Рада Європи: потрібно контролювати букмекерів у цілях боротьби з договірними матчами

Рейтинг Букмекерів

Для боротьби з договірними матчами потрібно вести моніторинг діяльності букмекерських контор, заявив голова спортивного відділу директорату людської гідності та рівності Ради Європи Станіслас Фроссар на міжнародному форумі.

Фроссар: потрібно проводити моніторинг букмекерського ринку і онлайн-ставок

Пан Фроссар: потрібно проводити моніторинг букмекерського ринку і онлайн-ставок

«Ми бачимо збільшення активності букмекерської діяльності, збільшення їх доходу: за останні 10 років він виріс в два рази і сягає двох мільярдів євро на рік. Це виручка букмекерів. Таке зростання пояснюється, зокрема, тим, що сьогодні можливі ставки на велику кількість змагань по всьому світу в різних видах спорту», – цитує пана Фроссара «Інтерфакс».

На його думку, для боротьби з договірними іграми і заробітком на це з боку злочинності необхідно проводити моніторинг букмекерського ринку і онлайн-ставок. Цим повинні займатися спеціально уповноважені органи, і все більше країн їх створюють.

Як зазначив фахівець, є низка способів виявляти договірні матчі, одним з яких є інформування органів з етики тих чи інших спортивних організацій. Підставою для перевірки може стати інформація як самих учасників ігор, так і суддів, інспекторів матчів і навіть глядачів, які помітили підозрілу активність в тому чи іншому матчі, вважає він.

«Для боротьби з договірними матчами потрібно взаємодіяти з національними урядами. Ключове же джереле даних про договірний матч – це інформатори, люди зі світу спорту, які можуть побачити і зрозуміти, що відбувається якась підозріла активність. Ці факти вони можуть повідомити в органи щодо дотримання етики, які перевірять інформацію», – зазначив пан Фроссар.

У низці випадків, за його словами, мова може йти про корупцію, шахрайство і примус до протиправних дій, і тоді це стає зоною інтересів уже правоохоронних органів.

«Якщо ви хочете встановити факти договірних матчів, потрібно мати можливість моніторити потоки грошей, рахунки, щоб фіксувати підозрілі маніпуляції і трансфери з рахунків на інші рахунки. Однак низка методів є прерогативою правоохоронних органів, тому спортивні організації повинні взаємодіяти з органами державної влади», – додав фахівець.

Експерт Інтерполу Тіна Хойжао Ю на тому ж заході заявила про збільшення кількості договірних матчів в світовому спорті. За її словами, представники 53 держав повідомили про договірні матчі на своїх теренах у 2015 році.

За її словами, з 2011 року в Інтерполі працює робоча група по боротьбі з договірними матчами, в яку входять 75 країн. Вона зазначила, що в Інтерполі в 2007 році була створена тактична організація для боротьби з незаконними ставками на спорт. У 2016 році пройшло понад 7400 перевірок, було конфісковано понад $53 млн, проведено понад 12 тисяч арештів, розповіла експерт.

Пані Хойжао Ю також розповіла, що правоохоронні органи не знають реальної картини з кількістю договірних матчів. «Необхідний обмін інформацією. Якщо стався договірний матч, ми координуємо свою роботу з членами організації. Інтерпол працює на міжнародному рівні. Ми не можемо покарати ту чи іншу особу, якщо факт не підтверджено. Нам потрібен механізм моніторингу, тут повинні бути задіяні національні федерації», – резюмувала вона.

Дискусійна сесія «Протидія глобальним загрозам. Боротьба з договірними матчами: ставка на чесний спорт» є частиною програми першого дня Міжнародного спортивного форуму. Учасники форуму ведуть дискусію про заходи запобігання протиправного впливу на результати офіційних спортивних змагань і боротьби з ними.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?