Юрист запропонував додати дві норми у конкурс відбору членів Комісії з регулювання азартних ігор

Сергій Гумен
Експерт Дмитро Грищенко зазначає, що до конкурсу в комісію з азартних ігор не можна допускати бенефіціарів або представників грального бізнесу, а також людей, які пов’язані з криміналом.
Юрист запропонував додати дві норми у конкурс відбору членів Комісії з регулювання азартних ігор

Юрист запропонував додати дві норми у конкурс відбору членів Комісії з регулювання азартних ігор

У конкурсні правила відбору членів Національної комісії з регулювання азартних ігор і лотерей варто додати дві норми. Першу про те, що її членами та співробітниками не можуть бути бенефіціари або працівники будь-яких суб’єктів грального бізнесу і другу – про те, що з конкурсу автоматично повинні вибувати люди, пов’язані з криміналом.

Про це в інтерв’ю виданню Delo.ua розповів партнер юридичної фірми «Грищенко та партнери» Дмитро Грищенко.

Юрист говорить, що відповідно до положень Закону «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор», конкурс на посади членів Комісії проводитиметься відповідно до Закону «Про державну службу» до вимог по категорії «А» і відповідною постановою Кабінету міністрів.

«Сьогодні трохи спрощений порядок конкурсу. Проте, зміна норми тестування на знання спеціального законодавства з обов’язкового на додаткове, компенсувалася рішенням «ситуаційних завдань», які будуть вирішуватися в Центрі оцінювання. Таким чином, знання і компетентність кандидата будуть показуватися саме в ході вирішення завдань на професійні знання кандидата. При нормальному (некорупційному) розгляді конкурсною комісією претендентів будуть зрозумілі потенціал і професійні навички кожного з них», – вважає Грищенко.

«Якщо говорити в цілому, то досвід повинен бути в кожній професії. Але в Україні справжніх експертів в регулюванні ринку азартних ігор і лотерей вкрай мало. У нас не було, як такого, ігрового бізнесу. Та й де взяти спеціаліста виключно по гральному бізнесу? Припустимо в Міністерстві фінансів були люди, які регулювали лотереї. Це теж ігровий бізнес, але тільки одна з його гілок. А інших фахівців не було. Якщо запрошувати фахівців з досвідом роботи в нелегальній галузі – будуть ті ж граблі, що і з Національною комісією з регулювання ринку електроенергії. Олігархи поставлять своїх людей і будуть через них, умовно кажучи, стверджувати вигідні собі тарифи. Найбільш компромісний варіант – запрошення фахівців з-за кордону. Але не співробітниками, а виключно в якості консультантів», – підкреслив юрист.

Розповів Грищенко також про те, як уникнути ризиків ручного управління процесів видачі ліцензій операторам грального бізнесу. За його словами, досить буде зберегти баланс противаг і врахувати цей фактор при відборі кандидатів. Зокрема, необхідно максимально обмежити контакти між тими, хто хоче отримати ліцензію і співробітниками Комісії. Домогтися цього можна за допомогою повної диджиталізації процесу.

«Це одне із завдань, вирішити яке міг би віцепрем’єр-міністр і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Його відомству під силу оцифрувати процес – створити додаток за прикладом «Дії», в якому всі охочі, при виконанні повного списку необхідних вимог, можуть отримати ліцензію оператора азартних ігор. Не бачу в цьому особливих проблем, було б відповідне розпорядження», – пояснив Грищенко.

При цьому юрист переконаний – як тільки уряд запускає новий вид економіки, під нього відразу необхідно розробляти додаток. Це дозволить помітно заощадити кошти на оренду офісу, паперової номенклатури, утримання декількох десятків чиновників. Зусилля останніх, крім усього іншого, можна направити як раз на оцифровування напрямків. Іншим варіантом, на думку юриста, може стати варіант, коли вартість створення і функціонування програми закладається в ціну самих ліцензій.

Нагадаємо, що з шести членів Національної комісії з азартних ігор затверджено вже чотири. Останні призначення відбулися на черговому засіданні уряду в середу, 18-го листопада. Кабмін затвердив Олексія Ботезата та Христину Дутку-Гефко. Керівником комісії 22-го жовтня Кабмін призначив Івана Рудого. Крім того, тоді ж її членами стали Олена Водолажко і Євген Гетьман.

Міністр Немчінов розповів про процедуру формування Комісії з регулювання грального бізнесу

Кучухідзе: «Орієнтовно до 10-го грудня Кабмін затвердить ліцензійні умови для грального бізнесу»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт