Розкрито особистість таємничого творця криптовалюти біткоін?

Рейтинг Букмекерів

Очевидно, у світі на одну загадку стало менше. За підсумками власного розслідування, журналісти ресурсів Wired і Gizmodo висунули припущення про те, хто ж є справжнім творцем найвідомішої криптовалюти планети, інформує CalvinAyre.

Влада вже звинуватили Райта в податкових махінаціях

Влада вже звинуватили Райта в податкових махінаціях

Під псевдонімом Сатоші Накамото, який і винайшов біткоіни, з великою часткою ймовірності переховувався австралійський бізнесмен і вчений Крейг Стівен Райт, який володіє декількома компаніями, пов’язаними з криптовалютою. Дивно, але вже в день публікації результатів незалежного розслідування журналістів, у будинку Райта місцева поліція провела обшук. Причина – питання, пов’язані з податковими махінаціями.

Достеменно невідомо, чи дійсно творцем криптовалюти є австралієць. Однак на користь цієї версії опубліковано безліч доказів. Зокрема, це записи Райта у своєму блозі, датовані серпнем 2008-го року – в яких, серед іншого, йшлося про криптовалютні акції. А 10-го січня 2009-го року австралійський підприємець анонсував випуск бета-версії біткоіну. Пізніше це повідомлення було видалено його автором, але згодом виявлено журналістами в архіві.

Журналісти Wired не можуть з повною упевненістю заявити про те, що саме Райт став засновником криптовалюти, і висувають два можливі сценарії: або австралійський вчений насправді є творцем біткоіну, або він геніальний містифікатор, якому вдалося обдурити весь світ і змусити людей повірити в перший сценарій.

Після публікації матеріалів офіційні сторінки австралійця в соціальних мережах стали недоступні.

За версією Gizmodo, до створення криптовалюти також причетний Дейв Клейман, американський комп’ютерний експерт, який помер у 2013-му році.

Раніше авторитетні видання вже робили спроби дізнатися справжнє обличчя таємничого Сатоші Накамото, автора біткоінів. У березня 2014-го Newsweek припустив, що творцем криптовалюти є американець Доріан С. Накамото. Однак останній щосили відхрещувався від подібних «інсинуацій». Тимчасом  Райт вже кілька років намагався прикувати увагу до своєї персони. Він постійно обурювався тим фактом, що весь світ знає про Сатоші Накамото, незважаючи на всього одну опубліковану під цим ім’ям роботу, тимчасом як сам Райт став автором безлічі праць з даної тематики. На конференції Bitcoin Investor’s Conference австралійський підприємець заявив, що має справу з біткоінами з самого початку.

На користь версії Wired і Gizmodo можна навести і деякі інтереси експресивного австралійця. Приміром, в 2013-му році вчений вклав в стартап зі створення банку криптовалюти більше $23 млн в біткоінах, що становило близько 1,5% від усіх імітованих на той час біткоінів. Австралієць наприкінці 90-х став цікавитися японською культурою, листуватися з прихильниками криптографії.

Питання, як і раніше, залишаються, і нове розслідування про творця біткоінів може виявитися черговим «поворотом не туди». А втім, так близько до розгадки особистості засновника криптовалюти, як журналісти Wired і Gizmodo, ніхто ще не підходив.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?