Професійні каппери. Чому не завжди варто слухати їх

Рейтинг Букмекерів

В останні роки інтернет рясніє пропозиціями з прогнозами різних капперів. Здебільшого це шахраї, але є і чесні люди, які справді надають прогнози непоганої якості. Проте у співпраці з ними є і свої ризики. Про них читайте в нашому матеріалі.

kappery

Професійні каппери. Чому не завжди варто слухати їх

Чому люди стають капперами?

Справді, чому, якщо ти добре розбираєшся в спорті і здатний давати якісні прогнози, може, варто ставити самому і бути в плюсі?

Однак не завжди це можливо. Найчастіше людина просто не може виділити відповідного рівня ігровий банк, щоб цей прибуток відчувати. Крім того, від спадів і мінусів ніхто не застрахований, а це безпосередньо буде відображатися на бюджеті (можливо, сімейному).

Інша причина прозаїчна. Зрозуміло, букмекери не надто люблять клієнтів, які їх постійно обіграють. Отож можуть обмежити максимальні ліміти за ставками. Ну а грати на дрібних сумах капперам уже нецікаво, тому вони вкладаються в аналітику, отримуючи непоганий дохід зі своїх клієнтів.

Які стратегії можуть запропонувати каппери?

Вони бувають дуже різними. Деякі можуть видавати один-два прогнози на місяць, інші будуть пропонувати чи не десяток ставок в день. Всі ці підходи, звичайно, мають право на життя.

Є й особливі категорії капперів: виделочники (люди, які шукають букмекерські виделки заради гарантованого профіту), каппери, які вишукують помилки в букмекерських лініях і грають на них, і інші «любителі халяви». Ні, не подумайте поганого, це насправді велика праця, але букмекери таких представників капперської справи дуже не люблять.

Ми ж поговоримо про аналітиків, тих, хто прогнозує, ґрунтуючись на власному аналізі.

Що вони можуть запропонувати? Наприклад, ставки не на найпопулярніші види спорту. 90% ринку капперських послуг – це ставки на футбол, хокей, теніс. Рідше трапляються баскетбол і волейбол. А ось смоллмаркети, такі як регбі, бейсбол, флорбол – увагою обділені. Тому аналітики такої спеціалізації рідкісні та мають непогану клієнтську базу.

Найчастіше такі каппери пропонують валуйні ставки, тобто на матчі, де їхня оцінка аналізу розходиться з букмекерською. Навіть якщо така ставка програє, вона правильна, тому що «валуйна». Що ж, насправді, на дистанції така стратегія може дати плюс.

Ризики

Ось ми і дісталися до головного. Отже, які ж ризики несе ваше можливе співробітництво з таким аналітиком. Чим ви ризикуєте, ставлячи за його прогнозами.

Неякісний аналіз. Мабуть, це найпоширеніша ситуація. Так буває, людина і розбирається в конкретному виді спорту, і справді стежить за матчами, але чого гріха таїти, у всіх нас є скелети в шафі. Людина симпатизує якійсь команді, можливо, окремим гравцям, і в момент аналізу ці симпатії можуть взяти вгору. Нормальна, житейська справа. Ось тільки після декількох програшів ви відчуєте це на своїй кишені.

Інша ситуація – людина просто не вміє виважено аналізувати. Так, він захоплюється спортом, так, дивиться матчі, але просто аналіз – це не його сильна сторона.

Як уникнути цієї проблеми? Напевно, гарантованого рецепту немає. Спробуйте постежити за каппераом, за його відгуками, поспілкуватися з тими, хто купує прогнози людини. Можливо, щось для себе і відзначите.

Обвал коефіцієнтів. А ось це великий мінус стратегії смоллмаркетів. Як ви розумієте, букмекери рухають коефіцієнти для того, щоб зрівняти потік грошей, який приходить на різні результати матчу. На великих подіях ставки від групи гравців можуть пройти абсолютно непоміченими в потоці грошової маси, а ось в третьому дивізіоні чемпіонату Японії з керлінгу, це, зрозуміло, побачать.

Коли ви взяли телефон і побачили прогноз, коефіцієнт на потрібний результат уже впав на 0,1-0,2. У підсумку статистика каппера буде досить суттєво відрізнятися від ваших успіхів

Чому так виходить? Наприклад, ваш партнер-каппер веде розсилку своїх прогнозів через один з месенджерів. У групі, крім вас, ще 10 клієнтів. У певний момент часу каппер відправляє прогноз в групу. П’ятеро людей побачили його відразу і поставили за початковим коефіцієнтом. Потім ще двоє, потім ще. Все це відстежується букмекером, коефіцієнти змінюються. В результаті, коли ви взяли телефон і побачили прогноз, коефіцієнт на потрібний результат уже впав на 0,1-0,2. У підсумку, при систематичному повторі такої теми статистика каппера буде досить суттєво відрізнятися від ваших успіхів.

Порізки рахунку. Ліміти ставок зрізають не тільки у капперів. Ви цілком можете потрапити в аналогічну ситуацію, від неї не застрахований ніхто. Звичайно, можна відкрити рахунок в іншого букмекера, але якщо ви ставите за прогнозами на дуже невідомі події, знайти лінію може бути дуже проблематичною справою.

Скасування виграшів. При великому потоці ставок на матч (знову ж, особливий ризик при ставці на маловідомий чемпіонат) букмекер вважатиме подію підозрілою. В такому випадку, швидше за все, вам розрахують ставку з коефіцієнтом 1,0. Каппер ж зарахує собі її як виграш. І дійсно, він не при справах. Ризик зростає, якщо у прогнозиста багато покупців.

Ось з такими ризиками ви можете зіткнутися, співпрацюючи з капперами, нехай часом і досить професійними людьми, які знають свою справу. Букмекери, звичайно, не забороняють цього, але далеко не факт, що ви зможете обійтися без проблем, граючи за купленими прогнозами.

Що робити? Кожен у цій ситуації повинен зробити свій вибір. Хтось взагалі перестане грати, хтось буде ретельно вибирати з безлічі капперських пропозицій, а хтось вирішить думати своєю головою і візьметься аналізувати матчі. У будь-якому випадку – вдалих вам ставок!

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?