Розслідування договірних матчів призвело до «ФІФА-гейт»

Олександр Веселов

Як повідомляє сайт International Business Times з посиланням на ESPN, початком найбільшого корупційного скандалу в історії ФІФА стало розслідування сигналу про договірні матчі під час проведення Золотого кубка КОНКАКАФ, головний турнір серед національних збірних у регіоні, в 2011-му році.

Чак Блейзер виконав роль «великого брата», який прослідкував за Йозефом Блаттером

Чак Блейзер виконав роль «великого брата», який прослідкував за Йозефом Блаттером

Саме з цією метою правоохоронці США, звичне місце проведення турніру, вийшли на місцевого функціонера Чака Блейзера, який в підсумку став головним інструментом в розворушенні корупційного гнізда світового футболу. Згодом договірні матчі відійшли на другий план, про них більше ніхто не згадував, адже під час детального знайомства з персоною Блейзера, котрий з 1996-го року (по 2013) входив до виконавчого комітету ФІФА, представники ФБР виявили три підозрілі грошових перекази, з яких не сплачувались податки.

Отримавши компромат на Блейзера, його змусили співпрацювати зі слідством, завербувавши як шпигуна для отримання більше серйозних фактів порушень чиновниками ФІФА. В результаті у травні 2015-го року розгорівся грандіозний корупційний скандал, який змінив керівників ФІФА та УЄФА. Йозеф Блаттер та Мішель Платіні відсторонені від футбольної діяльності на вісім років.

70-річний Чак Блейзер визнав свою провину у багатьох порушеннях, які оцінили в десять мільйонів доларів. Втім, співпраця зі слідством не дуже допоможе нечесному чиновнику, який важить більше двохсот кілограм, адже зараз він бореться зі страшною хворобою (рак прямої кишки), тому вирок по його справі відкладено.

Нещодавно ми повідомляли, що керівник Азійської конфедерації футболу шейх Салман, за версією букмекерів, є головним претендентом на перемогу у найближчих виборах президента ФІФА. Згодом була опублікована інформація про те, як шейх Салман інертно відреагував на договірний матч, який мав місце, коли він був президентом Футбольної асоціації Бахрейну.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?