Репортаж з eSPORTconf Ukraine 2017. У Києві пройшла перша конференція про кіберспорт

Рейтинг Букмекерів

22 лютого в БЦ «Парус» пройшла перша конференція в Україні, присвячена всіляким питанням кіберспорту. На заході обговорювали розвиток інвестиції в кіберспортивну індустрію і інтеграцію українського бізнесу в міжнародний ринок кіберспорту через традиційні та інноваційні рішення. Почнемо з того, що конференція зібрала чимало зацікавлених людей і представників ЗМІ. У залі яблуку було ніде впасти. Організатор заходу Smile-Expo зробив все можливе, щоб в залі був аншлаг.

У Києві пройшла перша конференція про кіберспорт

Серед ключових тем eSPORTconf Ukraine 2017 варто зазначити наступні: динаміка розвитку кіберспорту в Європі і за її межами; інвестиційні можливості в кіберспорті; прибуток, перспективи, статистика кіберспорту; зв’язок кіберспорту з традиційним спортом; комерційна модель бізнесу в кіберспорті; визнання кіберспорту олімпійським видом спорту.

Першим до мікрофона вийшов Геннадій Веселков, директор українського клубу для геймерів і кіберспортсменів ASUS CyberZone, власник і головний редактор gameinside.ua. Спікер розповів про історію кіберспорту в країні, поділивши її на три етапи: епоха комп’ютерних клубів, епоха появи великих турнірів і епоха розробників. За його словами, довгий час тільки певні компанії були зацікавлені в організації турнірів і лише з 2011 року компанії-розробники почали займатися турнірами, усвідомивши потенціал кіберспорту. Потім експерт розповів про проблеми та майбутнє кіберспорту. Рпг Веселов стверджує, що молодь поки не приходить на зміну старшому поколінню, представники якого продовжують грати провідні ролі на ринку. Тому між любителями і професіоналами виникла велика різниця.

Один з наступних спікерів Софія Дунаєвська на своєму прикладі поставила мету спростувати стереотип, що дівчатам не місце в кіберспорті. Спеціаліст з маркетингу в сфері геймінгу в HyperX розповіла, що її компанія співпрацює з багатьма кіберспортивними командами, забезпечуючи їх своєю продукцією. Мета компанії – зарекомендувати себе як топовий бренд девайсів в кіберспорті. Експерт підкреслила важливість роботи з Youtube-блогерами. Про свій досвід Софія розповіла на прикладі проекту «Битва геймерів».

Геннадий Веселков из ASUS CyberZone рассказал об истории киберспорта в стране, поделив ее на три этапа: эпоха компьютерных клубов, эпоха появления крупных турниров и эпоха разработчиков

Геннадій Веселков з ASUS CyberZone розповів про історію кіберспорту в країні, поділивши її на три етапи: епоха комп’ютерних клубів, епоха появи великих турнірів і епоха розробників Геннадій Веселков з ASUS CyberZone розповів про історію кіберспорту в країні, поділивши її на три етапи: епоха комп’ютерних клубів, епоха появи великих турнірів і епоха розробників

Відомий експерт в сфері гемблінгу Ірина Сергієнко також відвідала конференцію в якості спікера. Зацікавленість президента Української асоціації ігрової індустрії (УАІІ) кіберспорту пояснюється просто: вона хоче посприяти тому, щоб його визнали офіційним видом спорту, як, наприклад, в Росії. На думку пані Сергієнко, з юридичної точки зору це реально досягти і в Україні. Гості заходу проявили підвищений інтерес до даної теми і в кінці обговорення всі прийшли до висновку, що необхідно розробити методи легалізації галузі і створити єдину громадську організацію, яка представлятиме кіберспорт і розвивати його в Україні.

Після цього менеджер команди CS:GO HellRaisers Олександр Немеш прояснив потребу кіберспортсменів в профспілках. Спікер підготував доповідь про економіку галузі. За його інформацією, топ-5 дисциплін за розміром максимальної суми, яку розіграли в якості призових: Dota 2 (87 млн ​​доларів), LoL (39) CS: GO (33), StarCraft (27), Smite (6). За його словами, аудиторія CS:GO становить 200 млн чоловік, і вона, за прогнозами, має зрости до 300-350 мільйонів.

Наступний спікер, менеджер FlipSid3 Tactics Віталій Огієнко, провів паралелі між кіберспортом і традиційним спортом. Він наочно показав, як кіберспорт може збирати більші зали, ніж традиційні види спорту. За його словами, розмір призових за перемогу в турнірі іноді також говорять на користь кіберспорту. У 2016 році, за представленою спікером статистикою, онлайн-трансляції змагань в Twitch і YouTube мали 131 млн унікальних переглядів. Навіть за кількістю передплатників в соціальних мережах представники кіберспорту знаходяться на рівних з відомими спортсменами.

Після завершення заходу організатори конференції розігрували худі та крісло для комп’ютера, оформлені в кольори української киберспортівной організації Natus Vincere і з її емблемою.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?