Страховка пари до ₽1500 от БК GGBet.ru

Промокод: BR1500

Отримати бонус

Перехід на команди з шести гравців у CS:GO: історія та наслідки

Тарас Гончар
У той час як багато популярних кіберспортивних дисциплін почали переходити на чисельніші команди, класичний склад команд CS:GO завжди налічував всього п’ять гравців. У цьому матеріалі від експертів Pinnacle ми постараємося розібратися, чому деякі команди розширюють свій склад до шести гравців, і чи збережеться ця тенденція в майбутньому.
Перехід на команди з шести гравців у CS:GO: історія і наслідки

Перехід на команди з шести гравців у CS:GO: історія і наслідки

Із самого початку команди з CS:GO налічували п’ять гравців. Як правило, якщо команді потрібно замінити гравця, вона просто наймала кіберспортсмена з боку для одноразової заміни. Якщо ж колективу потрібно було різко «сколихнутися» та підвищити результативність, склад команди повністю оновлювався.

Останнім часом такі приклади трапляються все частіше. Так, у 2017 році команді Ninjas in Pyjamas (NiP) довелося вдатися до послуг Oleksandr «s1mple» Kostyliev і Egor «flamie» Vasilev, щоб замінити Adam «friberg» Friberg і Patrik «f0rest» Lindberg в двох фінальних матчах турніру ECS Season 3.

Цей хід викликав неоднозначну реакцію спільноти, тому що обидва гравці «на заміну» були з української команди NaVi, яка перебувала на 10 рядків вище NiP в рейтингах. Критики шведів зазначили, що колектив значно підвищив шанси на перемогу, взявши на заміну гравців з сильнішої команди.

Зовсім недавно стався схожий випадок, коли команда FaZe скористалася послугами Jorgen «cromen» Robertsen і Richard «Xizt» Landström, щоб замінити травмованого Olof «olofmeister» Kajbjer в 2018 році. Проте різниця між ними є: на відміну від ситуації з NiP, cromen і Xizt були офіційно пов’язані контрактом з FaZe на весь період заміни.

За останні кілька років почастішали випадки пасивної участі в колективах деяких гравців. Як правило, вони не беруть активної участі в змаганнях до свого продажу, виходу з команди або поверненя в основний склад.

Найближче до розширення команд CS:GO підібралася тоді, коли відразу кілька організацій вирішили сформувати навчальні команди. У цьому незвичайному експерименті взяли участь такі колективи як Fnatic, North і EnVyUs. Проте згодом більшість професійних команд відмовилося від цієї практики через турнірні правила.

Таким чином у реальних умовах перехід гравців з команди в команду залишається вельми рідкісним явищем, яке з’явилося порівняно недавно.

Перехід на команди з шести гравців: Astralis

На початку 2020 року колектив Astralis задумався про включення в команду шостого учасника. У 2016 році данці вже запрошували в свій склад wantz, однак він жодного разу не брав участі в турнірах у складі цієї команди.

Цього року новим учасником став Patrick «es3tag» Hansen, про приєднання якої був випущений детальний прес-реліз.

Сьогодні ми оголосили про розширення складу: в наші лави вступив Patrick «es3tag» Hansen. Тренер @zonic розповість про @es3tag, про його приєднання до команди на рівних умовах з іншими гравцями і про те, як Astralis продовжить роботу в форматі команди з шести чоловік, – говорилося в заяві Astralis.

Astralis є першою великою командою, яка зважилася на такий крок. Чи виявиться ця ідея ефективною – час покаже. Проте ходять чутки про те, що датський колектив планує подальше збільшення кількості гравців.

З огляду на те, що на початку сезону 2019 року команді довелося відмовитися від кількох турнірів через різні проблеми зі здоров’ям у гравців, таке рішення може виявитися досить розумним.

Так, під час проведення турніру ESL One: Cologne 2016 Major Peter «dupreeh» Rasmussen зліг з апендицитом, в результаті чого його довелося замінювати тренеру команди, а Nicolai «device» Reedtz неодноразово пропускав змагання через хвороби, викликані постійним стресом. У подібних ситуаціях може виявитися дуже доречним запасний гравець, який вже встиг «зігратися» зі своєю командою.

Чи продовжать команди CS:GO розширювати кількість учасників?

В дисциплінах на кшталт League of Legends і Overwatch розширення складів команд виявилося досить успішною ідеєю, однак аудиторія CS:GO відрізняється підвищеною консервативністю, а в турнірах Valve Major зберігається принцип, згідно з яким три гравці з п’яти є ядром колективу.

Проте команди на зразок Astralis можуть «обкатати» збільшений склад в змаганнях інших організаторів. Наприклад, організатори турніру BLAST Premier дозволили використовувати склади з семи осіб – п’ятеро гравців стартового складу і два запасних, а також залучати до гри додаткового тренера. Крім того, командам дозволили змінювати гравців навіть між картами в рамках однієї серії матчів.

І все ж командам, які планують додати до свого складу додаткових гравців, варто враховувати високу вартість кіберспортсменів. CS:GO є однією з найдорожчих для входу кіберспортивних дисциплін, тому власникам команд може бути складно оцінити прибутковість цієї ідеї – особливо якщо врахувати, що більша частина грошей дістанеться самим кіберспортсменам у якості призових.

Проте в найближчому майбутньому дисципліну CS:GO неодмінно очікують зміни. Розширення складів команд – всього лише один з безлічі потенційних відповідей на ті питання, які виникають під час погляду на поточний стан змагань і графіки провідних команд.

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт