Президент Федерації футболу Вірменії вважає договірним матч Вірменія – Албанія у кваліфікації Євро-2016

Олександр Веселов

Голова Федерації футболу Вірменії (ФФВ) Рубен Айрапетян в одному зі своїх недавніх інтерв’ю зробив наголос на тому, що відбірковий матч до Євро-2016 між футбольними збірними Вірменії та Албанії не відповідав принципам чесної спортивної боротьби. Більше інших даним виступом зацікавилися в Данії, адже згаданий поєдинок серйозно вплинув на шанси данців пробитися на континентальний турнір.

Чи підштовхнуть слова Айрапетяна УЄФА до відкриття справи по матчу Вірменія – Албанія?

Чи підштовхнуть слова Айрапетяна УЄФА до відкриття справи щодо матчу Вірменія – Албанія?

Як відомо, інформація про можливий «договірняк» в дуелі Вірменія – Албанія (0:3) з’явилася одразу після завершення гри, котра відбулася 11-го жовтня в Єревані, але надходила вона від малоавторитетних джерел з Албанії та Сербії. УЄФА розглянув тривожний сигнал, але серйозних причин для відкриття розслідування не виявив.

Але теоретично до даного питання можуть повернутися, особливо після таких заяв, яку зробив Рубен Айрапетян, звинувативши деяких футболістів збірної Вірменії в зраді: «Як президент федерації футболу Вірменії, я не дивлюся матч очима уболівальників. На жаль, це насправді сталося. І ми повинні все виявити, опублікувати імена даних людей. Це моя особиста справа. Просто зараз у нас немає фактів, але, думаю, вони будуть», – цитує Айрапетяна сайт azatutyun.am.

Особливо даним питанням цікавляться в Данії, адже їхня збірна була в одній відбірковій групі з Вірменією та Албанією, і за підсумком кваліфікаційних матчів відстала від албанців на два очки, які напряму пробилися на турнір у Франції. А Данії прийшлось грати в плей-оф, де вона в підсумку поступилася Швеції. Але данці обговорюють можливий скандал обережно, не маючи ілюзій з приводу дискваліфікації суперника, місце котрого вони можуть посісти.

По-перше, допускається, що президент ФФВ може просто підміняти головну тему для обговорення, адже деякі представники громадськості Вірменії серйозно незадоволені результатами діяльності Рубена Айрапетяна біля керма організації.

По-друге, УЄФА як раніше дистанціюється від даних чуток, і реально зайнятися питанням може тільки після певних подій. Наприклад, якщо сам Айрапетян наполягатиме і дійсно сприятиме слідству фактами, або ж дане питання буде піднято в багатьох авторитетних ЗМІ, інформацію яких не можна буде ігнорувати.

Але зараз нічого подібного не відбувається, про що розповів Джим Стьерне, данський представник в дисциплінарному комітеті УЄФА, з яким зв’язався сайт ekstrabladet.dk. Стьерне відкрито заявив, що взагалі нічого не чув про розслідування даного питання, уточнивши, навіть якщо воно і станеться, то він не буде до нього залучений – тому як є громадянином однієї з потенційно зацікавлених сторін.

Крім того, якщо теоретично уявити ситуацію, в якій буде доведено договірну суть матчу Вірменії та Албанії, це зовсім не означає, що національна команда Албанії буде обов’язково дискваліфікована, також потрібно довести, що корупційна змова була організована представниками її сторони.

А ми все ж згадаємо, що найбільшого успіху в своїй історії Данія досягла на чемпіонаті Європи 1992-го року, вигравши турнір, і на той форум данці пробилися не власними зусиллями, а після того, як взяти участь в турнірі не змогла збірна Югославії (в країні вирували військові конфлікти через причини її розпаду).

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Реєстрація
Реєстрація
Вхід
Забули пароль?