Секрети ставок на ірландські кінні скачки

Жанна Зайцева

«Давай! Давай, Рубі! Жени!» – розносився над трибунами рев відвідувачів іподрому. І раптом хор голосів змінився враженим мовчанням. На фініші фаворитку Міссі Тата (1,50) стрілою обійшов менш популярний Рашаан (6,00). «Поганий початок, – сказав хтось. – Якщо Рубі програє і наступну, вони його просто порвуть».

У третьому заїзді дует Маллінс-Уолш представляв суперзірку Arctic Fire. Це явно була ставка дня

У третьому заїзді дует Маллінс-Уолш представляв суперзірку Arctic Fire. Це явно була ставка дня

Для того щоб успішно грати на ірландських скачках, достатньо знати всього декілька імен. І одне з них – Рубі Уолш (Ruby Walsh). У бар’єрних скачках на «смарагдовому острові» йому немає рівних. 36-річний Рубі – десятикратний жокей-чемпіон Ірландії, володар безлічі нагород. За свою кар’єру він здобув більше двох тисяч перемог і ось вже котрий рік показує ККД близько 30% – тобто, під його сідлом виграє майже кожен третій кінь.

На ірландський іподром «Фейріхаус» я приїхала з простим планом – ставити на Рубі Уолша. На треку проходив Зимовий фестиваль, очікувалось три скачки рівня Grade 1, і було немислимо, щоб національний герой Ірландії поїхав без виграшу. Але перший заїзд спантеличив публіку: на кобилу Міссі Тата було поставлено багато сотень євро, і всі вони опинилися в кишенях букмекерів.

Але статистика – уперта річ. І вона говорила: Рубі – мабуть, єдиний жокей в Ірландії, чий програш в одній скачці тільки підвищує ймовірність перемоги у наступній. А в другій скачці дня на Рубі очікував серйозний кандидат: мерін Long Dog. Його тренував легендарний Віллі Маллінс (WP Mullins) – не просто метр, а істинний монстр ірландських бар’єрних скачок!

Маллінс – десятикратний тренер-чемпіон Ірландії. У 2013-му році він встановив рекорд за кількістю переможців за рік. Минулого сезону його результативність склала 34% і тримається на такому ж рівні й досі.

Левову частку перемог для Маллінса одержує … не хто інший, як Рубі Уолш. В останні роки сезонний ККД зв’язки Маллінс-Уолш доходив до 37%.

На ірландський іподром «Фейріхаус» я приїхала з простим планом - ставити на Рубі Уолша. На треку проходив Зимовий фестиваль ...

На ірландський іподром «Фейріхаус» я приїхала з простим планом – ставити на Рубі Уолша. На треку проходив Зимовий фестиваль …

Єдиний мінус цих рекордних цифр – коефіцієнти на коней Маллінса під сідлом Уолша рідко бувають високими. Ось і на Лонг Дога в наступній скачці давали лише 1,50. Але упустити ймовірного переможця було немислимо! До стійок букмекерів вишикувалися черги.

І Рубі не підкачав. Не дав скакуну похитнутися під пресингом опонентів. Long Dog виграв тільки на шию – але це була перемога! День налагоджувався.

У третьому заїзді дует Маллінс-Уолш представляв суперзірку Arctic Fire. Це явно була ставка дня. Arctic Fire прийшов другим в одному з головних заїздів Челтнемського фестивалю – Champion Hurdle. Маллінс називав його «екстраординарним».

У світлі цього коефіцієнт на Arctic Fire був щедрим – букмекери давали на нього 1,80-1,90, а особливо лихі навіть висували ціну 2,00. Треба було брати.

Arctic Fire виявився неперевершеним. Довгий час Рубі тримав його в замикаючій трійці і почав розігрівати лише за пару фурлонгів до фінішу. Але, коли «процес пішов», Arctic Fire було не зупинити. Він виграв з перевагою 4 корпуса (скачку можна побачити нижче, Рубі Уолш у фіолетовій формі).

Чи означає все це, що скачки в Ірландії виграють одні й ті ж, коефіцієнти невеликі і зірвати великий куш неможливо? Аж ніяк ні. Поціновувачам великих коефіцієнтів варто звернути увагу на ірландські гандикапи (handicap). Кефи на учасників таких скачок нерідко починаються від 6,00-7,00, а при кількості коней більше 15-ти виплати за ставками «перемога-місце» йдуть за перші чотири позиції на фініші. Є де розвернутися! Прикладом тому – четверта скачка «Фейріхауса». У цьому гандикапі переміг учасник з коефіцієнтом 15,00, а в призових дійшли учасники з кефами до 17,00 (тут ви знайдете результат).

День перевалив за середину, а одна впливова сила ірландських скачок поки не проявила себе. Я говорю про кінний завод Gigginstown House Stud.

П'ята скачка дня в «Фейріхаус» обіцяла стати бенефісом Gigginstown - кінного заводу Майкла О'Лірі

П’ята скачка дня в «Фейріхаус» обіцяла стати бенефісом Gigginstown – кінного заводу Майкла О’Лірі

Цю компанію очолює один з найбагатших людей Ірландії Майкл О’Лірі – бос авіаперевізника Ryanair. Авіалінію прийнято лаяти за надмірну економність – а ось на відмінних коней містер О’Лірі грошей не шкодує. ККД Gigginstown в поточному сезоні становить 23%, а в останні два тижні – 27%. Впізнати коней О’Лірі можна за формою жокея – бордова куртка з білою зіркою.

П’ята скачка дня в «Фейріхаусі» обіцяла стати бенефісом Gigginstown. О’Лірі виставив на цей заїзд відразу трьох коней – знак того, що він хоче виграти. І зрозуміти, хто його головна надія, було легко. Одне з головних правил скачок – дивись, на якому коні виступає «штатний» наїзник стайні. У Gigginstown це Брайан Купер (BJ Cooper). І за ним був закріплений фаворит – мерін No More Heroes (2,60), що вже встиг відхопити призове місце на Челтнемському фестивалі.

І знову мрії гравців збулися. No More Heroes блискуче подолав усі бар’єри, не залишивши суперникам жодного шансу (нижче відеозапис скачки, Купер в бордовому шоломі із зіркою).

Працював з No More Heroes Гордон Елліот (Gordon Elliott) – другий за значимістю тренер Ірландії після Віллі Маллінса. Сезонний відсоток перемог у нього нижче – 16-17%, але коні часто фінішують у призових. У поточному сезоні 47% скакунів Еліота прийшли в першій трійці, заробивши на сьогодні більше мільйона євро.

Після п’ятої скачки в «Фейріхаусі» запанувала святкова атмосфера. До бару було не проштовхнутися. В Ірландії до бар’єрних скачок ставляться з великим ентузіазмом – зрештою, саме тут в середині 18-го століття винайшли стіпльчез!

Часто відзначається, що атмосфера на ірландських треках більш дружня, а переможців вітають куди гарячіше, ніж у Британії. Можливо, саме тому на ірландських іподромах зазвичай частіше перемагають фаворити. Коментуючи впродовж дня, я не раз помічала, що в Ірландії хоча б один-два фаворити обов’язково «заходять» – тоді як на британських треках періодично бувають дні, коли не перемагає жоден.

У шостій скачці дня переміг представник Гордона Еліота Bless The Wings

У шостій скачці дня переміг представник Гордона Еліота Bless The Wings

Решта дві скачки в «Фейріхаусі» також пройшли відмінно. У шостій скачці дня переміг представник Гордона Еліота Bless The Wings (6,50), а в останній, сьомій – фаворит від Віллі Маллінса Lucky Pass (3,00).

На борту Lucky Pass виступав жокей, якого можна назвати «секретною зброєю» кращого тренера Ірландії – син Віллі Маллінса Патрік (Mr P.W.Mullins). Патрік майже постійно працює на конях батька в скачках INH Flat Race – це заїзди наприкінці скакового дня в обхід перешкод. Спільний ККД батька і сина в цьому сезоні – майже 40%! Так що, якщо ставки впродовж дня не задалися, шукайте в останній ірландській скачці конячку Віллі Маллінса під сідлом Патріка – можливо, вони відшкодують вам витрати!

Що ж, день в «Фейріхаусі» пройшов як по підручнику – відзначилися всі головні фігури ірландських скачок. Такий розклад часто буває на великих фестивалях в суботу і неділю. Якщо ви хочете ознайомитися з ірландськими скачками докладніше, заходьте на сайти http://www.goracing.ie/ і http://www.irishracing.com/. І нехай вам допоможе легендарна ірландська удача – Luck of the Irish!

Читати інші матеріали про кінські перегони

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?