Рудий оцінив перспективи видачі перших гемблінг-ліцензій цьогоріч

Владислав Стародубцев
Голова Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Іван Рудий висловився щодо запуску сфери грального бізнесу. За його словами, регулятор робить усе можливе, щоб запустити процес видачі ліцензій до кінця цього року.
Рудий оцінив перспективи видачі перших гемблінг-ліцензій цьогоріч

Рудий оцінив перспективи видачі перших гемблінг-ліцензій цьогоріч

«Чи встигне регулятор розпочати процес видачі ліцензій цьогоріч? Комісією для цього зроблено майже все. Зараз ми чекаємо від уряду узгодження ліцензійних умов. Для того, щоб дійсно ринок запрацював у цьому році. Для нас це дуже важливе завдання, аби саме в цьому році ми встигли запуститися.

Ми зробили все, що від нас залежить.  Але залишилися певні процедури, як взагалі працює держсистема.

Ми не можемо тільки від себе сказати, що все, ми готові. Ми розробляємо відповідно до законодавства ліцензійні умови, потім ми їх узгоджуємо з іншими, відповідно до процедури, це не один день, не два дні. Це документи, які вимагають детальної уваги, детального розбору, тому що це фінанси, це не жарти. Коли ми отримали всі узгодження – ми пересилаємо це на Кабінет Міністрів України, якщо там, знову ж таки, все в порядку, приймаються ліцензійні умови і ми йдемо далі.

Ми розуміємо, що поки не всі готові будуть. Тому що, знову-таки, є певний перелік вимог, не у всіх готелів є підтвердження зірковості поки. Багато різних процедур. Навіть незважаючи на те, що людина готова і є гроші, він хоче цей бізнес почати – у нього може бути не все підготовлено за вимогами. Ми розуміємо, що не всі відразу в цьому році будуть готові і підуть отримувати ліцензії. 

Знову ж, розглядаємо ми за законом всіх і даємо експертну відповідь. Так або ні. Якщо ні – то чому. Якщо так – то чому. Все по процедурі. Тут не потрібно нічого вигадувати, треба дивитися по факту. Коли будуть затверджені ліцензійні умови – ми рахуємо. Потім ми дивимося, коли пішли перші заявки. Знову ж, всю нашу діяльність ми ведемо прозоро, це все можна відстежувати, слава богу. Ми колегіальний орган, ведемо все прозоро і все буде чисто.

Чи не доцільніше буде почати видачу ліцензій наступного року, щоб держбюджет отримав більше коштів? Щодо плати, так, дійсно, кожен рік вона підв’язується під мінімальну заробітну плату і щорічно зростає. В цьому році, дійсно, вигідніше придбати ліцензію. У наступному році теж буде вигідніше, ніж за рік після наступного. Це правда. Але все одно, за процедурою є закон, ліцензійні умови, є порядок, його треба чітко дотримуватися, ось і все.

З одного боку, якщо дуже вузько дивитися на питання, досить логічно, як ви говорите, видати в наступному році. Тоді так само, за такою ж логікою, в наступному році буде вигідніше дати в наступному році, а не видавати в цьому. Таке замкнене коло. Тому що відсотки дійсно будуть рости. 

Чому для нас важливо почати в цьому році? По-перше, найважливіше – це дати сигнал ринку. Що він працює. 

По-друге, найважливіше – дати сигнал міжнародній спільноті, що у нас працює ринок, у нас запрацював регулятор, у нас виконуються накази уряду, реформи, все дійсно в стислі терміни, ми не тягнемо, ми виконуємо поставлені завдання перед урядом. 

І знову ж таки, поки що цей бізнес перебуває в тіні. Тому що всі думають, що комісія десь колись там запрацює. А це вже сигнал того, що вона вже працює, вже потрібно виводити гравців з тіні, вже давати можливість легальним гравцям заходити в цей ринок і таким же чином боротися з нелегальними гравцями ринку. Це банальна логіка. 

Людина, яка заплатила за ліцензію дуже великі гроші – так само буде зацікавлена в тому, щоб не з’являлися тіньовики. Це початок нормальної здорової процедури, здорового існування. 

І чим раніше ми це почнемо, чим раніше ми покажемо – ми зможемо вже реально щось планувати на майбутнє. Бо знову ж таки, про щось говорити зараз, коли ще нічого немає, придумувати якісь плани – це нонсенс, треба дивитися по факту. Чим раніше ми цей факт почнемо, тим буде краще», – розповів пан Рудий в коментарі GamingPost

Як повідомляв «Рейтинг Букмекерів», один з членів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей не пройшов спецперевірку, про це розповів міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. 

Кучухідзе: «Легалізація азартних ігор сприятиме становленню України на рейки фінансової незалежності»

Рудий відзвітував за перший місяць роботи Комісії з регулювання азартних ігор: список виконаного

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт