Президент ФК «Гірник-Спорт»: «Одним з учасників «договірняку» був Гаращенков»

Гончар Тарас

Президент ФК «Гірник-Спорт» Петро Каплун розповів, як наразі триває ситуація з розслідуванням матчу «Іллічівець» – «Гірник-Спорт». Нагадаємо, на ринок перемоги маріупольців в матчі 19-го туру чемпіонату України з футбол в Першій лізі поставили більше $255 тисяч.

Петро Каплун: Тепер цю справу повинні довести до розуму відповідні органи

«Після тієї гри відразу всі наші футболісти потрапили під підозру. Ми провели своє внутрішнє розслідування, застосували поліграф, — взяв слово очільник ФК із Горішніх Плавнів. — Він показав, що одним з учасників був Гаращенков. На жаль, це все відбувалося з мовчазної згоди наших інших футболістів. Моя хата з краю – це не найкраща позиція в тій ситуації. Я питав у багатьох: «Чому ви знали і не розповіли?». У відповідь я чув: «Ми відмовилися, думали, що розмовами все і закінчилося». Та це теж позиція неправильна.

Я впевнений, що нечесним на руку футболістам були заплачені копійки

Гаразд, якби ми не платили зарплату, якби у нас не було умов. Але ж ми все платили. Навіщо було псувати свою репутацію? Заради чого? Я впевнений, що нечесним на руку футболістам були заплачені копійки. Це говорить, що у тих гравців, хто цим займається, голова зовсім не тямить».

На думку Петра Каплуна, тепер цю справу повинні довести до розуму відповідні органи. Зокрема, цим повинна займатися поліція. Місцеві правоохоронні органи раніше взагалі не знали, як ідентифікувати цю справу, адже раніше таких прецедентів не було. Зараз за такі дії передбачена кримінальна відповідальність. За словами керівника клубу, при бажанні цю справу можна швидко розслідувати. Є телефони, є рух тих величезних сум, які хтось десь ставив.

Наше внутрішнє розслідування показало, що Гаращенков здавав гру, але яку саме, це техніка не показала

Окрім того, президента «Гірника-Спорта» поділився думками щодо міст, з яких відбувалися основні ставки, а також інших підозрілих поєдинків. «Чотири міста – це тільки в Україні. Основні ставки йдуть в Азії – Китай, Гонконг… Там крутяться великі гроші і звідти також ставлять на наші нижчі ліги, в тому числі і на матчі першості U-19.

А скільки у нас підозрілих матчів не озвучено? Якби не цей рахунок 1:0 на нашу користь, ніхто б не звернув уваги. А адже ще були ігри, коли ми вдома грали з лідерами і програли «Вересу» (1:6) і «Десні» (2:5). Тоді ні в кого не виникало підозр? До речі, наше внутрішнє розслідування за допомогою поліграфа показало, що той же Гаращенков здавав гру, але яку саме, це техніка не показала».

Голова незалежної європейської організації Federbet, а нині голова Комітету етики та чесної гри ФФУ, Франческо Баранка прокоментував для «Рейтингу Букмекерів» аномальну поведінку клієнтів біржі ставок Betfair в цьому матчі, назвавши його «обурливим «договірняком». До того ж ексклюзивне інтерв’ю «РБ» за гарячими слідами раніше давав сам президент ФК із Горішніх Плавнів Ігор Каплун.

Свого часу екс-наставник команди Ігор Жабченко заявив, що виявили чотирьох футболістів, які можуть бути причетними до здачі гри з «Іллічівецем». Згодом троє з них залишили клуб. У організації здачі матчу раніше звинувачували саме Сергія Геращенкова, проте сам футболіст не визнає злочину.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?