Критерій Келлі

Рейтинг Букмекерів

Багато букмекерів і навіть біржі ставок останнім часом почали вводити підвищену маржу (або комісію, у випадку з біржами) для успішних гравців. Адже достатня кількість гравців здатні визначати ймовірність результатів спортивних подій не гірше букмекерів. І, використовуючи критерій Келлі, вони регулярно збільшують свій банк.

3.1. Збільшуйте свою перевагу

Зараз на прикладі критерію Келлі ми визначимо, яку суму вам необхідно ставити на кожну з подій, якщо ви хочете, щоб ваш банк незмінно зростав. Звичайно, ця тема для нескінченних обговорення і суперечок. У Келлі є як прихильники, так і противники.

Але про все по порядку.

3.2. Ліміти Келлі

Критерій Келлі виник в 1956-му році, коли Джон Ларрі Келлі винайшов фінансову стратегію ставок, яка визначає розміри ставок залежно від розміру банку.

Але для того, щоб критерій Келлі працював і приносив прибуток, вам необхідно навчитися самому оцінювати ймовірність результатів, на які ви плануєте зробити ставку. І якщо ця ймовірність нижча, ніж ймовірність, запропонована конторою, утримайтеся від ставки.

Наприклад, якщо ви оцінюєте ймовірність певного результату в 60%, а букмекер оцінює його, приміром, в 55%, на таку ставку варто звернути увагу. Але ні в якому разі не варто ставити на цей результат весь банк. Так ви наблизити себе до банкрутства.

3.3. Як працює критерій Келлі?

Сенс критерію Келлі полягає в тому, що на кожну ставку ви відводите невелику частину свого банку. Ваш банк, звичайно, не стане рости як на дріжджах. Але й від миттєвого банкрутства ви себе убезпечите. За допомогою критерію Келлі ви обчислюєте суму, яку необхідно поставити на той чи інший результат, ґрунтуючись на розмірі вашого банку, запропонованих букмекером коефіцієнтів і вашою оцінкою події.

Приміром, якщо ви оцінюєте ймовірність одного з підсумків події, в якій можливі два результати, в 52%, а букмекер пропонує вам рівні коефіцієнти на кожну з подій, вам треба ставити 4% банку. Для обчислення відніміть від значення ймовірності відсотки, що залишилися з 100%:

52% – 48% = 4%

Ймовірністю 48% в даному випадку виражаються шанси вашого програшу.

3.4. Приклади з реального життя

Для того, щоб побачити дану формулу в дії, розглянемо приклад футбольного матчу. Припустимо, ви хочете взяти перемогу «Спартака» з коефіцієнтом 2.20. Тобто, за версією букмекера, ймовірність даного результату складає 45.5%. Але ви вважаєте, що ймовірність перемоги «Спартака» дорівнює 55%. Далі в справу вступає наша формула:

(ваша ймовірність результату * коефіцієнт – 1) / (коефіцієнт – 1)

Тобто:

(0.55 * 2.20 – 1) / (2.20 – 1) = (1.21 – 1) / 1.20 = 0.21 / 1.20 = 0.175

Отож, по критерію Келлі, вам необхідно поставити на даний результат 17.5% банку.

3.5. Дробовий Келлі

Правильна оцінка результату спортивної події дуже важлива у випадку з критерієм Келлі. При цьому важливо намагатися визначати ймовірність результатів точніше, ніж це роблять аналітики букмекерських контор. Хоча дати абсолютно точну оцінку тому чи іншому матчу в спорті практично неможливо, навіть для БК. Шанс помилитися буде завжди.

У зв’язку з цим, багато гравців вдаються до принципу дробового Келлі.

Він полягає в тому, що гравці ставлять не той відсоток банку, який вийшов шляхом попередніх обчислень, а його частину. Як правило, це половина отриманої суми. Звичайно, ваш банк буде рости куди повільніше, але і ризик втратити буде мінімальним.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?