Олександр Золотогорський: «Футбол – найгірший вид спорту для прогнозів»

Тарас Гончар
Постійний експерт «Рейтингу Букмекерів», коментатор на телеканалі «2+2» і головний редактор FootballHub Олександр Золотогорський в інтерв’ю нашому порталу порівняв різні види спорту за складністю прогнозування, оцінив повернення українського футболу та формат наступного сезону.
Олександр Золотогорський: «Футбол – найгірший вид спорту для прогнозів»

Олександр Золотогорський: «Футбол – найгірший вид спорту для прогнозів»

– Олександре, більше за вас плюсових ставок зробив лише Скічко та Громіков. Про що треба завжди пам’ятати, коли робиш ставки? Які у вас є правила?

– Правила прості. Насамперед необхідно стежити за тим, що ти прогнозуєш, бачити на власні очі, як грають команди чи гравці, на яких ставиш. Не можна сліпо довіряти думці інших, навіть тим, кому ти довіряєш. Треба завжди все перевіряти, адже відповідальність лише на тобі.

Загалом ставки – це стаєрська дистанція. Ті, хто прагнуть миттєво зірвати куш, дуже швидко програють. Не варто «ліпити» експреси з величезним коефіцієнтом і великою кількістю подій, максимум – 2-3.

Також варто обрати свою стратегію – хочеш ти грати у своє задоволення чи заробляти. В другому випадку потрібно розуміти, що мало кому вдається виходити в плюс, не більше 5% бетторам.

За моїми спостереженнями, на баскетбольному паркеті результати набагато частіше відповідають логіці, ніж на футбольному полі.

– Уявімо, що завтра грає «Динамо» і «Шахтар», а ви хочете скласти прогноз. Яка у вас буде послідовність дій?

– Одразу скажу, що такі поєдинки – не для серйозних ставок. Краще шукати інші матчі. Загалом мій алгоритм дій звичайний. Я завжди знаю, в якій формі команди, знаю останні новини, знаю, яка ситуація та мотивація в клубів. Виходячи з цієї інформації, я складаю найімовірніший сценарій матчу. Треба вмикати логіку та аналізувати слабкі та сильні сторони суперників.

– Ви прогнозували і футбол, і теніс, і біатлон, і баскетбол. Що вам подобається прогнозувати найбільше, а що – найменше?

Футбол – найгірший вид спорту для прогнозів. Хоча зрозуміло, що найбільше ставок роблять саме на найпопулярніший вид спорту в світі. Прогнозувати футбол непросто, тому що це завжди гра на три результати. Дуже сильно беттори залежні від талану: у будь-який момент може залетіти гол і повністю перевернути гру, що дозволить виграти аутсайдеру. Загалом існує багато факторів, які можуть вплинути на результат.

У тенісі все набагато легше. До того ж його краще можна передбачити в лайві. У цьому виді спорту є лише два спортсмени та два результати. Погодьтеся, легше оцінити готовність двох людей, а не 22.

Баскетбол також простіше піддається аналізу. За моїми спостереженнями, на паркеті результати набагато частіше відповідають логіці, ніж на футбольному полі.

Водночас у біатлоні все можна розрахувати суто математично. Потрібно мати максимум інформації та часу на її опрацювання. У гонках часто можна знайти багато приємних коефіцієнтів. Завжди слід враховувати, який вітер у місці проведення змагань, яка загалом погода, в якій формі спортсмени, які в них показники швидкості та стрільби, який вид траси тощо. Усі ці фактори математичні, що дозволяє точніше прогнозувати події, ніж у тому ж футболі.

– Що у вас на першому місці в прогнозах?

– Важливо не тільки знаходити цифри, а й вміти їх опрацювати. Для цього потрібно візуальне враження. Якщо ти не бачив останні матчі, а спираєшся лише на статистику, то такий прогноз матиме меншу вагу.

Найбільший коефіцієнтів я спіймав декілька років тому у матчі «Арсеналу» в Лізі чемпіонів. «Каноніри» мінімально поступалися в рахунку на 75-й хвилині, я зробив ставку на камбек з коефіцієнтом 13,0, і на останніх хвилинах англійці двічі забили та вирвали перемогу.

– З чого варто розпочинати «знайомство» з новим турніром, як у випадку з білоруською першістю?

– Треба дивитися матчі, якщо стане сил у випадку з чемпіонатом Білорусі. Останнім часом моя найкраща тактика – ставити на «БАТЕ» в лайві після пропущеного голу. Хоча це не гарантує збереження нервових клітин. Остання гра з маленькими «Смолевичами» була божевільною: борисовці спершу програвали, потім вигравали 3:1, згодом двічі пропустили, а в підсумку виграли 5:3.

У цілому чемпіонат Білорусі взагалі не піддається логіці. Подейкують, що результати деяких матчів відомі наперед. Не можу цього підтвердити, проте насправді відбувається дуже багато дивних речей. Можливо, це залежить від рівня змагань. Вочевидь, чим менший рівень, тим більше існує можливих варіантів, що впливає на складність прогнозування.

– Як часто ви робите ставки на свої прогнози?

– Раніше майже на 100% своїх прогнозів ставив. Зараз рідше є така можливість. Можу зробити ставку для забави, щоб цікавіше було дивитися гру. Останній випадок уже вище згадував, коли лайвив матч «БАТЕ».

– Який у вас рекорд за сумою і коефіцієнтом?

– Суми ставок у мене невеликі, до 200 гривень. Щодо коефіцієнтів – найбільший я спіймав декілька років тому у матчі «Арсеналу» в Лізі чемпіонів (уже не пригадаю суперника). «Каноніри» мінімально поступалися в рахунку на 75-й хвилині, я зробив ставку на камбек з коефіцієнтом 13,0, і на останніх хвилинах англійці двічі забили та вирвали перемогу.

Упевнений, що клуби з турнірною мотивацією будуть найкраще готові до поновлення чемпіонату.

Гіленко повідав, що робить ставки в лайві, коли коментує матчі. У вас таке буває?

– Зазвичай ні. Хоча для чемпіонату Білорусі це хороша мотивація в роботі, адже під час коментування матчів наших сусідів важко себе вмовити бути емоційним.

– У вас один з найнижчих середніх коефіцієнтів виграшних прогнозів – 2,06. Віддаєте перевагу обережній тактиці?

– Це моя модель гри, яку вважаю найкращою. Як уже казав, ставки – стаєрська дистанція, на мій погляд. Знаю, що в Гіленка тактика – «закидати» великими коефіцієнтами. 30% справдиться і Максим у плюсі. Проте це радше гадання за зірками, як на мене. Так, цікаво знаходити варіанти, які недооцінюють букмекери, але завжди використовувати таких підхід – не найкраща тактика, на мою думку. Краще тихенько їхати та вгадувати, аніж постійно ризикувати та програвати.

Юрій Шевченко: «Моя найбільша перемога – це Стів Брюс у «Ньюкаслі» з коефіцієнтом 51,0»

– Що вам більше подобається – ординари чи експреси?

– Це нормальна стратегія – збирати двійники чи трійники. На єврокубки так реально грати. Експреси на Лігу чемпіонів і Лігу Європи мені більше подобаються, аніж ординари. Також можна діяти і в тенісі. Проте складати не більше 2-3 подій, інакше експрес стає улюбленим словом букмекера.

– Незабаром виникне ситуація, коли деякі чемпіонати повернуться, а інформації за останні місяці немає. Як зараз прогнозувати змагання?

– Так само, як на початку сезону. Варто обережно починати. В будь-якому випадку залишається головний фактор – мотивація. Наприклад, в Україні залишається відкритим питання про друге місце, боротьба за яке точиться між «Динамо» і «Зорею». Зрозуміло, що ці команди будуть дуже сильно налаштовані набирати максимум очок. Упевнений, що клуби з турнірною мотивацією будуть найкраще готові до поновлення чемпіонату.

«Динамо» має більше передумов посісти друге місце в УПЛ. Попереду ще дуже багато матчів. «Зоря» може втратити очки не тільки з грандами, а й з «Десною» та «Олександрією».

– УПЛ повертається 30 травня. Чи готова Україна до такого кроку?

– Зараз ліга має затвердити медичний протокол. Матчі відбуватимуться без глядачів, тому питання лише до відповідної роботи в клубах і на матчах. Якщо узгодити потрібний формат дій, то, мені здається, можна спокійно та безпечно дограти чемпіонат.

30 травня, наскільки розумію, – це була найбільш рання дата поновлення. Це дасть можливість сильно не скупчувати матчі та нормально підготуватися до наступного сезону.

Мені не сподобалося рішення французів і нідерландців, яке схоже на поспішне і нервове. Натомість мені сподобалася позиція англійців, які запевняють, що для глядачів дуже важливі футбольні змагання, щоб потішити уболівальників у непростий час. Німці також молодці, що найраніше повернуть Бундеслігу.

– Як вам ідея провести матчі першої шістки в Києві?

– Це складно. Найбільше суперечок щодо цього точитиметься. Є певна логіка в такому форматі, проте це ставить команди не в рівні умови. Не можу віддати перевагу якомусь з варіантів. Зрозуміло, що найправильніше грати за регламентом. Втім, якщо всі погодяться, тоді питань немає.

– Хто посяде друге місце в УПЛ?

– Ще не аналізував календар. Однак мені здається, що «Динамо» має більше передумов. Попереду ще дуже багато матчів. «Зоря» може втратити очки не тільки з грандами, а й з «Десною» та «Олександрією». Насправді у першій шістці ситуація складніша, ніж просто боротьба двох клубів. Отож мій прогноз – «Динамо» візьме срібні медалі.

У Білорусі – 16 команд, у маленькому Люксембурзі – 14, а в нас – 12. Як таке може бути? Це нонсенс.

– Яким, на вашу думку, має бути формат УПЛ наступного сезону?

– Лише один відомий клуб виступає за збереження ліги в нинішньому вигляді. Однак є регламент, який передбачає розширення до 14 учасників. Не розумію, як можна змінювати своє рішення. На мою думку, наступного сезону має бути 14 клубів, а через рік – 16. Це мінімум для України. У Білорусі – 16 команд, у маленькому Люксембурзі – 14, а в нас – 12. Як таке може бути? Це нонсенс. Тим паче є непогані команди в Першій лізі, які мають великі амбіції. Треба однозначно розширюватися.

– Яких змін зазнає футбол загалом внаслідок пандемії коронавірусу?

– Непросто прогнозувати. По-перше, догравання сезону буде без глядачів. Як почнуть наступний, ніхто поки не знає. Буде вірус сезонним чи розпочнеться нова хвиля захворюваності восени? Невдовзі можуть виникнути величезні проблеми. Вплив на спорт буде дуже великим. Розпочалася нова ера не тільки для спорту, але й для людства. Треба призвичаюватися до ситуації, щоб згодом побороти коронавірус.

Думаю, що найближчим часом зникнуть космічні ціни трансферів. Це на краще, тому що суми були неадекватні. Коли більше 200 мільйонів євро викладається за одного гравця, а клаусули деяких футболістів складають пів мільярду – це має дуже дивний вигляд. Можливо, ситуація позначиться і на зарплатах у футболі. В Україні відбуватиметься все те саме, але в своїх пропорціях. Проблеми вже є, особливо в клубах Першої, а ще більше Другої ліги. Час зараз непростий для багатьох команд.

Максим Кравець: «Ставки роблю 17 років, і через всі помилки новачків я пройшов особисто»

Олександр Шуфрич: «Я не стану впевнено говорити, що матчі з фіксованим результатом зникли»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт