Експерт назвав ризики, що стоять за доходами від грального бізнесу

Сергій Гумен
Експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко висловив свою думку щодо надходжень від грального бізнесу до бюджету України.
Експерт назвав ризики, що стоять за доходами від грального бізнесу

Експерт назвав ризики, що стоять за доходами від грального бізнесу

Володимир Сіденко, експерт економічних програм Центру Разумкова, заявив, що швидкі надходження до державного бюджету від легалізації грального бізнесу будуть мати короткостроковий ефект.

«Україна не повинна йти шляхом Монте-Карло чи Лас-Вегаса, і я ставлюся негативно до заробляння грошей на гральному бізнесі. Що стосується економічного впливу, мені здається, що це може мати певний вплив на збільшення доходів бюджету, якщо уряд не бачить інших джерел отримання доходів. Проте, зі стратегічної точки зору такий акцент завдасть більше шкоди, ніж користі, бо це зорієнтовано на швидкі гроші без зайвих зусиль», – розповідає фахівець в інтерв’ю виданню «Слово і діло».

Сіденко зазначив, що в результаті такі доходи залежатимуть від певних коливань та непередбачуваних обставин, тому зазвичай це не має позитивного довгострокового впливу на економічний стан країни.

«Немає жодної гарантії, що ці кошти будуть використані для створення можливостей. По суті, в політиці доходів уряду спостерігається певний ухил на швидкі доходи. Такий підхід властивий не лише уряду, але й українському бізнесу, який орієнтований на короткострокові рішення. Мені здається, що це небезпечний момент», – заявив експерт.

Також Сіденко зауважив, що легалізація законопроєкту №2285-д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» повинна враховувати особливості регулювання.

«Загалом така перспектива є дуже сумнівною, зважаючи на те, що загальна інфраструктурна готовність України до напливу багатих туристів, які такими послугами готові користуватися, є дуже обмеженою. Дуже важко уявити, що люди, які витрачають в такий спосіб кошти, поїдуть відпочивати до України, тому сподівання на надходження від іноземців здаються сумнівними. Якщо йдеться про легалізацію кримінальних коштів, цього можна добитися, але тут теж потрібні стратегічні правильні кроки», – резюмував Сіденко.

Сьогодні, 19-го червня, стало відомо, що Верховна Рада не встигла розглянути у другому читанні законопроєкт №2285-Д «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».

Нардепка Верещук: «До кінця 2020 року закон не вирішить питання з нелегальним гральним бізнесом»

Експертка: «Комісія з регулювання азартних ігор – це однозначно корупційна складова»

Залишились запитання? Спитайте у наших знавців!
Коментарі
Підписка на прогнозиста
Підписка на автора

Сповіщення про нові публікації цього автора будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Сповіщення про нові прогнози цього експерта будуть приходити на електронну адресу, вказану вами при реєстрації на «РБ»

Підписка на автора
Підписка на прогнозиста

Це означає, що ви більше не будете отримувати сповіщення про нові вебінари на вашу електронну адресу електронної пошти.

Це означає, що ви перестанете отримувати сповіщення про нові відповіді цього експерта на вашу електронну адресу

РБ рекомендує грати тільки в перевірених конторах.
Вас буде перенаправлено на сайт
Перейти на сайт