Хабар у КРАІЛ: «Гетьман – офіцер СБУ і довірена особа Баканова», – Бутусов

Владислав Стародубцев
Про на сторінці у Facebook розповів головний редактор інтернет-порталу «Цензор.Нет» Юрій Бутусов.
Бутусов - про затримання члена КРАІЛ Гетьмана

Бутусов – про затримання члена КРАІЛ Гетьмана

За його словами, член Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей Євген Гетьман, якого днями детективи НАБУ затримали на отриманні хабаря, виявився чинним офіцером СБУ, а також довіреною особою очільника Служби Івана Баканова. 

Журналіст нагадав, що для президента України Володимира Зеленського легалізація грального бізнесу — це зразкова реформа, яку він неодноразово представляв як особистий успіх. Усі 6 членів регулятора азартних ігор представляють нібито представляють інтереси низки людей з президентського оточення: Андрія Єрмака, Сергія Шефіра, Кирила Тимошенка та Івана Баканова, переконаний пан Бутусов. 

Деталі спільної операції НАБУ і САП 

«Національне антикорупційне бюро і Спеціальна антикорупційна прокуратура провели блискучу операцію і переконливо показали, що «Слуги народу» влаштували з Комісії з азартних ігор абсолютно відверту корупційну годівницю, яка працювала під «дахом» Служби безпеки України. 

Агент НАБУ під прикриттям, з легендою дрібного бізнесмена, який хоче придбати ліцензію на проведення азартних ігор, встановив, що заплатити легально в бюджет і оформити всі документи можна тільки в одному випадку — якщо ти заплатиш хабар керівництву Комісії.

Керівництво Комісії почувалося абсолютно безкарно — хабарі вимагали без будь-яких посередників, і в конкретному випадку був задокументований і затриманий на вимаганні виконувач обов’язки голови Комісії Євген Гетьман», – пише Бутусов. 

За його словами, агент намагався оформити дозволи на відповідність приміщень для організації та проведення азартних ігор у Запорізькій та Чернігівській областях і торгувався, щоб знизити ціну. Натомість Гетьман повідомив працівникові НАБУ, що буцімто хабарі платять усі, тож за один дозвіл на відповідність приміщення коштуватиме 45 тисяч доларів.

«На записі «Слуга народу» пояснює агенту НАБУ, чому хабар становить саме 90 тисяч доларів — кожному членові Комісії за кожне рішення з цих грошей належить по 5 тисяч доларів, а решту передають «нагору». 

Але найбільший шок чекав детективів НАБУ після затримання Гетьмана на гарячому.

Головний хабарник Комісії з регулювання азартних ігор виявився … лейтенантом СБУ, помічником начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ з оперативних питань! Гетьмана оформили як офіцера чинного резерву, який відряджений з СБУ для «роботи» в Комісії», – продовжує Бутусов. 

За інформацією джерел редактора «Цензор.Нет» у СБУ, кандидатуру Євгена Гетьмана «на затвердження» президентові віддав Іван Баканов, оскільки той був його довіреною особою.  

«Ви просто вдумайтесь — затверджене особисто президентом і прем’єр-міністром керівництво Комісії з азартних ігор, організувало загальнодержавну схему вимагання, де навіть невеликий гральний  салон зобов’язаний платити «нагору» десятки тисяч доларів.

А скільки ж вони зібрали вже у власну кишеню за ліцензії для наземних казино у Києві та Одесі?», – риторично запитує Бутусов на своїй сторінці. 

Медійник вважає за потрібне підрахувати скільки ліцензій уже видано, скільки заяв перебуває у процесі обробки, щоб негайно зупинити процес розгляду для подальшої ретельної перевірки. Втім, за прогнозом Бутусова, цих кроків зроблено не буде. Наостанок він подякував НАБУ і САП за «незалежність, сміливість і самостійність в захисті державних інтересів».

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для Євгена Гетьмана у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 5 млн гривень. У діях посадовця вбачається кримінальне правопорушення за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 КК України. Максимальна санкція – 12 років позбавлення волі. 

Будуємо роботу на засадах законності та прозорості — заява КРАІЛ

«Немає і не буде «недоторканних», – Рудий відреагував на затримання члена КРАІЛ

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт