Кучухідзе: «Групи псевдолобістів ефективної легалізації азартних ігор не можуть заспокоїтися»

Владислав Стародубцев
Політолог-міжнародник, голова Гемблінг асоціації України Антон Кучухідзе піддав критиці окремих депутатів Верховної Ради, зокрема і очільника Комітету з питань комітет фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.
Кучухідзе розкритикував окремих депутатів

Кучухідзе розкритикував окремих депутатів

«Окремі групи псевдолобістів ефективної легалізації азартних ігор не можуть заспокоїтися, що ринок запустився без задоволення їхніх політичних «хотілок». У багатьох депутатів марнославство просто зашкалює, а у декого тільки сильні теоретичні знання, і з практикою великі проблеми.

Не збагнеш, яким дивом, наприклад Фінансовий Комітет вирішив підтримати винесення на розгляд Верховної Ради України законопроєкт 4351-1 депутата Дубінського. Нагадаю, що цей депутат перебуває під санкціями і довіра до його «професійної» депутатської роботи у наших західних партнерів абсолютно відсутня, та й сама фракція його виключила зі своїх лав.

Науково-експертне управління ВР вважає положення законопроєкту 4351-1 абсолютно неконституційними. Наприклад, повноваження Комітетів ВР чітко визначено в ч. 1 статті 89 Конституції України, і там немає ніякої мови про те, що депутати займаються відбором в конкурсні комісії за призначенням держслужбовців.

Також варто відзначити, що Комісія з азартних ігор, згідно з ч. 5 ст. 6 Закону України про легалізацію азартних ігор, є центральним органом виконавчої влади зі спецстатусом і її діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України, а не Верховною Радою України, і, ба більше, окремим комітетом ВР.

В принципі, на цій аргументації, можна було б блог завершувати, бо вагоміших аргументів на противагу законопроєкту 4351-1 годі й шукати. Але хотілося б звернути увагу, що Фінансовий Комітет ВР усією своєю поведінкою себе продовжує дискредитувати: замість професійної роботи, амбіції деяких унікумів хапають прямо за шию. Замість того, щоб каламутити воду, краще б адекватно займалися податками. Адже те, що жоден великий західний гравець не подався на ліцензію для грального бізнесу в Україні – це результат роботи Комітету Гетманцева.

Замість того, щоб підтримувати державницьку позицію, і реально вирішити технічну колізію закону, цей комітет підливає бензин у вогонь.

Працювати потрібно на державу, а не для задоволення своїх теоретичних знань. Депутати замість допомоги усій сфері азартних ігор тільки одні проблеми створюють як для держави, так і для бізнесу безпосередньо. Причому такі унікуми у всіх фракціях перебувають», – підсумував Антон Кучухідзе у власному блозі на сайті «Українські новини». 

Законопроєкт №4351-1 «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (щодо усунення суперечності стосовно порядку формування Уповноваженого органу) поданий як альтернативний до проєкту №4351 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». 

Що він передбачає? 

«Законопроєктом пропонується виключити пункт 2 статті 7 Закону, відповідно до якого Голова та члени Уповноваженого органу призначаються на посади та звільняються з посад Кабінетом Міністрів України. у порядку, визначеному цим Законом. 

Відповідно до запропонованих змін, при формуванні складу Уповноваженого органу буде залучений лише комітет Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання діяльності із випуску та проведення лотерей, оподаткування суб’єктів такої діяльності, гральний бізнес, який визначатиме 5 членів Конкурсної комісії. Створена Комітетом комісія на конкурсних засадах прозоро обиратиме претендентів до складу Уповноваженого органу», – мовиться у пояснювальній записці до документа. 

Як зазначають депутати, які брали участь у розробці законопроєкту №4351-1, його ухвалення сприятиме формуванню складу Комісії з регулювання азартних ігор на засадах законності, прозорості та відкритості та створить організаційні підґрунтя для дієвого державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

Учора інформував «Рейтинг Букмекерів», Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей видасть четверту ліцензію на онлайн-казино – її отримає ТОВ «ФЬОРСТ ЕЛЕМЕНТ», що зареєстроване два місяці тому. 

Ляшко підробив виграшний лотерейний білет на понад ₴500 тисяч – голова НАЗК

«Держава не отримає мільярди гривень від сфери азартних ігор, якщо не вирішити питання оподаткування», – експерт

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі 0
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт