – виграш. Але азіатські цілі фори мають більш низький коефіцієнт, ніж європейські, через можливе повернення, так що у такій ситуації гравець сам вирішує, ризикнути йому або перестрахуватися.

Трохи більш складні дробові фори. Вони бувають двох видів: кратні 0.5 (наприклад: «+1.5», «-2.5») і кратні 0.25 (наприклад: «+0.75», «-2.25»). Другий вид фор ще називають подвійними.

Кратні 0.5 простіші в розрахунках. Вони схожі на цілі азіатські фори, тільки не припускають повернення. Цим вони схожі на європейські фори, більш доступні для розуміння. Пояснити, як працюють фори, кратні 0.5, можна на прикладі європейських фор. Якщо у вас азіатська фора «+0.5», то вона буде розраховуватися так само, як європейська «+1». Тобто при нічиїй і перемозі вашої команди ви виграєте. При будь-якій її поразці ви програєте.

Для того, щоб зрозуміти, як працює ця фора, вам потрібно додати до азіатської ще «0.5», щоб отримати такий же варіант, виражений європейської форою. Тобто якщо берете азіатську фору «+1.5», то це те ж саме, що європейська «+2». У цьому випадку при перемозі, нічиїй і поразці в один м’яч вашої команди ви виграєте, але при її поразці в два м’ячі і більше ви програєте.

Точно так само розраховуються і мінусові азіатські фори, кратні 0.5, тільки в їхньому випадку «0.5» треба не додати, а відняти. Тобто азіатська фора «-1.5» – це те ж саме, що і європейська фора «-1». При перемозі вашої команди в два м’ячі і більше ви виграєте, при будь-якому іншому розкладі – програєте. Азіатська фора «-0.5» в даному випадку – це все одно що ставка на перемогу. Якщо ваша команда виграє з рахунком 1:0, то з урахуванням фори в «-0.5 голи» ваша команда виграє з рахунком 0.5:0. При нічиєї з урахуванням цієї фори рахунок би виглядав як -0.5:0, тобто ваша ставка програла б, не кажучи вже про поразку.

І на десерт – подвійні фори. Вони досить складні для розуміння, і тому їх беруть в основному досвідчені гравці. Подвійні фори потрібні для перестраховки, для того, щоб врахувати кілька варіантів. Вони називаються подвійними, бо при розміщенні такої ставки гравець, по суті, робить не одну, а дві ставки. У різних букмекерів вони можуть позначатися по-різному. Наприклад, «+1.25», «-1.75» або у вигляді двох ставок: «фора «+0.5, +1» (інакше кажучи« +0.75 »).

Наприклад візьмемо фору «+0.25». Вона складається з двох фор: «0» і «+0.5», а «+0.25» – це середнє арифметичне. Роблячи таку ставку, гравець ставить половину ставки на фору «0», а другу половину – на фору «+0.5». В результаті кожна ставка розраховується окремо. При перемозі вашої команди ви отримуєте виграш повністю з вказаним коефіцієнтом. При нічиєї 50% вашої ставки отримує повернення (грає фора «0»), а 50% виграє з коефіцієнтом всій ставки (грає фора «+0.5»). При поразці вашої команди ви втрачаєте всю ставку.

Наприклад: ми робимо ставку у вигляді 10 гривень на перемогу команди А з форою «+0.25» у матчі з командою У з коефіцієнтом 1.91. У разі перемоги команди А ви отримуєте назад 19.1 гривень – тобто вашу ставку і 9.1 гривень чистого прибутку. Якщо нічия, то 5 гривень повертаються до вас (грає фора «0»), а 5 розраховуються як виграш з коефіцієнтом 1.91 (грає фора «+0.5»). У підсумку назад ви отримуєте 5 гривень (повернення по форі «0») і 9.55 гривень, де 5 – половина вашої початкової ставки на фору «+0.5» і 4.55 гривень – чистий прибуток з половини зіграної ставки. Тобто всього назад ви отримуєте 14.55 гривень у випадку нічиєї. У разі поразки вашої команди, як говорилося, ви втрачаєте всю ставку.

Можна розглянути й інший приклад подвійної ставки, Візьмемо фору «-1.75» (вона ж «-1.5, -2»). Робляться дві ставки: одна на фору «-1.5», інша – на фору «-2». Повністю наша ставка виграє у тому випадку, якщо наша команда виграє з різницею в 3 м’ячі або більше – зіграють обидві фори. Якщо буде поразка, нічия або перемога в один м’яч, то вся ставка програє, так як не зіграє жодна з фор. Якщо буде перемога нашої команди з різницею в два м’ячі, то ми отримаємо повернення половини ставки по форі «-2», а половина ставки з форою «-1.5» зіграє із загальним коефіцієнтом.

Якщо у вас залишилися які-небудь питання, просимо залишати їх у коментарях під цією статтею.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?