Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Психолог вважає, що легалізація грального бізнесу може сприяти поширенню лудоманії

Владислав Стародубцев
Зважаючи на нестабільну соціальну-економічну ситуацію в Україні узаконення ринку азартних ігор створює умови для формування та розвитку залежної поведінки. Про це в коментарі «УНН» зазначила кандидат психологічних наук, медичний психолог, адиктолог, експерт з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.
Психолог вважає, що легалізація грального бізнесу може сприяти поширенню лудоманії

Психолог вважає, що легалізація грального бізнесу може сприяти поширенню лудоманії

«Нестабільність економічної та соціальної ситуації в Україні, створюють умови для формування і розвитку адиктивної поведінки (англ. Addiction – залежність, згубна звичка) – форма девіантної поведінки, яка виражається в прагненні піти з реальності за допомогою зміни свого психічного стану. Бажання зіграти може бути викликано не тільки прагненням розважитися, а й спробою поправити своє фінансове становище, уникнути психотравмувальної, стресової ситуації або, хоча б на деякий час послабити її», – розповідає вона 

Бугайова каже, що пандемія COVID-19 негативно позначилася на соціальному та економічному становищі людей, тому деякі громадяни можуть відшукати тимчасове розв’язання власних проблем у залах гральних автоматів. Однак, таке полегшення тимчасове, а гроші, які витратить людина, можуть тільки погіршити ситуацію:

«Людина, яка перебуває в стані стресу, з більшою ймовірністю зупиниться біля ігрового автомата або зайде в казино, ніж якби йому для цього необхідно було їхати за місто в спеціально відведену зону для ігор. Отримавши задоволення і полегшення від гри, людина прагне знову їх випробувати. Формування залежності поступово призводить до того, що аддикт втрачає мотивацію до всіх інших видів діяльності, крім ігрової.

У багатьох закордонних країнах, де офіційно дозволено гральний бізнес, гральні зони, винесені за межі населених пунктів і це правильно, оскільки доступність ігрових автоматів і гральних закладів уможливить спонтанну, імпульсивну гру у звичайних перехожих, в тому числі й підлітків, а це неприпустимо», – констатує психолог.

Бугайова підкреслила, що варто брати до уваги досвід розвинених країн, в яких ринок азартних ігор успішно функціонує в окремих ігрових зонах, які жорстко контролюється та регулюються державою.

Нагадаємо, Рада сьогодні у другому читанні підтримала проєкт закону №2285-Д, однак за кілька годин після цього на сайті парламенту з’явилося одразу дві постанови щодо скасування результатів голосування. Тепер, згідно з регламентом, парламентарі повинні розглянути ці постанови.

У «Слузі Народу» розповіли, що чекатиме на українців після легалізації грального бізнесу

Арахамія повідомив, коли Рада розблокує підписання закону про гральний бізнес

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт