Переваги та недоліки комбінованих ставок

Тарас Гончар
В даному матеріалі експерти БК Pinnacle розповідають про те, що таке комбіновані ставки, чи варто їх робити, та які плюси і мінуси є у бетторів, які займаються такими ставками, перед букмекерами.
Переваги та недоліки комбінованих ставок

Переваги та недоліки комбінованих ставок

Що таке комбінована ставка?

Найчастіше такого типу парі з букмекером називають експрес-ставкою. Основна її відмінність від одинарної ставки полягає в тому, що тут об’єднані відразу кілька результатів (два і більше, максимальна кількість не обмежена) різних подій в одну ставку. При цьому вона виграє тільки в тому випадку, якщо всі зазначені в ній результати подій виявляться в результаті правильними.

Коефіцієнти на кожен з результатів подій, зібраних в комбінованій ставці, перемножуються. Таким чином беттор, навіть зробивши ставку на відносно невелику суму, може завдяки високому підсумкового коефіцієнту отримати відмінний прибуток. Власне, це і є основна причина, чому експрес-ставки приваблюють багатьох гравців.

Різні види комбінованих ставок

Традиційно вважається, що експрес ставки роблять переважно новачки, а професійні беттори вдаються до них рідко, оскільки тут основний акцент робиться радше на везіння, ніж на досвід і статистичний аналіз. Якщо навіть досвідчений гравець і вдається до такого типу парі, він навряд чи буде збирати в експрес більше двох-трьох результатів. При цьому часто на сайтах букмекерів можна бачити справжні купони (їх використовують як спритний рекламний трюк) щасливих гравців, які поставили умовні сто гривень на експрес-ставку, в яку включено 10-15 різних подій, і «підняли» в результаті суму в кілька десятків, а то і сотень тисяч гривень.

Так, такі випадки справді бувають, проте вони є великою рідкістю. Набагато частіше в «довгому» експресі не вистрілюють один-два результати, і ставка згорає. Однак гравцеві здається, що наступного разу, зробивши необхідні корективи, він вже точно «зірве банк», проте знову зазнає невдачі.

Втім, існує спеціальна термінологія, що застосовується для позначення різних видів комбінованих ставок залежно від їхньої складності. Наведемо тут основні назви:

Патент – 3 «1» + 3 «2» + 1 «3» (тобто три одинарних ставки плюс три «двійники» плюс три «трійники», зібрані разом);
Янкі – 6 «2» + 4 «3» + 1 «4»;
Лакі 15 – 4 «1» + 6 «2» + 4 «3» + 1 «4»;
Лакі 31 – 5 «1» + 10 «2» + 10 «3» + 5 «4» + 1 «5»;
Канадець – 10 «2» + 10 «3» + 5 «4» + 1 «5»;
Хайнц – 15 «2» + 20 «3» + 15 «4» + 6 «5» + 1 «6»;
Суперхайнц – 21 «2» + 35 «3» + 35 «4» + 21 «5» + 7 «6» + 1 «7»;
Голіаф – 28 «2» + 56 «3» + 70 «4» + 56 «5» + 28 «6» + 8 «7» + 1 «8».

Плюси і мінуси комбінованих ставок

Основний плюс експрес-ставки ми вже назвали – можливість отримання великого виграшу при невеликому вкладенні. Непрямою перевагою для любителів поспостерігати за трансляціями спортивних подій, на які вони зробили ставки, є можливість «повболівати за своїх» відразу в декількох матчах.

Однак очевидним є і недолік комбінованої ставки – при одній-єдиній помилці згорає вся ставка. Якщо ви з десяти результатів вгадали дев’ять, а, наприклад, долю одного футбольного матчу вирішив суперечливий пенальті не на вашу користь, сума вашого виграшу буде дорівнювати нулю – уявляєте, як це прикро, коли ви вже подумки рахуєте прибуток, а тут…

Професійні гравці користуються комбінованими ставками, тільки коли абсолютно впевнені в своїх прогнозах на результат тієї чи іншої події. Наприклад, беттор очікує, що в матчі команд А і В обов’язково переможе команда А, але коефіцієнт на її перемогу становить усього 1,5. З іншого боку, він упевнений, що у приблизно в той же час у матчі команд В і С голів буде мінімум. Коефіцієнт тут на результат «тотал менше 2,5» становить 1,6. Об’єднуючи дві події в одну експрес-ставку, він отримує підсумковий коефіцієнт 2,4, що, погодьтеся, набагато привабливіше з фінансової точки зору.

У деяких букмекерських компаніях при розміщенні комбінованих ставок до кожного з коефіцієнтів обраних результатів подій додається збільшена маржа в порівнянні з комбінацією, коли ті ж ставки були одинарними. Такі контори ми радимо уникати, оскільки вважаємо такі дії з боку букмекера не зовсім чесними у стосунку до гравців, які і так піддаються великому ризику.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт