Виграші до ₴50 тисяч не оподатковуватимуть: у ВР зареєстрували відповідний законопроєкт

Владислав Стародубцев
На сайті Верховної Ради з’явився проєкт закону №5043 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування деяких доходів». «РБ» розповідає, які положення передбачає документ.
Виграші до ₴50 тисяч не оподатковуватимуть: у Раді зареєстрували відповідний законопроєкт

Виграші до ₴50 тисяч не оподатковуватимуть: у Раді зареєстрували відповідний законопроєкт

Встановлення граничного розміру виграшів в азартних іграх, що не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, а також запровадження єдиної ставки на GGR у розмірі 18% – два головних положення законопроєкту №5043, який наразі перебуває на розгляді у Комітеті ВР з питань фінансів, податкової та митної політики.

Докладніше

Відповідно до тексту законопроєкту №5043, гравець буде звільнений від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором, якщо розмір його виграшу не перевищує 50 тисяч гривень. Водночас усі виграші, більші за 50 тисяч гривень, будуть оподатковуватися за нормами чинного Податкового кодексу. 

Також, у разі ухвалення документа, до 18% буде уніфікований розмір податкових ставок на GGR. Щоправда, у законопроєкті не зазначається, на які саме види азартних буде розповсюджуватися це положення. Раніше один з авторів реформи ринку азартних ігор Борис Баум розповідав про вирівнювання ставок GGR для усіх видів азартних ігор, окрім лотерей, тож найімовірніше, саме такий варіант і пропонується. 

Ще одне нововведення – окремі правила оподаткування виграшів в іграх у покер для професійних гравців. Зокрема, пропонують оподатковувати за такою формулою: різниця між доходами від виграшів та витратами на такі ігри, а виграші оподатковуються податковим агентом під час виплати.

Законотворці, серед іншого, пропонують відтерміновувати  до 1-го січня 2022-го року застосування норм щодо сертифікації грального обладнання.

«На розгляді Верховної Ради України знаходяться законопроєкти, що передбачають повне звільнення виграшів в азартних іграх від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. 

Проте повне звільнення виграшів від азартних ігор від оподаткування податком на доходи фізичних осіб  та військовим збором матиме негативний соціальний ефект, а також потребує встановлення додаткових процедур для забезпечення неможливості використання звільнення виграшів від оподаткування для відмивання коштів, отриманих злочинним, в тому числі корупційним, шляхом. 

У світовій практиці застосовуються різні схеми оподаткування виграшів від азартних ігор та лотерей – від повного звільнення виграшів до збільшеної ставки оподаткування таких доходів. Одним із варіантів, що використовується, є не оподаткування виграшів, розмір яких не перевищує певного встановленого розміру», – мовиться у пояснювальній записці до законопроєкту. 

Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», Верховна Рада до кінця цього тижня може ухвалити законопроєкт, що повинен усунути юридичну колізію з формуванням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей.

БК Parimatch отримає ліцензію на організацію онлайн-казино

Гетманцев: «Заборона азартних ігор ніколи не призводила до позитивних результатів для суспільства»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт