Стисло про маржу

Рейтинг Букмекерів

За великим рахунком, у грі на ставках завжди перемагає тільки букмекер. І якщо букмекер хоче, щоб його бізнес процвітав, він повинен пропонувати такі ставки, щоб незалежно від результату події він мав прибуток. Саме з цієї причини букмекерські контори не пропонує коефіцієнти, ґрунтуючись лише на ймовірності події.

1.1. Ставки на рівні шанси

Знову повернемося до прикладу з тенісним матчем Новака Джоковича і його клону. Як ви розумієте, результату в даному випадку може бути лише два – перемога одного чи другої тенісиста. Отже, враховуючи їх ідентичність, шанси – 50 на 50. Наприклад, одна людина поставила 100 гривень на Новака №1, а інший 100 – на Новака №2. Якби букмекер встановив коефіцієнти, ґрунтуючись на одній тільки ймовірності події, йому довелося б виплатити одному з учасників парі 200 гривень виграшу (так як шанси на перемогу 50%, отож коефіцієнт – 2.00). Але ж тоді у нього не залишиться прибутку!

Це не кращий варіант для розвитку букмекерського бізнесу. Саме з цієї причини букмекери знижують коефіцієнти. Замість 2.00 коефіцієнт може дорівнювати 1.91. Тобто замість 100 гривень переможцю буде виплачений 91 гривень виграшу. І тепер, якщо два гравці поставлять на протилежні рівні за шансами результати, загальна виручка переможця складе 191 гривень. А 9 гривень букмекер залишить собі – в якості прибутку.

Ця різниця називається «маржею» або комісією букмекера.

1.2. Як обіграти букмекерську контору?

Припустимо, ми зробили десять ставок на результати з вірогідністю в 50% (тобто в ідеалі – з коефіцієнтом 2.00). З десяти ставок зіграли тільки п’ять. Це означає, що ми залишилися при своїх засобах – нічого не виграли і нічого не програли.

Але, як ми вже зрозуміли, подібний коефіцієнт букмекер нам не запропонує. У реальності нам доведеться робити десять ставок з коефіцієнтом 1.91. Так що, якщо зіграють половина ставок, ми залишимося в збитку, нехай і невеликому (у даному прикладі він складе 5%).

Тобто, щоб обіграти букмекера при ставках на події з 50% ймовірністю, потрібно «побити» маржу, іншими словами – зробити правильний вибір в більш ніж 50% випадків.

1.3. Ставки без букмекерів

Якщо ви хочете робити ставки з коефіцієнтами, що відображають їхню реальну цінність, зверніть свою увагу на біржі ставок. Найбільші серед них – Betfair і Betdaq.

На біржах ставок гравці борються не з букмекерами, а один із одним. Це ринок попиту та пропозиції. І коефіцієнти там найчастіше значно вищі, ніж у будь-якій букмекерській конторі. Але не забувайте брати в розрахунок комісію на виграш. Як правило, вона становить від двох до п’яти відсотків. Тому актуальна сума виграшу може виявитися трохи нижчою за очікувану. За своєю суттю ця комісія на біржах ставок мало відрізняється від букмекерської маржі. Інша справа, що букмекери, як правило, рідко встановлюють маржу нижче 5%. Так що грати на біржі ставок може бути вигідніше.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?