Мистецтво ставок на тотали

Рейтинг Букмекерів

Гра на тоталах – одне з основних захоплень у ставках на спорт. Є кілька принципів, якими варто озброїтися, якщо ви бажаєте бути успішним в цьому.

4.1. Не надавайте особливого значення останнім матчам

Останні матчі тієї чи іншої команди, звичайно, важливі. Але не настільки, наскільки багато хто звик думати. Так, одна з команд в останні тижні могла забивати багато м’ячів. Але це зовсім не означає, що вона продовжить це робити в потрібному вам матчі.
Для того, щоб оцінити потенціал команди в тому чи іншому матчі, потрібно дивитися ширше. Подивіться на результативність команди в парі-трійці десятків останніх матчів, беручи до уваги турнір і клас суперників у цих іграх.
У жодному разі не орієнтуйтеся тільки лише на матч останнього туру.

4.2. Гра вдома і на виїзді

Не менш важливим фактором є те, як команда грає вдома і на виїзді. Вдома команда може показувати яскраву атакувальну та результативну гру, а в гостях грати від оборони. І на це варто звертати увагу, розділяючи статистику на домашню і виїзну.
Подивіться на провідні європейські ліги. Ви навряд чи знайдете багато команд, у яких однакова статистика ігор вдома та на виїзді. Приміром, в домашніх матчах окремо взятій команди тотал більше 2.5 голи може проходити в 70% випадків, а в гостях – лише в 30%.

Якщо матч виїзний, беріть до уваги гостьову статистику, і навпаки.

4.3. Не дивіться на середню кількість голів

Про це вже говорилося, але повторимо ще раз. Не варто вираховувати середню кількість м’ячів, забитих командою (в матчах команди) за певний проміжок часу. Цей показник може бути оманливим, оскільки один матч цілком здатний вибитися з низки.

Розглянемо на прикладі.

Припустимо, «Шахтар» провів за сезон 10 домашніх матчів, в яких було забито 40 м’ячів. Тобто в середньому в кожному матчі з його участю забивалося по чотири м’ячі. Отже, кожен з цих матчів був у середньому «верховим». А значить, у домашніх матчах «Шахтаря» є сенс ставити на тотал більше двох, а то й трьох з половиною голів.

Але не все так просто. Наприклад, у трьох з цих десяти матчів було забито 20 голів, тобто половина від загальної кількості. Виходить, середня кількість голів в останніх семи матчах – 2.85. Тотал більше 2.5 гола все ще здається хорошою ставкою, а ось «більше 3.5 голи» вже не проходить, адже ми могли поставити на це, зважаючи на середній показник за 10 ігор.

Тому краще дивитися не на загальні результати команди, а окремо розбирати кожну із зустрічей. Зверніть краще увагу на те, яка кількість матчів у команди були «верховими», а яка кількість ігор – «низовими». Як ми вже розглянули на прикладі, середнє число м’ячів, забитих в останніх 10-ти домашніх матчах «Шахтаря», може, і дорівнює чотирьом. Але при цьому «верховими» може бути, наприклад, лише 50-60% матчів.

4.4. Залиште додаткові тотали у спокої

Для більшості футбольних матчів основний тотал у букмекерів – більше/менше 2.5 гола. Тобто вам треба передбачити, буде забито два і менше голи або три і більше голи.У додаткових тотал ви можете знайти й інші ставки – більше/менше 3.5, більше/менше 4.5 гола. Коефіцієнт на «верх» при кожному підвищенні «планки» істотно збільшується. Все-таки матчі з «хокейним» рахунком у футболі зустрічаються не так і часто. Можна знайти й інші тотали. Все залежить від вашої букмекерської контори.


Але ми не рекомендуємо лізти в подібні нетрі з тоталом.
Краще зупиніться на тих тотал, які вам пропонують букмекери в основній лінії. Тобто на тих, при яких імовірність протилежних результатів найближча. Зазвичай ця планка – тотал 2.5 гола.

4.5. Оцініть атакувальний потенціал команд

Перш ніж ставити на тотали, вам необхідно оцінити атакувальний потенціал кожної з команд. Озбройтеся статистикою і спробуйте розібратися, на скільки голів кожен із суперників вправі розраховувати в даній конкретній зустрічі. І просто статистика останніх виступів команд тут навряд чи буде вам кращим помічником.Зверніть увагу на те, як часто команда б’є по чужих воротах, як часто влучає у ворота, скільки ударів завдають за матч її суперники, скільки з них припадає у ворота. Також важливо, в якій формі група нападу, чи всі основні форварди здорові.

Якщо ви проведете глибокий аналіз і зрозумієте, наскільки серйозний атакувальний потенціал тієї чи іншої команди, ваші шанси на успіх у грі на тотал помітно зростуть.

4.6. Історія очного протистояння

Обов’язково зверніть увагу на історію протистояння команд. Вона може виявитися для вас дуже корисною. І десь вона навіть може вас здивувати. Приміром, в матчі можуть зустрічатися команди, які зазвичай мало забивають і грають від оборони. Але, припустимо, в останніх декількох зустрічах між собою вони регулярно забивали чимало м’ячів.Але занадто глибоко не копайте. Вам нічого не дасть інформація про те, як суперники грали п’ять-шість сезонів тому. За цей час склади команди могли змінитися на сто відсотків, могли прийти і піти кілька тренерів. Зверніть увагу на два-три останні сезони. Цього буде цілком достатньо, щоб уявити загальну картину.

В особистих зустрічах можуть бути матчі, що вибиваються з колії, такі можна пропустити. Приміром, в одній із зустрічей суперники могли забити п’ять м’ячів, а в інших – грати «низи». Водночас, слід виділяти для себе стабільні тенденції до збільшення/зменшення кількості голів, забитих в особистих зустрічах команд.

4.7. Звертайте увагу на деталі

Намагайтеся звертати увагу на нюанси. Приміром, наскільки результативно грає команда на своєму полі, коли вона має статус фаворита. Або, навпаки, як вона діє, якщо оцінюється у букмекерів андердогом. Скільки м’ячів зазвичай забивається в кожному з випадків.Ця інформація також буде для вас вкрай корисною.
Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?