Інтерв’ю. Максим Шацьких: «Золотий м’яч» Мессі закономірний, ніхто й близько не стоїть»

Євген Біленький
Екс-гравець збірної Узбекистану, київського «Динамо», найкращий бомбардир в історії УПЛ Максим Шацьких спеціально для читачів нашого сайту поділився своїми враженнями після церемонії вручення «Золотого м’яча» та висловив свої думки з приводу наступника Мессі та Роналду.
Легенда УПЛ вважає підсумки Ballon d'Or 2019 закономірними

Легенда УПЛ вважає підсумки Ballon d’Or 2019 закономірними

– Максиме Олександровичу, ви дивилися церемонію вручення «Золотого м’яча»?

– Ні, саму церемонію не бачив, проте з новин результати знаю.

– Ви задоволені тим, що Ліонель Мессі цьогоріч визнаний найкращим?

– Мессі для мене завжди на першому місці, тому все закономірно.

Мессі навіть в порівнянні з Роналду має вигляд людини з іншої планети

– А чому вам подобається саме Мессі, а не той же Кріштіану Роналду?

– Він дуже сильний виконавець, індивідуальні якості просто на найвищому рівні. Мессі навіть в порівнянні з Роналду має вигляд людини з іншої планети. Поки навіть близько ніхто до рівня Мессі й не наближається, можливо, колись щось вийде у Мбаппе.

– Ви бачите Мбаппе наступником?

– На це питання зараз складно і неможливо відповісти. Він молодий, йому ще грати та грати. Для такого рівня потрібна стабільність. Поки в нього всі задатки для цього є: фізичні дані, талант. Проте ще потрібно дуже багато часу, щоб побачити, використає він їх чи ні. Згадайте Салаха, як його торік нахвалювали. І що, де він зараз? Його немає, він просто «розчинився». А взагалі поки не піде Мессі, то складно буде будь-кому на щось претендувати.

– А окрім Мбаппе є молоді футболісти, які могли б вийти на рівень Ліонеля Мессі?

– Поки не бачу на світовій арені когось талановитого та прямо таки геніального.

Роналду вже не той що був раніше. Не факт, що й Мессі наступного сезону визнають найкращим

– А як же Ван Дейк? Багато хто вважав за потрібне віддати «Золотий м’яч» саме захисникові.

– Розумієте, голкіперу чи захиснику дуже складно претендувати на «Золотий м’яч». Як не крути, а саме атакувальні гравці привносять більше видовища в футбол. Голи, комбінації, яскраві індивідуальні дії – все це набір, який заворожує глядача. Не знаю, правильно це чи ні, проте зараз в світовому футболі вже сформувалась ціла тенденція. А таких класних захисників, як Ван Дейк, ще можна знайти, я впевнений. Ніхто не піддає сумніву його футбольних вмінь, він дуже хороший захисник. Але захисник! Згадайте: дали «Золотий м’яч» Каннаваро і всі волали, що це помилка!

Інтерв’ю. Шацьких: «Золотий м’яч» Мессі закономірний, ніхто й близько не стоїть»

Інтерв’ю. Шацьких: «Золотий м’яч» Мессі закономірний, ніхто й близько не стоїть»

– Як довго продовжиться гегемонія Мессі та Роналду в світовому футболі?

– Не знаю. Роналду вже не той що був раніше, ви ж самі це бачите. Він забиває менше в порівнянні з його найкращими часами. Не факт, що й Мессі наступного сезону визнають найкращим.

– Погодитесь, що кар’єра португальця суттєво пішла на спад разом з переходом до «Ювентусу»?

– «Реал» та «Ювентус» сповідують різні філософії та стилі гри, та й чемпіонати Італії та Іспанії теж трохи різняться. До того ж, повторюся, він був молодшим! Не забувайте, що Кріштіану вже 34. Я б не сказав, що в нього таки аж спад. Він все ще регулярно забиває, але цих голів стає менше. Я б це пов’язав ще й з партнерами, бо в «Реалі» виконавці кваліфікованіші, ніж в «Ювентусі», на мою думку.

В Україні немає футболістів найвищого рівня і найближчим часом їх, мабуть, не буде, на жаль

– Можливо, в «Реалі» на Роналду команда більше грала, ніж в «Ювентусі»?

– Не те, щоб на нього менше почали грати, просто Роналду став більш залежним від партнерів. Ви ж бачите, що один в один португалець вже майже не обігрує, а постійно йде в обіграш з партнерами. Всі останні голи Роналду були забиті з радіусу штрафного майданчика, в такій ситуації від партнерів дуже багато залежить.

– Якщо помріяти, хто б з українців міг зазіхнути на «Золотий м’яч» та стати в один ряд з Блохіним, Белановим та Шевченком?

– Чесно кажучи, навіть не хочу літати в небесах. Повірте мені, поки в нас шансів – нуль. Ну немає в Україні футболістів найвищого рівня і найближчим часом їх, мабуть, не буде, на жаль.

Яка різниця, хто там був в претендентах, якщо про них всі завтра забудуть? А «Золотий м’яч» буде стояти в Мессі вдома на поличці!

– Як ви для себе розумієте, за якими критеріями оцінюють футболістів для отримання «Золотого м’яча», і чи вважаєте ви їх правильними?

– Дуже гарне запитання. Я сам хочу зрозуміти, якими ж принципами керуються всі ці люди. За логікою того, що дали після Євро-2016 перемогу Роналду, то мають вирішувати титули. З іншого боку, Мессі зі збірною успіхів не досягає, та і в «Барселоні» все що він може – штампувати голи пачками. Мені дуже складно говорити про конкретні принципи оцінювання, проте якось впливають і керівники клубів. Мабуть, вирішують такі турніри як Ліга чемпіонів, «Ліверпуль» виграв, будь ласка, – Ван Дейк в списку. Але «Ліверпуль» більше опирається на командні дії, тому дуже складно там когось виокремити.

– Можна сказати, що за перемогу в Лізі чемпіонів гравці «Ліверпуля» отримали відразу чотири місця в топ-10?

– Ну і нехай, вибачте, а кому від цього легше? Було б їх там шість, сім чи навіть дев’ять та один Мессі. Яка різниця, хто там був в претендентах, якщо про них всі завтра забудуть? А «Золотий м’яч» буде стояти в Мессі вдома на поличці все життя!

Шевченко назвав найкращого захисника в історії футболу

Збірна України – в топ-10 претендентів на перемогу на Євро-2020 за оцінкою букмекерів

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Повідомлення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Повідомлення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати повідомлення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати повідомлення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

Сайт не підтверджено,
РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Ви будете перенаправлені на сайт
Бажаємо приємної гри!.
Перейти на сайт