Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №2713-Д

Владислав Стародубцев
Документ нарешті поставили на голосування у першому читанні, проте голосів для ухвалення за основу не вистачило.
Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №2713-Д

Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт №2713-Д

На розгляд народним обранцям було запропоновано основний і чотири альтернативних законопроєкти щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей. 

Для прийняття законопроєкту не вистачило 9 голосів. Підсумки голосування: 217 – «За», 59 – «Проти», 14 – «Утрималися». Однак є і хороша новина для операторів гемблінгу: проєкт закону №2713-Д був відправлений на доопрацювання в Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики. Підтримали відповідну ініціативу 229 парламентарів, після чого голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про завершення пленарного засідання. 

Що кажуть експерти?

На думку голови Ukrainian Gambling & Betting Association Миколи Мельника, той факт, що проти проголосували тільки 59 депутатів – це позитивний сигнал для представників бізнесу. 

«Те, що закон поки не може пройти перше читання – це велика проблема як для галузі, так і для бюджету України. Адже поки бізнес не розуміє,  за якими правилами він буде діяти в майбутньому, поки не зрозуміло скільки треба платити податків,  а відповідно і вирахувати рентабельність, доти бізнес не буде поспішати виходити з тіні, а іноземний інвестор не прийде. 

Відповідно бюджет не доотримає мільярди гривень податками, а галузь так і буде перебувати у підвішеному стані. Тепер зрозуміла справжня позиція депутатів і судячи з того, що проти лише 59 народних обранців, то поле для діалогу і переконання все ж є». 

Мельник каже, що потрібно розмовляти з тим, хто проти, щоб зрозуміти мотивацію цих парламентарів, і переконати їх змінити свою думку. 

«Проблему не треба замовчувати, її треба вирішувати, інакше Україна втратить час і гроші, а інвестори будуть вважати дії влади не послідовними, а відповідно і несерйозними», – написав експерт на сторінці у Facebook

Що передбачає проєкт закону №2713-Д? 

  • Податок на виграш залишається, але буде застосовуватися лишень у тому випадку, якщо сума виграшу більша за 8 мінімальних заробітних плат (станом на цю мить це 48 тисяч гривень – «РБ»). Виграші, менші цієї суми, оподатковуватися не будуть. 
  • Встановлена єдина ставка на дохід (GGR) для усіх видів азартних ігор у розмірі 10%;
  • Скасування потрійного ліцензійного платежу на провадження діяльності з організації та проведення букмекерської діяльності, на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор казино у мережі Інтернет, а також за гральний автомат;
  • Відмова від запровадження на три роки нульової ставки податку на дохід для діяльності з організації та проведення азартних ігор.

Закревська розповіла, як перетворити Україну на центр гемблінгу Східної Європи

Кучухідзе розповів, як гравцям самообмежитися від азартних ігор

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт