Визначаємо ймовірність результату на основі коефіцієнтів

Рейтинг Букмекерів

Знати, як оцінити ймовірність тієї чи іншої події на основі коефіцієнтів, вкрай важливо для вибору правильної ставки. Якщо ви не розумієте, як перевести букмекерський коефіцієнт у ймовірність, то ніколи не зможете визначити, як співвідноситься букмекерський коефіцієнт з реальними шансами того, що подія відбудеться. Слід розуміти, якщо ймовірність події за версією букмекерів нижча, ніж ймовірність цієї ж події за вашою власною версією, ставка на цю подію буде цінною.

1.1. Типи коефіцієнтів

Букмекерські контори, як правило, пропонують три типи коефіцієнтів – десятковий, дробовий і американський. Зараз ми розберемо кожний з різновидів.

1.2. Десяткові коефіцієнти

Десяткові коефіцієнти при множенні на розмір ставки дозволяють розрахувати всю суму, яку ви отримаєте на руки у разі виграшу. Наприклад, якщо ви поставили 1 долар на коефіцієнт 1.80, у разі виграшу ви отримаєте 1 долар 80 центів (1 долар – повернута сума ставки, 0.80 – виграш за ставкою, він же ваш чистий прибуток).

Для того, щоб розрахувати ймовірність події на основі десяткового коефіцієнта, вам необхідно провести прості обчислення – потрібно одиницю розділити на коефіцієнт. Для вищезазначеного коефіцієнта 1.80 розрахунок буде таким:

1 / 1.80 = 0.55

Тобто ймовірність результату, за версією букмекерів, становить 55%.

1.3. Дробові коефіцієнти

Дробові коефіцієнти – найбільш традиційний вид коефіцієнтів. У чисельнику показана потенційна сума чистого виграшу. У знаменнику – сума ставки, яку потрібно зробити, щоб цей самий виграш отримати. Приміром, коефіцієнт 7/2 означає, що для того, щоб отримати чистий виграш у розмірі 7 доларів, вам необхідно поставити 2 долари.

Для того щоб розрахувати ймовірність події на основі десяткового коефіцієнта, необхідно провести прості обчислення – знаменник розділити на суму чисельника і знаменника. Для вищезазначеного коефіцієнта 7/2 розрахунок буде таким:

2 / (7 + 2) = 2/9 = 0.22

Тобто ймовірність результату, за версією букмекерів, становить 22%.

1.4. Американські коефіцієнти

Даний вид коефіцієнтів популярний в Північній Америці. На перший погляд вони здаються досить складними і незрозумілими, але не варто лякатися. Розуміння американських коефіцієнтів може вам знадобитися, наприклад, при грі в американських казино, для розуміння котирувань, демонструються в північноамериканських спортивних трансляціях. Давайте розберемо, як оцінити ймовірність результату на основі американських коефіцієнтів.

В першу чергу треба розуміти, що американські коефіцієнти бувають позитивними і негативними. Негативний американський коефіцієнт завжди йде у форматі, наприклад, «-150». Це означає, що для того, щоб отримати 100 доларів чистого прибутку (виграш), вам необхідно поставити 150 доларів.

Позитивний американський коефіцієнт розраховується навпаки. Приміром, у нас є коефіцієнт «+120». Це означає, що для того щоб отримати 120 доларів чистого прибутку (виграш), вам необхідно поставити 100 доларів.

Тепер давайте розглянемо, як же розрахувати ймовірність результату на основі позитивних і негативних американських коефіцієнтів. Почнемо з негативних.

Розрахунок ймовірності на основі негативних американських коефіцієнтів робиться за такою формулою:

(- (негативний американський коефіцієнт)) / ((- (негативний американський коефіцієнт)) + 100)

або:

(- (- 150)) / ((- (- 150)) + 100) = 150 / (150 + 100) = 150/250 = 0.6

Тобто ймовірність події, на яку дається негативна американський коефіцієнт «-150», становить 60%.

Тепер розглянемо аналогічні обчислення для позитивного американського коефіцієнта. Імовірність в цьому випадку розраховується за такою формулою:

100 / (позитивний американський коефіцієнт + 100)

або

100 / (120 + 100) = 100/220 = 0.45

Тобто ймовірність події, на яке дається позитивний американський коефіцієнт «+120», становить 45%.

1.5. Як переводити коефіцієнти з одного формату в інший?

Вміння перекладати коефіцієнти з одного формату в іншій може згодом послужити вам хорошу службу. Як не дивно, досі є контори, в яких коефіцієнт не конвертуються і показані лише в одному, незвичному для нас форматі. Розглянемо на прикладах, як це робити. Але для початку нам треба навчитися обчислювати ймовірність результату на основі даного нам коефіцієнта.

1.6. Як на основі ймовірності розрахувати десятковий коефіцієнт?

Тут все дуже просто. Необхідно 100 розділити на ймовірність події у відсотковому відношенні. Тобто, якщо передбачувана ймовірність події становить 60%, вам треба:

100/60 = 1.66

При передбаченій ймовірності події в 60% десятковий коефіцієнт становитиме 1.66.

1.7. Як на основі ймовірності розрахувати дробовий коефіцієнт?

В даному випадку необхідно 100 розділити на ймовірність події і від отриманого результату відняти одиницю. Приміром, ймовірність події становить 40%:

(100/40) – 1 = 2,5 – 1 = 1.5

Тобто ми отримуємо дробовий коефіцієнт 1,5 / 1 або, для зручності рахунку, – 3/2.

1.8. Як на основі ймовірного результату розрахувати американський коефіцієнт?

Тут багато чого буде залежати від ймовірності події – чи буде вона понад 50% або менше. Якщо ймовірність події більше 50%, то розрахунок буде вироблятися за такою формулою:

– ((Ймовірність) / (100 – ймовірність)) * 100

Наприклад, якщо ймовірність події становить 80%, то:

– (80 / (100 – 80)) * 100 = – (80/20) * 100 = -4 * 100 = (-400)

При передбаченій ймовірності події в 80% ми отримали негативну американський коефіцієнт «-400».

Якщо ймовірність події менше 50 відсотків, то формула буде такою:

((100 – ймовірність) / ймовірність) * 100

Наприклад, якщо ймовірність події становить 40%, то:

((100-40) / 40) * 100 = (60/40) * 100 = 1,5 * 100 = 150

При передбаченій ймовірності події в 40% ми отримали позитивну американський коефіцієнт «+150».

Ці обчислення допоможуть вам краще зрозуміти концепцію ставок і коефіцієнтів, навчитися оцінювати справжню вартість тієї чи іншої ставки.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?