Перед Євро: збірна України прослухала лекцію щодо протидії договірним матчам

Владислав Стародубцев
Проведення такої зустрічі – одна з вимог УЄФА перед фінальною частиною чемпіонату Європи. Спікером виступив голова Комітету з етики та чесної гри УАФ Франческо Баранка.
 Перед Євро: збірна України прослухала лекцію щодо протидії договірним матчам

Перед Євро: збірна України прослухала лекцію щодо протидії договірним матчам

За інформацією італійця, під час Євро-2020 (2021) ставки будуть прийматися на 4 тисячі різних видів футбольних подій, у тому числі й на такі нестандартні речі, як кілометраж, який пробіжить гравець під час матчу. Словом, усе, фактично будь-яка дія футболіста на полі – предмет для розміщення ставок.

«Шалено зростають і суми, які крутяться в цьому бізнесі: очікуваний оборот букмекерів під час нинішнього Євро становитиме мінімум 86,25 млрд євро; лише офіційних букмекерських контор, які розміщуватимуть ставки на Євро, буде щонайменше 450, а  неофіційних — із десяток тисяч», – мовиться у пресрелізі УАФ. 

Збірники на лекції / фото: УАФ

Збірники на лекції / фото: УАФ

Тому синьйор Баранка розповів про механізми впливу сторонніх осіб на футболіста. Зазвичай, як каже Франческо, організатори договірняків контактують з гравцями через так званих «довірених» осіб. Спортсмен потрапляє на гачок таких ділків, коли погоджується на пропозицію. Позаяк будь-який зв’язок футболіста зі сферою беттингу – це порушення правил УЄФА та ФІФА, яке тягне за собою серйозне покарання: від відсторонення на кілька років до довічної дискваліфікації. 

Спікер виділив такі основні правила: 

  • не грати в договірні матчі в принципі;
  • уникати контактів із підозрілими людьми;
  • одразу ж припиняти розмову з тими, хто пропонує зіграти на ставках, негайно повідомивши про факт такої пропозиції тренера чи менеджера команди. 
Франческо Баранка / фото: УАФ

Франческо Баранка / фото: УАФ

Якщо гравець не погодиться, але вирішить замовчати про пропозицію такого характеру, йому все одно загрожуватиме дискваліфікація. Ще один важливий аспект – інсайдерська інформація з табору збірної: її не можна розголошувати, оскільки ці дані можуть бути використані нечистими на руку ділками, констатував Баранка. 

«Зважаючи на те, що всі матчі Євро будуть під уважним моніторингом УЄФА, а всі ставки будуть перевірятися, зіграти в заборонену гру й залишитися при цьому непоміченим просто нереально», — пояснив Франческо. 

За його словами, будь-який сплеск активності на букмекерському ринку, пов’язаний, до прикладу, з отриманням жовтої картки, уже є підставою для початку дисциплінарного провадження із цього приводу. Наостанок очільник Комітету з етики та чесної гри закликав футболістів захищати себе і ніколи не вводити в оману уболівальників «Синьо-жовтих». 

На цю мить підопічні Андрія Шевченка перебувають на зборах у Харкові, де готуються до старту Євро-2020. У четвер наша збірна зіграє контрольний поєдинок проти національної команди Північної Ірландії. Що на це протистояння пропонують букмекери, читайте за посиланням

Нагадаємо, що «РБ» підготував великий матеріал про Євро-2020 (2021), прочитавши який ви дізнаєтеся усе, що потрібно знати пересічному уболівальнику. 

Підписуйтеся на нашу сторінку у Instagram та канал у Telegram.

Євро-2020. Найкращий бомбардир України: прогноз і ставка Роберто Моралеса

Євро-2020. Результат збірної України: прогноз і ставка Олександра Михайлюка

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт